Most, hogy az összeállítás befejeződött, fedezze fel, és nézze meg, mire képes. Ezután válaszoljon ezekre a kérdésekre a mérnöki jegyzetfüzetében.
-
Mit gondol, hogyan lehetne az Autopilotot mérési eszközként használni?
-
Ha nem lenne vonalzója, amely megmérné, mennyit mozdult el az Autopilot robot, melyik VEX darabot választaná mérőpálcaként? Miért?
-
Az Autopilot robotot tekintve szerinted hány darabból építették? Jegyezze fel a tippjét és azt, hogy miért ezt a számot választotta a mérnöki jegyzetfüzetébe.
Tanári Eszköztár - Válaszok
-
A válaszok eltérőek lehetnek, de magában foglalhatja azt, hogy az Autopilotot egy adott pontra kell elmozdulni, majd meg kell mérni, mennyit ment, vagy „megmondhatja” (programozhatja), hogy mozogjon egy bizonyos távolságot.
-
A hallgatók választhattak bármilyen VEX darabot mérőeszközként, számos indoklással. A tanulók választhatnak egy rövid darabot a pontosság érdekében, vagy egy hosszú darabot a nagy távolságok könnyű méréséhez. Egyes tanulók megjegyzik, hogy a szürke gerendák jók lennének, mert a lyukakat résztávolságok mérésére is használhatja.
-
A tanulók tetszőleges számra válaszolhattak a tippeléshez. Az Autopilot robotban 154 darab található, és a tanulók érvelésüktől függően több vagy kevesebb darabot találhatnak ki. A becsléssel kapcsolatos további gyakorlatért lásd a Tanulás kiterjesztése című részt alább.
Bővítse tanulását
A becslés a tanulók számára fontos készség, amelyet gyakorolni kell. Osztályként dolgozza ki a következő tevékenységet a harmadik Felfedezési kérdés segítségével.
-
Kérd meg a tanulókat, hogy osszák meg sejtéseiket, hogy hány darab van az Autopilot robotban, és írják fel a táblára.
-
Rendezze a becsléseket a legkisebbtől a legnagyobbig. Kérd meg a tanulókat, hogy határozzák meg, hol található a sejtésük a halmazon belül.
-
Kérdezd meg a tanulókat, hogyan jutottak a sejtésükhöz. A tanulók különféle válaszokkal fognak válaszolni.
-
Irányítsa a tanulókat, hogy gondolkodjanak el azon, hogyan becsülhetik meg szisztematikusan a darabszámot. Ez a következőket foglalhatja magában:
-
A lépések számának meghatározása és a lépésenkénti alkatrészszámok átlagos becslése. Ehhez szorzásra lenne szükség a végső becsléshez.
-
Az alkatrészek típusának felsorolása, és annak becslése, hogy hány darab volt az egyes alkatrészekből. Ez kiegészítést igényelne.
-
A tanulók hozzáfűzhetik saját ötleteiket, hogyan tudnának szisztematikusan becsülni.
-
-
Adjon időt a tanulóknak becsléseik felülvizsgálatára, és kérje meg őket, hogy rögzítsék azokat a mérnöki jegyzetfüzetükbe.
-
Kérd meg a tanulókat, hogy osszák meg új becsléseiket, és sorolják fel még egyszer a táblán.
-
Mutasd fel az alkatrészek pontos számát, és nézd meg, ki volt közel a valós számhoz.