Mokytojo įrankių rinkinys
-
Šio skyriaus tikslas
Šios STEM laboratorijos žaidimo skyrius yra skirtas supažindinti mokinius su visais penkiais VEX IQ Super Kit jutikliais (buferio jungikliu, jutikliniu šviesos diodu, atstumo jutikliu, giroskopo jutikliu ir spalvų jutikliu). Kiekvienos pamokos / puslapio apačioje esanti mokytojo įrankių rinkinys gali padėti pašalinti kiekvieno jutiklio triktis.
Mokiniams kiekviena šio skyriaus pamoka prasideda VEX bibliotekos skaitymu apie jutiklį, kaip jis veikia ir kaip jį galima panaudoti tobulinant robotą/projektą. Skaitymas gali būti baigtas savarankiškai arba visa klasė gali skaityti kartu. Štai bendra visoms pamokoms* būdinga seka:
-
Skaitykite apie jutiklį ir jo funkcijas.
-
Iš naujo sukurkite trumpą pateiktą projektą, kuriame pabrėžiamas kai kurie jutiklio funkcionalumo aspektai, naudodami „Testbed“ šablono pavyzdinį projektą.
-
Išbandykite projektą, kad įgytumėte patirties, kaip jutiklio duomenys naudojami programuojant.
-
Atsakykite į klausimus inžinerijos bloknotuose apie jutiklį, kaip paaiškinta skaityme, arba apie jutiklio trumpo projekto testą.
* Vienintelė išimtis skiltyje „Play“ yra ta, kad spalvų jutiklio pamokoje mokinių prašoma kurti, išbandyti ir atsakyti į klausimus apie du projektus: vieną, susijusį su arti objekto aptikimu ir spalvų rodmenimis, o kitą – su ryškumo rodmenimis ir linijų sekimu. Taigi greičiausiai reikės daugiau laiko nei kitoms jutiklių pamokoms.
Mokytojo įrankių rinkinys
versija
Įsitikinkite, kad naudojate naujausią VEXcode IQ programinės įrangos versiją (1.0.4 arba naujesnę versiją). Šioje versijoje yra „Sense It Challenge“ pavyzdinis projektas, kurio prireiks „Rethink Challenge“. Jei neturite naujausios programinės įrangos versijos, spustelėkite čia , kad ją atsisiųstumėte.
Mokytojo įrankių rinkinys
grupių vaidmenys
Norėdami gauti pasiūlymų, kaip sugrupuoti mokinius šiai veiklai, spustelėkite vieną iš šių nuorodų (Google Doc/.docx/.pdf).
„VEX IQ Super“ rinkinyje yra penki skirtingi jutikliai, kuriuos galima naudoti su „VEX IQ Brain“. Visi penki yra integruoti į „Testbed“, kurį anksčiau sukūrėte šios STEM laboratorijos „Seek“ skiltyje.
Laboratorijos skyriuje „Play“ bus paaiškinta, kaip veikia kiekvienas jutiklis ir kaip jį galima panaudoti kuriant robotą. Žemiau esančioje lentelėje pateikiama viskas, ko jums reikės norint užpildyti šios laboratorijos skyrių „Play“.
Kiekis | Reikalingos medžiagos |
---|---|
1 |
VEX IQ Testbed (su atnaujinta programine įranga) |
1 |
VEXcode IQ |
1 |
Inžinerijos sąsiuvinis |
1 |
„Testbed Template“ projekto pavyzdys |
1 |
Juodos arba tamsios juostos ritinys |
1 |
Skaidrus, šviesios spalvos paviršius |
Skaitykite apie buferio jungiklį
Norėdami sužinoti daugiau apie buferio jungiklį, paprašykite Skaitytojo suorganizuoti, kaip grupė skaitys VEX IQ Bufer Switch straipsnį iš VEX bibliotekos. Šiame straipsnyje bus aprašyta, kaip buferio jungiklis veikia kaip įprastas naudojimas.
Programa su buferio jungikliu
Leiskite programuotojui atidaryti VEXcode IQ ir atlikti šiuos veiksmus:
-
Pradėkite atidarydami „Testbed“ šablono pavyzdinį projektą iš „VEXcode IQ“.
-
Jei reikia pagalbos atidarant pavyzdinį projektą, žiūrėkite Projektų ir šablonų pavyzdinių mokomąjį vaizdo įrašą.
-
Sukurkite šį projektą ir išsaugokite jį (macOS, Windows, Chromebook, iPad) kaip buferio jungiklį:
Norėdami sužinoti apie blokus, galite naudoti VEXcode IQ esančią žinyno informaciją. Norėdami gauti nurodymų, kaip naudotis žinyno funkcija, žr. Žinyno naudojimo pamoką.
Mokytojo patarimai
Jei mokinys VEXcode IQ naudojasi pirmą kartą, jis taip pat gali matyti pamokas įrankių juostoje, kad išmoktų kitų pagrindinių įgūdžių.
Išbandykite buferio jungiklį
Leiskite testeriui prijungti VEX IQ Brain prie kompiuterio ir atlikite šiuos veiksmus:
-
Atsisiųskite projektą į IQ Robot Brain.
-
Vykdykite projektą ir paspauskite buferio jungiklį, kad sustabdytumėte variklio sukimąsi 1 prievade.
-
Jei reikia pagalbos atsisiunčiant ir paleidžiant projektą, žiūrėkite Atsisiųskite ir vykdykite projektą mokomąjį vaizdo įrašą.
-
Remdamiesi savo pastebėjimais, kaip jutiklis veikė bandymo lovoje, ir gauta informacija iš rodmenų, atsakykite į šiuos klausimus ir paprašykite įrašymo įrenginio juos įrašyti į savo inžinerinį bloknotą:
-
Kokia buferio jungiklio vertė, kai variklis sukasi?
-
Kokia buferio jungiklio vertė, kai jis paspaudžiamas?
-
Mokytojo įrankių rinkinys
-
atsakymai
-
Buferio jungiklio reikšmė yra 0 (atleista), kai variklis sukasi.
-
Buferio jungiklio reikšmė yra 1 (paspausta), kai jis paspaudžiamas.
Mokytojo įrankių rinkinys
-
Trikčių šalinimas
Dirbant su buferio jungikliu, gali pasitaikyti atvejų, kai jis neveikia taip, kaip turėtų. Jei taip atsitiks, pradėkite trikčių šalinimą atlikdami šiuos veiksmus:
-
Pirmiausia patikrinkite, ar buferio jungiklio programinė įranga yra atnaujinta. Norėdami gauti daugiau informacijos apie programinės įrangos atnaujinimą, skaitykite šį straipsnį.
-
Jei programinė aparatinė įranga yra atnaujinta, toliau pažiūrėkite į įrenginio informacijos ekraną IQ Brain ir patikrinkite, ar smegenyse registruojasi būsenos „paspausta“ ir „išleista“. Dėl kitų bendresnių problemų yra straipsnis „Kaip pašalinti VEX IQ jutiklių triktis“.
-
Jei įrenginio informacija pateikia tikslias reikšmes, problema gali būti ta, kad studentas neteisingai nukopijavo projektą.
-
Norėdami pašalinti projekto triktis, patikrinkite, ar įrenginys tinkamai sukonfigūruotas – tai reiškia, kad jie naudojo tinkamą „Testbed“ projekto pavyzdį. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip konfigūruoti jutiklinį šviesos diodą, skaitykite straipsnį „Kaip konfigūruoti VEX IQ jutiklius – VEXcode IQ“ .
-
Įsitikinkite, kad mokiniai teisingai nukopijavo ir sukūrė projektą. Galite naudoti VEXcode IQ bloką print , norėdami parodyti esamas jutiklio reikšmes smegenyse, kai projektas tęsiasi iki klaidos arba projekto pabaigos.
-
-
Jei įrenginio informacijoje NEPARAŠYTA tikslių verčių, problema gali būti susijusi su aparatine įranga.
-
Norėdami pašalinti aparatinės įrangos triktis, pabandykite patikrinti prievado jungtį su Smart Cable, vadovaudamiesi straipsniu „Kaip prijungti VEX IQ įrenginius prie išmaniųjų prievadų“.
-
Jei buferio jungiklis prijungtas tinkamai ir jis vis tiek neveikia taip, kaip turėtų, gali kilti fizinė buferio jungiklio problema. Išbandykite jį išjungti naudodami kitą buferio jungiklį.
-
Motyvuoti diskusiją
Kad padėtumėte mokiniams suprasti, kaip buferis gali būti naudingas robotui, užduokite šiuos klausimus:
K: Kas gali nutikti robotui, jei jis neturi buferio jutiklio ir atsitrenks į sieną?
A: Robotas gali būti sugadintas, nes pasiekęs sieną nežinojo sustoti judėti pirmyn.
K: Įsivaizduokite, kad vaikštote po kambarį tamsoje. Su kuria savo kūno dalimi galėtumėte palyginti buferio jungiklį? Kodėl?
A: Daugelis atsakymų bus priimtini, bet pavyzdžiai gali būti pirštai, rankos ar pėdos. Tamsoje mes žinome, kada atsitrenkiame į daiktą ar sieną jį liesdami. Tai gali būti pirštai ar rankos, kai ištiesiame ranką priešais save, arba kojos, kai žengiame žingsnį. Atkreipkite dėmesį, kad mokiniai galėtų atsakyti bet kuria kūno dalimi, nes visa oda perduoda informaciją.