Skip to main content

STEM laboratorijos
Bandomoji vieta - VEX IQ jutikliai

Mokytojų portalas

Skaitykite apie spalvų jutiklį

Norėdami sužinoti daugiau apie atstumo jutiklį, paprašykite Skaitytojo suorganizuoti, kaip grupė skaitys VEX bibliotekos straipsnį VEX IQ Color Sensor . Šiame straipsnyje bus aptarta, kaip veikia spalvų jutiklis ir kaip jį galima naudoti.

Programa su spalvų jutikliu

Leiskite programuotojui atidaryti VEXcode IQ  ir atlikti šiuos veiksmus:

 • Pradėkite atidarydami „Testbed“ šablono pavyzdinį projektą iš „VEXcode IQ“.

 • Jei reikia pagalbos atidarant pavyzdinį projektą, žiūrėkite Projektų ir šablonų pavyzdinių mokomąjį vaizdo įrašą.

 • Sukurkite šį projektą ir išsaugokite jį (macOSWindowsChromebookiPad) kaip spalvų jutiklį:

Išbandykite spalvų jutiklį

Leiskite testeriui prijungti VEX IQ Brain prie kompiuterio ir atlikite šiuos veiksmus:

 • Atsisiųskite projektą į IQ Robot Brain.

 • Vykdykite projektą , kad praneštumėte ir atspausdintumėte, ar objektas yra šalia, o jei yra, kokios spalvos yra šalia esantis objektas.

 • Jei reikia pagalbos atsisiunčiant ir paleidžiant projektą, žiūrėkite Atsisiųskite ir vykdykite projektą mokomąjį vaizdo įrašą.

 • Remdamiesi savo pastebėjimais, kaip jutiklis veikė bandymo lovoje, ir gauta informacija iš rodmenų, atsakykite į šiuos klausimus ir paprašykite įrašymo įrenginio juos įrašyti į savo inžinerinį bloknotą:

  1. Ar spalvų jutiklis praneša, kiek objektas naudoja verčių diapazoną? Ar gali tik pranešti, ar objektas aptiktas naudojant 1 (TRUE) arba 0 (FALSE)?

  2. Kiek skirtingų spalvų spalvų jutiklis gali pranešti IQ smegenims?

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - atsakymai

Šie atsakymai gali skirtis:

 1. Spalvų jutiklis praneša, ar jis aptinka šalia esantį objektą kaip dvejetainę reikšmę (0-FALSE arba 1-TRUE). Atstumo jutiklis gali pranešti, kiek objektas yra, naudodamas verčių diapazoną.

 2. Jei mokiniai suskaičiuoja spalvas, nurodytas langelyje Spalva aptinka , jie greičiausiai atsakys, kad spalvų jutiklis praneša apie 14 galimų spalvų. Tačiau spalvų jutiklis iš tikrųjų praneša tik 12 iš tų 14 spalvų pavadinimus, kuriuos sužinosite, kai nurodote bloką spalva iš . Taigi spalvų jutiklis gali aptikti 14 spalvų ir suskirstyti jas į 12 spalvų pavadinimų, apie kuriuos galima pranešti. Be to, spalvų jutiklis gali pranešti atspalvio reikšmę laipsniais. Jei nurodysite bloką Hue of , pamatysite, kad jis gali pranešti apie reikšmes nuo 0 iki 360 laipsnių. Bet kuris iš šių atsakymų yra priimtinas, tačiau techniškai, kai pranešama apie spalvų pavadinimus, spalvų jutiklis gali pranešti iš viso 12, naudodamas bloką Color of .

Užprogramuokite spalvų jutiklį, kad jis aptiktų ryškumą

Atidarykite VEXcode IQ ir atlikite šiuos veiksmus:

 • Pradėkite atidarydami „Testbed“ šablono pavyzdinį projektą iš „VEXcode IQ“.

 • Jei reikia pagalbos atidarant pavyzdinį projektą, žiūrėkite Projektų ir šablonų pavyzdinių mokomąjį vaizdo įrašą.

 • Sukurkite šį projektą ir išsaugokite jį (macOSWindowsChromebookiPad) kaip ryškumą:

Išbandykite spalvų jutiklio gebėjimą sekti liniją

Prijunkite VEX IQ Brain prie kompiuterio ir atlikite šiuos veiksmus:

 • Atsisiųskite projektą į IQ Robot Brain.

 • Raskite arba sukurkite tamsią / juodą liniją ant kitaip skaidraus balto / šviesaus paviršiaus.

 • Padėkite bandymo lovą taip, kad galėtumėte keletą kartų perkelti spalvų jutiklį pirmyn ir atgal per liniją ir į šviesesnį paviršių.

 • Vykdykite projektą , kad praneštumėte ir spausdintumėte, jei spalvų jutiklis aptinka tamsą (linijoje) arba šviesumą (ne linija).

 • Jei reikia pagalbos atsisiunčiant ir paleidžiant projektą, žiūrėkite Atsisiųskite ir vykdykite projektą mokomąjį vaizdo įrašą.

 • Vykdydami Brightness projektą, nukreipkite spalvų jutiklį žemyn į liniją ir paviršių ir lėtai judinkite pirmyn ir atgal.

 • Stebėkite išspausdintas ataskaitas „Brain's“ ekrane.

 • Remdamiesi jutiklio veikimo stebėjimais ir skaitymo informacija, atsakykite į šiuos klausimus ir paprašykite įrašymo įrenginio juos įrašyti į savo inžinerijos bloknotą:

  1. Kokiu atveju galite naudoti spalvų jutiklį linijai aptikti ir (arba) sekti?

  2. Aukščiau pateiktame pavyzdiniame projekte, kai smegenys išspausdina „Ne linija“, ką tai reiškia aptinkamo ryškumo atžvilgiu?

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - atsakymai

Šie atsakymai gali skirtis:

 1. Spalvų jutiklį galima naudoti norint aptikti arba sekti liniją konkurencijos nustatyme, kad būtų galima naudoti linijas lauke kaip gaires. Linijų aptikimas ir sekimas taip pat gali būti svarbus gaminant ar sandėliuojant robotus, kur linijos naudojamos sustojimo taškams nurodyti (kad jos nesusidurtų su lentynomis ar kitais paviršiais) arba nubrėžti maršrutus aplink sandėlį (kad robotams nereikėtų naršyti). sau tarp vietovių). Žinoma, yra daug galimų papildomų atsakymų, įskaitant galimybę savarankiškai važiuojantiems automobiliams išlikti eismo juostose keliuose.

 2. „Brightness“ projekte „Testbed“ turėjo spausdinti „Ne nuo linijos“, kai aptiktas ryškumas buvo didesnis nei 25%. Tikėtina, kad balto arba šviesios spalvos paviršiaus šviesumas bus mažesnis nei 25 % – turėtų būti tik juoda linija.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Trikčių šalinimas

Dirbant su spalvų jutikliu, gali pasitaikyti atvejų, kai jis neveikia taip, kaip turėtų. Jei taip atsitiks, pradėkite trikčių šalinimą atlikdami šiuos veiksmus:

 • Pirmiausia patikrinkite, ar spalvų jutiklio programinė įranga yra atnaujinta. Perskaitykite šį straipsnį, kad gautumėte daugiau informacijos apie tai, kaip atnaujinti programinę-aparatinę įrangą.

 • Jei programinė įranga yra atnaujinta, toliau žiūrėkite į įrenginio informacijos ekraną IQ Brain ir patikrinkite, ar aptinkamos spalvos ir atstumai, ar ne. Net jei priešais spalvų jutiklį nieko nėra, jis turėtų rodyti spalvą („NĖRA“) ir atstumą („Toli“). Išbandykite vienspalvį objektą, kad pamatytumėte, ar keičiasi spalvos ir atstumo rodmenys. Galite pakeisti režimą iš „3 spalvų“ į „12 spalvų“ arba „pilkos spalvos“ paspausdami mygtuką „Tikrinti“. Tada dar kartą išbandykite vienspalvį objektą, kad pamatytumėte, ar rodomi visi trys režimai.

 • Įrenginio informacijos ekranas taip pat gali būti naudingas prieš vykdant projektą su spalvų jutikliu naujoje aplinkoje, kurioje apšvietimo lygis gali skirtis. Pasikeitus apšvietimo sąlygoms, spalvų jutiklis gali pranešti apie skirtingus rodmenis. Naudokite įrenginio informacijos ekraną, kad pamatytumėte dabartines jo reikšmes, kad būtų galima pakoreguoti projektą, kad būtų galima prisitaikyti prie aplinkos apšvietimo pokyčių.

 • Taip pat galite naudoti straipsnį „Kaip pašalinti VEX IQ jutiklių triktis“.

 • Jei įrenginio informacija pateikia tikslias reikšmes, problema gali būti ta, kad studentas neteisingai nukopijavo projektą.

  • Norėdami pašalinti projekto triktis, patikrinkite, ar įrenginys tinkamai sukonfigūruotas – tai reiškia, kad jie naudojo tinkamą „Testbed“ projekto pavyzdį. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip sukonfigūruoti spalvų jutiklį, skaitykite straipsnį „Kaip konfigūruoti VEX IQ jutiklius – VEXcode IQ“ .

  • Įsitikinkite, kad mokiniai teisingai nukopijavo ir sukūrė projektą. Galite naudoti VEXcode IQ bloką spausdinti , kad rodytumėte dabartines jutiklio reikšmes smegenyse, kai projektas tęsiasi iki klaidos arba projekto pabaigos.

 • Jei įrenginio informacijoje NEPARAŠYTA tikslių verčių, problema gali būti susijusi su aparatine įranga.

  • Norėdami pašalinti aparatinės įrangos triktis, pabandykite patikrinti prievado jungtį su Smart Cable, vadovaudamiesi straipsniu „Kaip prijungti VEX IQ įrenginius prie išmaniųjų prievadų“.

  • Jei spalvų jutiklis prijungtas tinkamai ir jis vis tiek neveikia taip, kaip turėtų, gali kilti fizinė spalvų jutiklio problema. Išbandykite jį išjungti naudodami kitą spalvų jutiklį.