Skip to main content
Mokytojų portalas

16/17 VRC laukas
VRC 2016–2017 Crossover Field

Roboto galimybės

2016–2017 m. VEX Robotics Competition žaidime „Crossover“ žaidėjai turėjo padėti spalvotus šešiakampius kamuoliukus į savo taškų zonas. Iš viso buvo 28 šešiakampiai kamuoliai: po 14 kiekvienos spalvos (mėlynos ir oranžinės) vienoje komandoje. Taškai buvo uždirbti į savo vartų zoną padėjus taisyklingos spalvos komandos šešiakampį kamuoliuką.

Nors 2016–2017 m. VEX IQ robotikos varžybose naudoti regėjimo jutiklį buvo neteisėta, galite įsivaizduoti, kad varžybų komandoms būtų buvę naudinga naudoti regos jutiklį, kad aptiktų komandai būdingą spalvotą Hexball. Autonominiu laikotarpiu robotui būtų lengviau paimti tinkamos spalvos Hexball, jei robotas būtų užprogramuotas judėti link tam tikros spalvos objekto ir jį patraukti. Jei robotas autonominiu laikotarpiu pasirinks netinkamos spalvos Hexball, yra tikimybė, kad robotas nesurinks tiek taškų.

Panašiai ir vairavimo įgūdžių iššūkyje komandoms gali būti sunku rankiniu būdu išrikiuoti robotą pakankamai, kad į vartus įdėtų Hexball. „Vision Sensor“ gali būti naudojamas robotui tiksliau išlygiuoti.

Apskritai, „Vison Sensor“ būtų labai padėjęs kvalifikuotoms komandoms suprogramuoti robotą naudoti „Vison Sensor“ šešiakampiams kamuoliukams aptikti ir tinkamai suderinti robotą, kad šešiakampius kamuoliukus būtų galima įdėti į vartus.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

Patarkite studentams, norintiems dalyvauti VEX IQ robotikos varžybose, kad VEX IQ robotikos varžybose naudoti regėjimo jutiklius tebėra neteisėta. Galiausiai draudimas gali būti panaikintas. VEX EDR robotikos varžybos jau leidžia jas, bet VEX IQ padalinys dar ne. Kiekvieno sezono pradžioje peržiūrėkite „VEX IQ Challenge“ žaidimo vadovą, kad nustatytumėte, ar regėjimo jutiklis yra teisėtas. Jei/kai ​​tai taps teisėta, komandos gali sugalvoti, kaip regėjimo jutiklis galėtų padėti įveikti iššūkį.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi

Norėdami išplėsti šią veiklą, paprašykite savo mokinių sukurti ir apibūdinti projektą, pagal kurį jie galėtų aptikti mėlynos ir oranžinės spalvos objektus, kuriuos jie galėtų panaudoti šiame varžybų žaidime!
Paprašykite savo mokinių atlikti šiuos veiksmus:

  • Atidarykite objektų aptikimo pavyzdinį projektą.
    objektų aptikimas

  • Sukonfigūruokite regėjimo jutiklį, kad aptiktų oranžinius objektus. Jei reikia pagalbos konfigūruojant naują objektą, spustelėkite čia arba peržiūrėkite vaizdo įrašą, kaip konfigūruoti regėjimo jutiklį.
    vadovėliai

  • Atsisiųskite ir paleiskite projektą, kad sužinotumėte, ar robotas gali aptikti mėlynus ir oranžinius objektus. Jei reikia pagalbos, peržiūrėkite projekto atsisiuntimo ir vykdymo mokomąjį vaizdo įrašą.

  • Jei laikas leidžia, nustatykite žaidimo lauką, panašų į Crossover lauką. Išmokite naudoti ir keisti objektų aptikimo projektą, kad gautumėte taškų!