Skip to main content
Skolotāju portāls

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīklodziņš

Šī lapa informēs studentus par iespējamām priekšrocībām, ko šķērveida savienojumi var sniegt sacensību robotiem. Pirms šīs lapas lasīšanas aiciniet studentus pārdomāt, kad varētu būt noderīgi izveidot robotu ar šķērveida savienojumiem, un ierakstiet šīs idejas savos inženiertehniskajos piezīmju grāmatiņās. Kad skolēni ir pierakstījuši savas idejas, izlasiet šo lapu kā visa klase.
Attēlā redzamā VEX IQ konstrukcija ir viens no piemēriem šķērveida savienojumu izmantošanai, pievienojot motoru, lai darbinātu pacēlāju. Tā kā šis piemērs ir nekustīgs, tas nav gatavs sacensībām, taču šis tika izvēlēts, lai izceltu motora pievienošanu Grabber līdzīgai ierīcei. Izmantojiet Motivēt diskusiju jautājumus, lai liktu studentiem domāt par citiem šķērveida savienojumu lietojumiem saviem robotiem.

Motorizēts šķērveida pacēlājs
Motorizēta šķērveida uzkare

Projektēšana ar šķērveida savienojumiem

Savā dizainā varat izmantot šķērveida savienojumu, ja jums ir jāmaina sava robota forma un izmērs, lai veiktu noteiktu uzdevumu. Šķērveida savienojumi bieži ir iekļauti robotu konstrukcijās ar zobratu zobratiem un lineārajiem bīdāmajiem kronšteiniem, lai to kustību varētu kontrolēt ar motoru. Tas var būt noderīgi, izstrādājot robotu sacensībām.

Šķērveida savienojums ir noderīgs daudzās robotu lietojumprogrammās.

  • Lai palielinātu robota augstumu, var izmantot šķērveida savienojumu.

  • Ja jūsu robotam ir jāsāk kompakts, bet jāizstiepjas horizontāli, varat izmantot šķērveida savienojumu, lai palielinātu tā platumu.

  • Šķērveida savienojums var paplašināt robota sasniedzamību, ja robotam ir jāpaņem objekti un pēc tam jānovieto tie dažādās vietās.

Motivēt diskusijas ikona Motivēt diskusiju

J: Ko, jūsuprāt, dara fotoattēlā redzamais motorizētais šķērveida savienojums?
A: Tas, iespējams, satver vai saspiež kaut ko tāpat kā Grabber, bet to darbina motors.

J: Vai, jūsuprāt, šāds robots uzvarēs konkursā?
A: Tas ir atkarīgs no spēles, bet kopumā šis robots nevar braukt apkārt vai darīt daudz ko citu, kā tikai saspiest. Tāpēc šķiet maz ticams, ka iegūsim daudz punktu.

J: Bez šasijas ar piedziņu, ko vēl varētu pievienot šim šķērveida pacēlājam, lai robots būtu gatavāks sacensībām?
A: Atbildes, iespējams, būs dažādas, taču viena no labākajām atbildēm, visticamāk, varētu tikt pievienota platforma lifta augšpusē. Tas ļautu pēc vajadzības pārvietot spēles objektus vai citas robota daļas uz augšu un uz leju. Citas atbildes varētu ietvert labākus galus saspiešanai un turēšanai vai labāku pamatni, kas ļautu šķērveida saitei satvert, turēt un pārvietot objektu.

J: Kā jūs izmantotu šķērveida savienojumu sacensību robotam?
A: Atbildes, visticamāk, smēlies no trim šajā lapā uzskaitītajām lietojumprogrammām, un tas ir paredzēts. Lūdziet studentus pievienot savu informāciju par to, kā savienojums darbotos un kā tas būtu ieguvums robota konstrukcijā.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu mācīšanos

Lai paplašinātu šo darbību, padomājiet par to, kāda veida spēles elementus būtu visvieglāk un visgrūtāk paņemt un pārvietot ar šķērveida savienojumu. Lai skatītu dažus faktisko sacensību spēles elementu piemērus, apmeklējiet VEX vietni, lai skatītu pašreizējos spēles elementus un iepriekšējos spēles elementus.

Lai saistītu šo aktivitāti ar robotikas sacensībām, lūdziet skolēnus pievienoties robotikas sacensību komandai. Plašāku informāciju par šī gada sacensībām var atrast Robotics Education & Competition Foundation (REC) mājaslapā. VIQC Hub lietotne ir pieejama arī lejupielādei, un tā ir ideāls sacensību pavadonis komandām, skatītājiem un pasākumu plānotājiem, kas iesaistīti VEX robotikas sacensībās! Plašāku informāciju par lietotni skatiet un lejupielādējiet šeit.

Motivēt diskusijas ikona Motivēt diskusiju - Secinājums

Noslēdziet šo sadaļu, iesaistot studentus visas klases diskusijā. Lūdziet studentus dalīties savās domās par šķērveida savienojumu vērtību sacensību robotos un apkopot, ko viņi ir iemācījušies no šīs sadaļas. Mudiniet studentus dalīties savos komentāros no savām inženierzinātņu piezīmju grāmatiņām.