Skip to main content
Skolotāju portāls

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Šīs sadaļas mērķis

Šīs STEM laboratorijas sadaļa Play ir paredzēta, lai iepazīstinātu studentus ar visiem pieciem VEX IQ Super Kit sensoriem (bufera slēdzis, pieskāriena LED, attāluma sensors, žiroskopa sensors un krāsu sensors). Skolotāju rīklodziņš katras nodarbības/lapas apakšā var palīdzēt novērst katra sensora problēmas.
No studentu puses katra šīs sadaļas nodarbība sākas ar VEX bibliotēkas lasīšanu par sensoru, kā tas darbojas un kā to var izmantot, lai uzlabotu robotu/projektu. Lasījumu var pabeigt patstāvīgi vai arī visa klase to var lasīt kopā. Šeit ir vispārīga secība, kas ir kopīga visām nodarbībām*:

  • Lasiet par sensoru un tā funkcionalitāti.

  • Atkārtoti izveidojiet, izmantojot Testbed veidnes piemēru projektu, īsu nodrošināto projektu, kas izceļ dažus sensora funkcionalitātes aspektus.

  • Pārbaudi projektu, lai iegūtu pieredzi, kā sensora dati tiek izmantoti programmēšanā.

  • Atbildiet uz jautājumiem inženierzinātņu piezīmju grāmatiņās par sensoru, kā paskaidrots lasījumā, vai par sensora īsa projekta testu.

* Vienīgais izņēmums sadaļā Play ir tas, ka Krāsu sensora nodarbībā skolēniem tiek lūgts izveidot, pārbaudīt un atbildēt uz jautājumiem par diviem projektiem: viens saistīts ar tuvu objektu noteikšanu un krāsu nolasījumiem, bet otrs saistīts ar spilgtuma rādījumiem un līniju izsekošanu. Tāpēc tas, iespējams, prasīs vairāk laika nekā citām sensoru nodarbībām.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa versija

Pārliecinieties, vai izmantojat jaunāko VEXcode IQ programmatūras versiju (versiju 1.0.4 vai jaunāku). Šajā versijā ir iekļauts Sense It Challenge paraugprojekts, kas būs nepieciešams Rethink Challenge. Ja jums nav jaunākās programmatūras versijas, noklikšķiniet uz šeit , lai to lejupielādētu.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa grupu lomas

Lai saņemtu ieteikumus par skolēnu grupēšanu šai aktivitātei, noklikšķiniet uz vienas no šīm saitēm (Google Doc/.docx/.pdf).

VEX IQ Super Kit satur piecus dažādus sensorus, kurus var izmantot kopā ar VEX IQ Brain. Visas piecas ir iebūvētas testbedā, kuru iepriekš izveidojāt šīs STEM laboratorijas sadaļā Seek.

Laboratorijas sadaļā Play tiks paskaidrots, kā darbojas katrs sensors un kā to var izmantot robota projektēšanā. Tālāk esošajā tabulā ir norādīts viss, kas jums būs nepieciešams, lai pabeigtu šīs laboratorijas sadaļu Atskaņot.

Nepieciešamie materiāli:
Daudzums Nepieciešamie materiāli
1

VEX IQ Testbed (ar atjauninātu programmaparatūru)

1

VEXcode IQ

1

Inženierzinātņu piezīmju grāmatiņa

1

Testbed Template paraugprojekts

1

Melnas vai tumšas lentes rullis

1

Skaidra, gaišas krāsas virsma

Lasiet par bufera slēdzi

Lai uzzinātu vairāk par bufera slēdzi, lūdziet lasītājam organizēt, kā grupa lasīs VEX bibliotēkas rakstu VEX IQ bufera slēdzis . Šajā rakstā tiks aplūkots, kā darbojas bufera slēdzis, lai tos plaši izmantotu.

Programma ar bufera slēdzi

Lieciet programmētājam atvērt VEXcode IQ  un veiciet šīs darbības:

Varat izmantot palīdzības informāciju VEXcode IQ  , lai uzzinātu par blokiem. Norādījumus par palīdzības funkcijas izmantošanu skatiet Palīdzības izmantošanas apmācībā.

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

Ja šī ir pirmā reize, kad skolēns izmanto VEXcode IQ, viņš rīkjoslā var redzēt arī Pamācības, lai apgūtu citas pamatprasmes.

Pārbaudiet bufera slēdzi

Lieciet testerim savienot VEX IQ Brain ar datoru un pēc tam veiciet šīs darbības:

  • Lejupielādēt projektu IQ Robot Brain.

  • Palaidiet projektu , lai nospiestu bufera slēdzi, lai apturētu motora griešanos 1. portā.

  • Lai saņemtu palīdzību par projekta lejupielādi un palaišanu, skatiet Lejupielādēt un palaist projektu mācību video.

  • Pamatojoties uz jūsu novērojumiem par sensora darbību uz Testbed un nolasījuma informāciju, atbildiet uz tālāk norādītajiem jautājumiem un lūdziet ierakstītājam tos dokumentēt jūsu inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā.

    1. Kāda ir bufera slēdža vērtība, kad motors griežas?

    2. Kāda ir bufera slēdža vērtība, kad tas tiek nospiests?

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Atbildes

  1. Bufera slēdža vērtība ir 0 (atlaists), kad motors griežas.

  2. Bufera slēdža vērtība ir 1 (nospiesta), kad tas tiek nospiests.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīkkopa - Traucējummeklēšana

Strādājot ar bufera slēdzi, var būt gadījumi, kad tas nedarbojas tā, kā vajadzētu. Ja tā notiek, sāciet problēmu novēršanu, veicot šādas darbības:

  • Vispirms pārbaudiet, vai bufera slēdža programmaparatūra ir atjaunināta. Izlasiet šo rakstu, lai iegūtu papildinformāciju par programmaparatūras atjaunināšanu.

  • Ja programmaparatūra ir atjaunināta, sīkāk apskatiet ierīces informācijas ekrānu IQ Brain, lai pārbaudītu, vai smadzenēs ir reģistrēts stāvoklis “nospiests” un “atbrīvots”. Par citām vispārīgākām problēmām ir pieejams raksts “Kā novērst VEX IQ sensoru problēmas”.

  • Ja ierīces informācijā ir norādītas precīzas vērtības, iespējams, ka skolēns ir nepareizi nokopējis projektu.

    • Lai novērstu projekta problēmas, pārbaudiet, vai ierīce ir pareizi konfigurēta — tas nozīmē, ka viņi izmantoja pareizo Testbed paraugprojektu. Lai iegūtu papildinformāciju par to, kā konfigurēt Touch LED, izlasiet rakstu "Kā konfigurēt VEX IQ sensorus — VEXcode IQ" .

    • Pārliecinieties, vai skolēni pareizi nokopēja un izveidoja projektu. Varat izmantot VEXcode IQ bloku print , lai parādītu pašreizējās sensora vērtības smadzenēs, projektam turpinoties līdz kļūdai vai līdz projekta beigām.

  • Ja ierīces informācija NAV precīzas vērtības, problēma varētu būt saistīta ar aparatūru.

    • Lai novērstu aparatūras problēmas, mēģiniet pārbaudīt porta savienojumu ar viedo kabeli, izmantojot rakstu “Kā savienot VEX IQ ierīces ar viedajiem portiem”.

    • Ja bufera slēdzis ir pareizi pievienots un tas joprojām nedarbojas, kā vajadzētu, ar bufera slēdzi var būt fiziska problēma. Pārbaudiet tā izslēgšanu ar citu bufera slēdzi.

Motivēt diskusijas ikona Motivēt diskusiju

Lai palīdzētu skolēniem saprast, kā bamperis var būt noderīgs robotam, uzdodiet šādus jautājumus:
J: Kas var notikt ar robotu, ja tam nav bufera sensora un tas ietriecas sienā?
A: Robots var tikt bojāts, jo, sasniedzot sienu, nezināja apstāties uz priekšu.

J: Iedomājieties, ka tumsā staigājat pa istabu. Ar kādu ķermeņa daļu jūs varētu salīdzināt bufera slēdzi? Kāpēc?
A: Daudzas atbildes būs pieņemamas, taču piemēri varētu būt pirksti, rokas vai kājas. Tumsā mēs zinām, kad uzskrienam priekšmetam vai sienai, tai pieskaroties, un tas var būt pirksti vai rokas, kad izstiepamies sev priekšā, vai kājas, kad speram soli. Ņemiet vērā, ka skolēni varētu atbildēt ar jebkuru ķermeņa daļu, jo visi ādas releji pieskaras informācijai.