Lasiet par krāsu sensoru
Lai uzzinātu vairāk par attāluma sensoru, lūdziet lasītājam organizēt, kā grupa lasīs rakstu VEX IQ Color Sensor no VEX bibliotēkas. Šajā rakstā tiks apskatīts, kā darbojas krāsu sensors un kā to var izmantot.
Programma ar krāsu sensoru
Lieciet programmētājam atvērt VEXcode IQ un veiciet šīs darbības:
-
Sāciet, atverot Testbed veidņu piemēru projektu no VEXcode IQ.
-
Lai saņemtu palīdzību paraugprojekta atvēršanā, skatiet Piemēru projektu un veidņu izmantošana apmācības video.
-
Izveidojiet šādu projektu un saglabājiet to (macOS, Windows, Chromebook, iPad) kā krāsu sensoru:
Pārbaudiet krāsu sensoru
Lieciet testerim savienot VEX IQ Brain ar datoru un pēc tam veiciet šīs darbības:
-
Lejupielādēt projektu IQ Robot Brain.
-
Palaidiet projektu , lai ziņotu un izdrukātu, vai objekts atrodas tuvumā un, ja ir, kādā krāsā ir šis tuvumā esošais objekts.
-
Lai saņemtu palīdzību par projekta lejupielādi un palaišanu, skatiet Lejupielādēt un palaist projektu mācību video.
-
Pamatojoties uz jūsu novērojumiem par sensora darbību uz Testbed un nolasījuma informāciju, atbildiet uz tālāk norādītajiem jautājumiem un lūdziet ierakstītājam tos dokumentēt jūsu inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā.
-
Vai krāsu sensors ziņo, cik tālu objekts izmanto vērtību diapazonu? Vai arī tas var ziņot tikai par to, vai objekts ir atklāts, izmantojot 1 (TRUE) vai 0 (FALSE)?
-
Cik dažādu krāsu krāsu sensors var ziņot IQ Brain?
-
Skolotāju rīkkopa - Atbildes
Šādas atbildes var atšķirties:
-
Krāsu sensors ziņo, vai tas nosaka tuvu objektu kā bināro vērtību (0-FALSE vai 1-TRUE). Attāluma sensors var ziņot, cik tālu objekts atrodas, izmantojot vērtību diapazonu.
-
Ja skolēni saskaita krāsas, kas norādītas blokā Krāsa nosaka , tad viņi, visticamāk, atbildēs, ka krāsu sensors ziņo par 14 iespējamām krāsām. Tomēr krāsu sensors faktiski ziņo tikai par 12 no šīm 14 krāsām, kuras jūs uzzināsit, atsaucoties uz bloku Color of . Tādējādi krāsu sensors var noteikt 14 krāsas un pēc tam klasificēt tās 12 krāsu nosaukumos, par kuriem var ziņot. Turklāt krāsu sensors var ziņot par nokrāsas vērtību grādos. Ja atsaucaties uz bloku Hue of , jūs redzēsit, ka tas var ziņot par vērtībām no 0 līdz 360 grādiem. Jebkura no šīm atbildēm ir pieņemama, taču tehniski, ziņojot par krāsu nosaukumiem, krāsu sensors kopā var ziņot par 12, izmantojot bloku Color of .
Ieprogrammējiet krāsu sensoru, lai noteiktu spilgtumu
Atveriet VEXcode IQ un veiciet šīs darbības:
-
Sāciet, atverot Testbed veidņu piemēru projektu no VEXcode IQ.
-
Lai saņemtu palīdzību paraugprojekta atvēršanā, skatiet Piemēru projektu un veidņu izmantošana apmācības video.
-
Izveidojiet šo projektu un saglabājiet to (macOS, Windows, Chromebook, iPad) kā spilgtumu:
Pārbaudiet krāsu sensora spēju izsekot līnijai
Savienojiet VEX IQ Brain ar datoru un pēc tam veiciet šīs darbības:
-
Lejupielādēt projektu IQ Robot Brain.
-
Atrodiet vai izveidojiet tumšu/melnu līniju uz citādi skaidras baltas/gaišas virsmas.
-
Novietojiet testa gultni tā, lai jūs varētu dažas reizes pārvietot krāsu sensoru uz priekšu un atpakaļ pāri līnijai un uz gaišāku virsmu.
-
Palaidiet projektu , lai ziņotu un drukātu, ja krāsu sensors konstatē tumsu (uz līnijas) vai spilgtumu (no līnijas).
-
Lai saņemtu palīdzību par projekta lejupielādi un palaišanu, skatiet Lejupielādēt un palaist projektu mācību video.
-
Kad projekts Brightness darbojas, pavērsiet krāsu sensoru uz leju pie līnijas un virsmas un lēnām pārvietojiet to uz priekšu un atpakaļ.
-
Skatieties Brain ekrānā drukātos pārskatus.
-
Pamatojoties uz jūsu novērojumiem par sensora darbību un informāciju no nolasījuma, atbildiet uz šādiem jautājumiem un lūdziet ierakstītājam tos dokumentēt jūsu inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā:
-
Kādā gadījumā jūs varētu izmantot krāsu sensoru, lai noteiktu līniju un/vai sekotu tai?
-
Iepriekš minētajā projekta piemērā, kad smadzenes izdrukā "Off the line", ko tas nozīmē attiecībā uz noteikto spilgtumu?
-
Skolotāju rīkkopa - Atbildes
Šādas atbildes var atšķirties:
-
Krāsu sensoru var izmantot, lai noteiktu līniju vai sekotu tai sacensību iestatījumā, lai izmantotu līnijas uz lauka kā norādes. Līniju noteikšana un ievērošana var būt svarīga arī robotu ražošanā vai uzglabāšanā, kur līnijas tiek izmantotas, lai norādītu pieturas punktus (lai tie nesaskartos ar plauktiem vai citām virsmām) vai lai norobežotu maršrutus ap noliktavu (lai robotiem nebūtu jāpārvietojas pašiem starp vietām). Protams, ir daudz iespējamo papildu atbilžu, tostarp pašbraucošo automašīnu spēja palikt joslās uz ceļiem.
-
Spilgtuma projektā Testbed bija jādrukā "Off the line" ikreiz, kad konstatētais spilgtums bija lielāks par 25%. Baltās vai gaišās krāsas virsmas spilgtums, visticamāk, netiks noteikts kā mazāks par 25% — tas ir jādara tikai melnajai līnijai.
Skolotāja rīkkopa - Traucējummeklēšana
Strādājot ar krāsu sensoru, var būt gadījumi, kad tas nedarbojas kā vajadzētu. Ja tā notiek, sāciet problēmu novēršanu, veicot šādas darbības:
-
Vispirms pārbaudiet, vai krāsu sensora programmaparatūra ir atjaunināta. Izlasiet šo rakstu, lai iegūtu papildinformāciju par programmaparatūras atjaunināšanu.
-
Ja programmaparatūra ir atjaunināta, sīkāk apskatiet ierīces informācijas ekrānu IQ Brain, lai pārbaudītu, vai tiek noteiktas krāsas un attālumi. Pat tad, ja krāsu sensora priekšā nav nekā, tam vajadzētu parādīt krāsu ("NONE") un attālumu ("Tālu"). Pārbaudiet vienkrāsainu objektu, lai redzētu, vai mainās krāsas un attāluma rādījumi. Varat mainīt režīmu no "3 Color" uz "12 Color" vai "Grey Scale", nospiežot pogu Pārbaudīt. Pēc tam vēlreiz pārbaudiet vienkrāsaino objektu, lai redzētu, vai saņemat rādījumus visos trīs režīmos.
-
Ierīces informācijas ekrāns var būt noderīgs arī pirms projekta palaišanas ar krāsu sensoru jaunā vidē, kur gaismas līmeņi var atšķirties. Mainoties apgaismojuma apstākļiem, krāsu sensors var ziņot par dažādiem rādījumiem. Izmantojiet ierīces informācijas ekrānu, lai redzētu tā pašreizējās vērtības, lai projektā varētu veikt pielāgojumus, lai pielāgotos apkārtējā apgaismojuma izmaiņām.
-
Varat arī izmantot rakstu “Kā novērst VEX IQ sensorus”.
-
Ja ierīces informācijā ir norādītas precīzas vērtības, iespējams, ka skolēns ir nepareizi nokopējis projektu.
-
Lai novērstu projekta problēmas, pārbaudiet, vai ierīce ir pareizi konfigurēta — tas nozīmē, ka viņi izmantoja pareizo Testbed paraugprojektu. Lai iegūtu papildinformāciju par krāsu sensora konfigurēšanu, izlasiet rakstu "Kā konfigurēt VEX IQ sensorus — VEXcode IQ" .
-
Pārliecinieties, vai skolēni pareizi nokopēja un izveidoja projektu. Varat izmantot VEXcode IQ bloku print , lai parādītu pašreizējās sensora vērtības smadzenēs, projektam turpinoties līdz kļūdai vai līdz projekta beigām.
-
-
Ja ierīces informācija NAV precīzas vērtības, problēma varētu būt saistīta ar aparatūru.
-
Lai novērstu aparatūras problēmas, mēģiniet pārbaudīt porta savienojumu ar viedo kabeli, izmantojot rakstu “Kā savienot VEX IQ ierīces ar viedajiem portiem”.
-
Ja krāsu sensors ir pievienots pareizi un tas joprojām nedarbojas, kā vajadzētu, ar krāsu sensoru var būt fiziska problēma. Izmēģiniet to, izmantojot citu krāsu sensoru.
-