Skip to main content
Skolotāju portāls

16/17 VRC laukums
VRC 2016-2017 Crossover Field

Robota iespējas

2016.–2017. gada VEX Robotics Competition spēle Crossover prasīja, lai spēlētāji savās ieskaites zonās novieto savas krāsainās sešstūra bumbiņas. Kopā bija 28 Hexballs: 14 no katras krāsas (zilā un oranžā) katrai komandai. Punkti tika nopelnīti, ievietojot komandas pareizi iekrāsoto Hexball savā vārtu zonā.

Lai gan redzes sensora izmantošana VEX IQ robotikas sacensībās 2016.–2017. gadā bija nelikumīga, varat iedomāties, ka sacensību komandas varēja gūt labumu no redzes sensora izmantošanas, lai noteiktu komandai raksturīgo krāsaino Hexball. Autonomajā periodā robotam būtu vieglāk uzņemt pareizi krāsotu Hexball, ja robots būtu ieprogrammēts virzīties uz noteiktas krāsas priekšmetu un to satvert. Ja robots autonomajā periodā izvēlas nepareizas krāsas Hexball, pastāv iespēja, ka robots nesaņems tik daudz punktu.

Tāpat arī Braukšanas prasmju izaicinājumā komandām var būt grūti manuāli sakārtot robotu pietiekami, lai novietotu Hexball vārtos. Redzes sensoru varētu izmantot, lai precīzāk noregulētu robotu.

Kopumā redzes sensors būtu ļoti palīdzējis prasmīgām komandām ieprogrammēt robotu, lai tas izmantotu redzes sensoru, lai noteiktu sešstūrveida bumbiņas un pareizi noregulētu robotu, lai ievietotu sešstūrveida bumbas vārtos.

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

Informējiet studentus, kuri ir ieinteresēti piedalīties VEX IQ robotikas sacensībās, ka joprojām ir nelikumīgi izmantot redzes sensorus VEX IQ robotikas sacensībām. Galu galā aizliegums var tikt atcelts. VEX EDR robotikas sacensības jau to atļauj, bet VEX IQ nodaļa vēl ne. Katras sezonas sākumā pārbaudiet VEX IQ Challenge spēļu rokasgrāmatu, lai noteiktu, vai redzes sensora lietošana ir likumīga. Ja/kad tas kļūst likumīgs, komandas var izdomāt veidus, kā redzes sensors varētu palīdzēt izpildīt izaicinājumu.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu mācīšanos

Lai paplašinātu šo aktivitāti, palūdziet saviem skolēniem izstrādāt un ieskicēt projektu, kurā viņi varētu noteikt zilus un oranžus objektus, kurus viņi varētu izmantot šajā sacensību spēlē!
Palūdziet saviem studentiem veikt šādas darbības:

  • Atveriet piemēru projektu Objektu noteikšana.
    objektu noteikšana

  • Konfigurējiet redzes sensoru, lai noteiktu oranžus objektus. Lai saņemtu palīdzību jauna objekta konfigurēšanā, noklikšķiniet uz šeit vai skatiet apmācības video Redzes sensora konfigurēšana.
    pamācības

  • Lejupielādējiet un palaidiet projektu, lai novērotu, vai robots var noteikt zilus un oranžus objektus. Lai saņemtu palīdzību, skatiet projekta Lejupielādēt un palaist mācību video.

  • Ja laiks atļauj, iestatiet spēles lauku, kas ir līdzīgs Crossover laukam. Iemācieties izmantot un mainīt objektu noteikšanas projektu, lai iegūtu punktus!