Skip to main content

 

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīklodziņš

Sagatavošanās posms ir paredzēts, lai iepazīstinātu studentus ar jomu Automed Challenge un palīdzētu viņiem praktizēt mērīšanu.
Ja ir bažas par laiku, iekārtojiet laukumu pirms laika, parādiet studentiem laukumu un tā precīzus mērījumus un paskaidrojiet, kas viņiem jādara, lai atrisinātu šo izaicinājumu.

Iespējams, ka skolēni vēlas sākt plānošanu šajā sagatavošanās posmā, bet pseidokoda izveide izaicinājuma risināšanai tiks sākta nākamajā posmā.

Sagatavojieties Automed izaicinājumam

Šajā izaicinājumā jums ir jāieprogrammē robots, lai tas pārvietotos slimnīcā, jo tas piegādā zāles pacientiem vairākās dažādās telpās. Lai veiksmīgi izpildītu šo izaicinājumu, jums būs jāieprogrammē robots, lai tas pārvietotos no starta zonas un uz 5 sekundēm apstājas Aptiekā, lai paņemtu zāles.

Pēc tam projektam jāpārvieto robots uz katru no pacientu istabām (1, 2 un 3 bez īpašas secības) un jāapstājas telpā uz 3 sekundēm, lai piegādātu zāles. Lai pārvietotos starp stāviem slimnīcā, robotam 5 sekundes jānostāv zonā, kas apzīmēta kā lifts, lai norādītu, ka tas pārvietojas uz citu stāvu.

Kad zāles ir piegādātas visās telpās, robotam jāatgriežas sākuma zonā. Jums vajadzētu atkārtoti izveidot slimnīcas karti, kas atrodas augšpusē uz grīdas, izmantojot lenti un skaitītāja nūju vai lineālu. Noteikti norādiet, kur atrodas starta zona, aptieka, lifts un pacientu telpas.

Lai izpildītu izaicinājumu, jums būs nepieciešams:

  • Lentes rullis (lai izveidotu slimnīcas izkārtojumu uz grīdas)

  • 1,8 metri 2 metri atklāta platība

  • Mēra nūja vai lineāls

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

Atzīmējiet ar lenti, kur starta zonā tiks novietoti robota priekšējie riteņi, lai katra brauciena sākuma pozīcija nemainītos. Tas nodrošinās konsekventākus rezultātus izaicinājuma izpildes laikā.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa ietekmes izcelšana

Veiciniet entuziasmu par šo izaicinājumu, jo pareiza Automed programmēšana sniedz lielu labumu sabiedrībai un mūsu visneaizsargātākajiem - slimajiem un hospitalizētajiem. Tas nav viegls izaicinājums, taču ar to studentiem vajadzētu lepoties, jo inženieri un programmētāji, kas izstrādā tādus tehnoloģiskos risinājumus kā šie, uzlabo veselības aprūpes efektivitāti, un tam ir tālejošas priekšrocības.
Ja studenti izteica iebildumus pret robotiem medicīnas jomā diskusijas laikā Roboti medicīnas jomā, iespējams, lūdziet viņiem uzskaitīt iespējamos veidus, kā uzlabot vai humanizēt Automed. Pajautājiet viņiem, ko viņi vēlētos pievienot robota uzvedībai, lai uzlabotu tā lomu un mijiedarbību ar cilvēkiem medicīnas iestādē. Protams, lielākā daļa no šiem uzlabojumiem ir ārpus šīs STEM laboratorijas darbības jomas, taču tas varētu palīdzēt studentiem vairāk kontekstualizēt izaicinājumu.

Atgādiniet studentiem, ka šī tehnoloģija, tāpat kā visas tehnoloģijas, ietver kompromisu starp pozitīvo un negatīvo ietekmi, kā minēts iepriekš. Ieguvumi no Automed (precīza un savlaicīga medikamentu ievadīšana, ātrums un efektivitāte, kā arī automātiska noliktavā esošo medikamentu izsekošana), iespējams, atsver izmaksas (slimnīcas personāla izmaiņas, robota mazāk pievilcīgā izturēšanās, šāda robota cena un darbības traucējumu risks).