Teraz, gdy kompilacja jest już ukończona, zbadaj i zobacz, co potrafi. Następnie odpowiedz na te pytania w swoim notatniku inżynierskim.
-
Jak Twoim zdaniem można wykorzystać Autopilota jako narzędzie pomiarowe?
-
Gdybyś nie miał linijki do pomiaru odległości, na jaką przesunął się robot Autopilot, który element VEX wybrałbyś jako miarkę? Dlaczego?
-
Patrząc na robota Autopilot, jak myślisz, ilu elementów użyłeś do jego zbudowania? Zapisz swoje przypuszczenie i powód wybrania tej liczby w swoim notatniku inżynierskim.
Zestaw narzędzi dla nauczycieli - Odpowiedzi
-
Odpowiedzi mogą być różne, ale mogą obejmować żądanie, aby autopilot przesunął się do określonego punktu, a następnie zmierzenie, jak daleko się przesunął, lub możesz „nakazać” (zaprogramować) mu przesunięcie się na określoną odległość.
-
Uczniowie mogli wybrać dowolny element VEX jako narzędzie pomiarowe z wieloma uzasadnieniami. Uczniowie mogą wybrać krótki element ze względu na dokładność lub długi element, aby łatwo mierzyć duże odległości. Niektórzy uczniowie mogą zauważyć, że szare belki byłyby dobre, ponieważ otwory można również wykorzystać do pomiaru odległości cząstkowych.
-
Uczniowie mogli odgadnąć dowolną liczbę. Robot Autopilot składa się ze 154 części, a uczniowie mogą odgadnąć więcej lub mniej części, w zależności od swojego rozumowania. Aby zapoznać się z dodatkowym ćwiczeniem dotyczącym szacowania, zobacz „Rozszerz swoją naukę” poniżej.
Rozszerz swoją naukę - Szacowanie
Szacowanie jest ważną umiejętnością, którą uczniowie powinni ćwiczyć. Jako klasa przepracujcie poniższe ćwiczenie, korzystając z trzeciego pytania eksploracyjnego.
-
Poproś uczniów, aby podzielili się swoimi przypuszczeniami na temat liczby elementów robota Autopilot i zapisali je na tablicy.
-
Uporządkuj szacunki od najmniejszego do największego. Poproś uczniów, aby określili, gdzie w zbiorze znajduje się ich przypuszczenie.
-
Zapytaj uczniów, jak doszli do swojego przypuszczenia. Uczniowie będą udzielać różnorodnych odpowiedzi.
-
Poinstruuj uczniów, aby zastanowili się, w jaki sposób systematycznie szacować liczbę elementów. Może to obejmować:
-
Identyfikacja liczby kroków i szacowanie średniej liczby części na krok. Wymagałoby to pomnożenia, aby znaleźć ostateczne oszacowanie.
-
Wymień rodzaje części i oszacowaj, ile sztuk było każdej części. To wymagałoby uzupełnienia.
-
Uczniowie mogą dodawać własne pomysły na temat systematycznego szacowania.
-
-
Daj uczniom czas na zweryfikowanie szacunków i poproś ich, aby zapisali je w swoich notatnikach inżynierskich.
-
Poproś uczniów, aby podzielili się swoimi nowymi szacunkami i ponownie zapisz je na tablicy.
-
Odkryj dokładną liczbę części i zobacz, kto był bliski rzeczywistej liczby.