Skip to main content
Учительський портал

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя

Ця сторінка інформуватиме студентів про можливі переваги, які можуть мати ножичні зв’язки для змагальних роботів. Перш ніж читати цю сторінку, попросіть студентів подумати, коли було б корисно сконструювати робота з ножицевими зв’язками, і записати ці ідеї у свої інженерні зошити. Коли учні записали свої ідеї, прочитайте цю сторінку всім класом.
Конструкція VEX IQ, представлена ​​на зображенні, є одним із прикладів використання ножичних тяг з додаванням двигуна для приведення в дію підйомника. Оскільки він нерухомий, цей приклад не готовий до змагань, але його було вибрано, щоб підкреслити додавання двигуна до пристрою, схожого на Grabber. Використовуйте запитання для мотиваційної дискусії, щоб змусити студентів подумати про інші застосування ножиць для їхніх роботів.

Моторизований ножичний підйомник
Моторизований ножичний механізм

Проектування за допомогою ножиць

Ви можете використовувати ножиці у своїй конструкції, коли вам потрібно змінити форму та розмір вашого робота для виконання певного завдання. Ножичні зв’язки часто включаються в конструкції роботів із рейковими передачами та лінійними ковзними кронштейнами, щоб їхній рух міг контролювати двигун. Це може бути корисним, коли справа доходить до розробки робота для змагань.

Ножичне з’єднання є корисним у багатьох роботах.

  • Щоб збільшити висоту робота, можна використовувати ножиці.

  • Якщо ваш робот повинен почати компактно, але витягнутися горизонтально, ви можете використовувати ножиці, щоб збільшити його ширину.

  • Ножиці можуть розширити радіус дії робота, якщо йому потрібно підняти предмети, а потім розмістити їх у різних місцях.

Мотивувати значок обговорення Мотивуйте дискусію

З: Як ви думаєте, що робить моторизований ножичний механізм на фото?
A: Ймовірно, він хапає або щипає щось, як це робить Grabber, але працює від двигуна.

Q: Як ви вважаєте, чи ймовірно, що такий робот виграє змагання?
A: Це залежить від гри, але загалом цей робот не може їздити та робити щось інше, окрім щипків. Таким чином, видається малоймовірним, щоб набрати багато очок.

Q: Окрім шасі з приводом, що ще можна додати до цього ножичного підйомника, щоб зробити робота більш готовим до змагань?
A: Відповіді, ймовірно, будуть різними, але одна з найкращих відповідей, імовірно, полягає в тому, що до верхньої частини ліфта можна додати платформу. Це дозволить за потреби пересувати ігрові об’єкти чи інші частини робота вгору та вниз. Інші відповіді можуть включати кращі кінці для затискання та утримування або кращу основу, яка дозволяла б ножицеподібному зв’язку захоплювати, утримувати та переміщувати об’єкт.

Q: Як би ви використали ножиці на роботі змагального робота?
A: Відповіді, ймовірно, черпатимуть натхнення з трьох програм, перелічених на цій сторінці, і це призначено. Нехай учні додадуть власні деталі про те, як функціонуватиме зв’язок і яку користь це матиме на конструкції робота.

Розширення вашого навчання значок Розширте своє навчання

Щоб розширити цю вправу, подумайте, який тип ігрових елементів було б найлегше та найскладніше взяти та перемістити за допомогою ножиць. Для деяких прикладів фактичних ігрових елементів змагань відвідайте веб-сайт VEX, щоб побачити поточні ігрові елементи і попередні ігрові елементи.

Щоб підключити цю діяльність до змагань з робототехніки, попросіть учнів приєднатися до команди змагань з робототехніки. Більше інформації про цьогорічний конкурс можна знайти на веб-сайті Robotics Education & Competition Foundation (REC) . Додаток VIQC Hub також доступний для завантаження та є ідеальним компаньйоном для команд, глядачів і організаторів подій, які беруть участь у VEX Robotics Competition! Перегляньте більше інформації та завантажте програму тут.

Мотивувати значок обговорення Мотивація Обговорення - Висновок

Завершіть цей розділ, залучивши учнів до обговорення в цілому класі. Попросіть студентів поділитися своїми думками щодо цінності ножиць на роботах для змагань і підсумувати те, чого вони дізналися з цього розділу. Заохочуйте студентів ділитися своїми коментарями зі своїх інженерних зошитів.