Skip to main content
Учительський портал

16/17 ВРЦ Поле
VRC 2016-2017 Crossover Field

Можливості робота

Гра «Кросовер» VEX Robotics Competition 2016–2017 вимагала від гравців розміщувати кольорові гекскульки у своїх очкових зонах. Усього було 28 Hexballs: по 14 кожного кольору (синього та оранжевого) на команду. Очки зароблялися, розміщуючи командний гексм’яч правильного кольору в зоні воріт.

Незважаючи на те, що в 2016-2017 роках використання датчика зору під час змагань з робототехніки VEX IQ було незаконним, ви можете уявити, що команди змагань могли отримати вигоду від використання датчика зору для виявлення кольорової гекскульки команди. Роботу було б легше підібрати Hexball правильного кольору протягом автономного періоду, якби робота було запрограмовано рухатися до об’єкта певного кольору та хапати його. Якщо робот вибере гекскуль неправильного кольору протягом автономного періоду, існує ймовірність того, що робот не набере стільки балів.

Подібним чином, під час змагань з навичок водіння, командам може бути важко вручну вирівняти робота настільки, щоб поставити Hexball у ворота. Датчик зору можна використовувати для більш точного вирівнювання робота.

Загалом, Vision Sensor значно допоміг би кваліфікованим командам запрограмувати робота на використання Vision Sensor для виявлення Hexballs і належним чином вирівняти робота, щоб розмістити Hexballs у воротах.

Піктограма «Поради вчителю». Поради вчителю

Повідомте студентам, які зацікавлені в змаганнях VEX IQ Robotics Competitions, що використання датчиків зору для VEX IQ Robotics Competitions залишається незаконним. Згодом заборону можуть скасувати. Змагання з робототехніки VEX EDR вже дозволяють їх, але підрозділ VEX IQ ще не дозволяє. На початку кожного сезону дивіться посібник з гри VEX IQ Challenge, щоб визначити, чи дозволено використовувати датчик зору. Якщо/коли це стане законним, команди можуть обміркувати, як датчик зору може допомогти виконати завдання.

Розширення вашого навчання значок Розширте своє навчання

Щоб розширити це завдання, попросіть своїх студентів розробити та окреслити проект, за яким вони зможуть виявляти сині та помаранчеві об’єкти, які вони потенційно можуть використовувати для цієї змагальної гри!
Попросіть своїх учнів зробити наступне:

  • Відкрийте приклад проекту «Виявлення об’єктів».
    виявлення об'єктів

  • Налаштуйте датчик зору для виявлення помаранчевих об’єктів. Щоб отримати довідку щодо налаштування нового об’єкта, клацніть тут  або перегляньте навчальне відео «Налаштування датчика зору».
    підручники

  • Завантажте та запустіть проект, щоб побачити, чи може робот виявляти сині та помаранчеві об’єкти. Щоб отримати допомогу, перегляньте навчальне відео «Завантажити та запустити проект».

  • Якщо дозволяє час, створіть ігрове поле, подібне до поля Crossover. Потренуйтеся використовувати та змінювати проект Detecting Objects, щоб отримати бали!