Skip to main content

Лабораторії STEM
Medbot студент

 

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя

Підготовчий етап має на меті ознайомити студентів із полем для Automed Challenge та допомогти їм попрактикуватися у вимірюванні.
Якщо вам не хватає часу, підготуйте поле заздалегідь, покажіть учням поле та його точні вимірювання та поясніть, що їм потрібно зробити для завдання.

Студенти можуть захотіти почати планувати на цьому підготовчому етапі, але створення псевдокоду для вирішення проблеми розпочнеться на наступному етапі.

Підготуйтеся до автоматизованого виклику

У цьому випробуванні вам потрібно запрограмувати свого робота на навігацію лікарнею, коли він доставляє ліки пацієнтам у кілька різних кімнат. Щоб успішно виконати це завдання, вам потрібно буде запрограмувати свого робота, щоб він вийшов із зони старту та зупинився в аптеці на 5 секунд, щоб забрати ліки.

Потім проект повинен перемістити робота в кожну кімнату для пацієнтів (1, 2 і 3 без певного порядку) і зупинитися в кімнаті на 3 секунди, щоб доставити ліки. Щоб пересуватися між поверхами в лікарні, робот повинен припаркуватися в зоні, позначеній як ліфт, на 5 секунд, щоб вказати, що він переходить на інший поверх.

Після того, як ліки будуть доставлені в усі кімнати, робот повинен повернутися до стартової зони. Ви повинні відтворити карту лікарні вище на своєму підлозі за допомогою стрічки та метричної палички або лінійки. Обов’язково вкажіть, де розташовані стартова зона, аптека, ліфт і кімнати для пацієнтів.

Щоб виконати завдання, вам знадобиться:

  • Рулон стрічки (для створення макета лікарні на підлозі)

  • Відкрита площа 1,8 на 2 метри

  • Метр або лінійка

Піктограма «Поради вчителю». Поради вчителю

Позначте стрічкою, де передні колеса робота будуть розміщені в зоні старту, щоб стартова позиція для кожного забігу не змінювалася. Це дасть більш стабільні результати під час виконання завдання.

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя - Висвітлення впливу Automed

Заохочуйте ентузіазм до цього виклику, оскільки правильне програмування Automed приносить велику користь суспільству та нашим найуразливішим – хворим і госпіталізованим. Це нелегке завдання, але студенти повинні пишатися ним, оскільки інженери та програмісти, які розробляють подібні технологічні рішення, покращують ефективність охорони здоров’я, і це має далекосяжні переваги.
Якщо студенти висловлювали застереження щодо використання роботів у сфері медицини під час обговорення роботи в сфері медицини, можливо, попросіть їх перерахувати потенційні шляхи вдосконалення або гуманізації Automed. Запитайте їх, що вони хотіли б додати до поведінки робота, щоб покращити його роль і взаємодію з людьми в медичному закладі. Звичайно, більшість із цих удосконалень виходять за рамки цієї лабораторії STEM, але це може допомогти студентам краще контекстуалізувати завдання.

Нагадайте учням, що ця технологія, як і всі інші технології, передбачає компроміс між позитивними та негативними ефектами, як обговорювалося раніше. Переваги Automed (точне й своєчасне введення ліків, швидкість і ефективність, а також автоматизоване відстеження ліків на складі, якщо назвати декілька), ймовірно, переважують витрати (зміни в персоналі лікарні, менш приваблива поведінка робота, ціна такого робота та ризики несправностей).