Skip to main content
Öğretmen Portalı
1 Direkli Altıgen Somun Tutucu
1 Direk Altıgen Somun Tutucu

 

1 Direkli Altıgen Somun Tutucunun Kullanılması

1 Direkli Altıgen Somun Tutucu, bir vida ve somun kullanarak yapısal bir bileşeni başka bir parçaya bağlamak için iki temas noktası sağlar. Tutucunun bir ucunda, yapısal bir bileşenin kare deliğine güvenli bir şekilde oturacak boyutta bir direk bulunur. Tutucunun diğer ucu, altıgen somuna güvenli bir şekilde oturacak şekilde boyutlandırılmış ve oluklu olup, 8-32 vidanın bir anahtar veya penseye ihtiyaç duymadan kolayca sıkılmasına olanak tanır.

Tutucuyu kullanmak için:

  1. Her iki ucu da yapısal bileşen tarafından desteklenecek ve ikinci parçayı sabitleyecek şekilde konumlandırılacak şekilde bunu bir VEX yapısal bileşeni üzerinde hizalayın.

  2. Yerinde kalmasına yardımcı olmak için tutucudan çıkan kare direği yapısal bileşenin içine yerleştirin.

  3. Tutucu iki yapısal bileşeni sabitlemek için kullanılıyorsa tutucunun diğer ucuna, bileşenin geri kalanıyla aynı hizada olacak şekilde bir altıgen somun takın. Ayırıcı gibi farklı tipte bir bileşeni sabitlemek için kullanılıyorsa vidanın bu taraftan yerleştirilmesi uygun olabilir.

  4. Varsa, ek bileşenleri ana yapısal bileşenin arkasına hizalayın.

  5. Tutucu iki yapısal bileşeni bağlamak için kullanılıyorsa, yapısal bileşenleri delik ve altıgen somun yoluyla sabitlemek için uygun uzunlukta bir 8-32 vida kullanın. Ayırıcı gibi farklı türde bir bileşeni bağlamak için kullanılıyorsa, bunu doğrudan veya altıgen somunla sabitleyin.