Skip to main content
Portalu Nauczycieli

Laboratoria STEM zaprojektowano jako uzupełniające doświadczenia edukacyjne, które są elastyczne i można je wdrażać na wiele różnych sposobów. Skorzystaj z Przewodnika po tempie, aby dopasować Laboratorium Grabber STEM do swojego harmonogramu. To laboratorium STEM można dostosować do wdrożenia trwającego 30, 40, 60 i 55 minut zamiast pełnych 100 minut uwzględnionych w materiałach.

Opcje wdrożenia tego laboratorium STEM obejmują:

  • Jeśli masz ograniczoną ilość czasu, wypełnij tylko sekcje Szukaj i Graj. Łączny czas trwania obu sekcji wynosi 55 minut. Studenci zakończą zdobywanie doświadczeń zarówno w budowaniu, jak i eksplorowaniu projektów połączeń nożycowych.

  • Opcją na 60 minut jest przygotowanie chwytaka (lub dwóch) przed zajęciami i poproszenie uczniów o wykonanie sekcji „Zabawa” i „Przemyślenie”. Ta opcja utrudnia początkową budowę chwytaka, ale maksymalizuje zdobywanie doświadczenia w zakresie stosowania połączeń nożycowych i ulepszania konstrukcji chwytaka.

  • Opcją na 40 minut jest przygotowanie co najmniej jednego Grabbera i poproszenie uczniów o wypełnienie sekcji Graj i Zastosuj. Studenci zdobędą doświadczenie w zakresie połączeń nożycowych, a jednocześnie będą mieli poczucie kontekstu i wartości w nauce, w jaki sposób połączenia i podnośniki nożycowe są wykorzystywane w innych aspektach życia codziennego.

  • Jeśli masz tylko 30 minut i możesz przygotować przed zajęciami co najmniej jeden Grabber, poproś uczniów o wypełnienie części „Zagraj”. Studenci zdobędą doświadczenie w poznawaniu połączeń nożycowych w konstrukcji Grabbera i zaczną zastanawiać się, w jaki sposób te połączenia zmieniają kierunek siły.

Przewodniki po laboratorium STEM zawierają podgląd koncepcji nauczanych w każdej sekcji (Szukaj, Zabawa, Zastosuj, Przemyśl, Wiedza) Laboratorium STEM, opisują zasoby, których nauczyciele mogą używać do nauczania tych koncepcji, oraz identyfikują wszystkie potrzebne materiały. Przewodnik po laboratorium STEM to edytowalny dokument Google, który możesz zapisać na swoim urządzeniu i modyfikować w zależności od ograniczeń klasy i potrzeb uczniów.

Przewodnik po stymulacji chwytaka

Dokument Google .docx .pdf