Skip to main content
Portalu Nauczycieli

VEX Robotics oferuje dokumentację wsparcia głównie w formie artykułów „Jak to zrobić”, aby pomóc nowym użytkownikom szybko rozpocząć pracę, a bardziej doświadczonym użytkownikom znaleźć terminowe i odpowiedzi na swoje pytania. Artykuły są szczególnie pomocne podczas prowadzenia laboratoriów STEM. Jeśli nie masz pewności, jak coś zrobić, w Bibliotece VEX prawdopodobnie znajdziesz artykuł, który Ci w tym pomoże.

Link do sekcji IQ w Bibliotece VEX to help.vex.com.

Na stronie docelowej kliknij duży przycisk VEX IQ, aby wyświetlić tylko tę część Biblioteki VEX.

Pasek wyszukiwania umożliwia odnalezienie konkretnych artykułów z całej bazy danych.

Na przykład Ty lub uczeń możecie mieć pytania dotyczące ładowania, instalowania lub innych informacji związanych z bateriami. Aby wyszukać wszystkie artykuły związane z akumulatorami VEX IQ, wyszukiwanego hasła „Akumulator IQ -V5”. To wyszukiwanie zwraca dowolny artykuł związany z robotem VEX IQ lub bateriami kontrolera i wyklucza wszelkie terminy związane z IQ.

Artykuły są na bieżąco dodawane do bazy. Tematyka sięga od instalacji sprzętu po instalację oprogramowania do programowania, od poruszania się po mózgu robota VEX IQ po odczytywanie lampek kontrolnych . Istnieją również artykuły dotyczące rozwiązywania problemów, od naprawiania wyświetlanych komunikatów o błędach po rozwiązywanie problemów z VEX Smart Motors.

Linki do artykułów Biblioteki VEX znajdują się również w tekście tego laboratorium STEM. Na przykład, jeśli czytelnik zostanie poproszony o „Pobranie i uruchomienie projektu” w VEXcode IQ, za pierwszym razem, gdy słowo „Pobierz” zostanie zapisane jako , prawdopodobnie jest to powiązane z artykułem Biblioteki VEX „Jak pobrać i uruchomić projekt w IQ kodu VEX.”

Najlepszy czas na korzystanie z Biblioteki VEX to , gdy:

  • Planujesz laboratorium STEM lub przygotowujesz środowisko do nauki.
  • Studenci samodzielnie badają i rozwiązują własne problemy związane ze sprzętem, oprogramowaniem lub programowaniem.
  • Ty i Twoi uczniowie wspólnie rozwiązujecie problemy.