Skip to main content

Лабораторії STEM
Медбот студент

Роботи підвищують ефективність лікарень

Використання технологій різними способами впливає на людей, зокрема на їх безпеку та комфорт. Сфера медицини все більше покладається на роботів для виконання повсякденних завдань у лікарнях. Оскільки лікарні, як правило, переміщують багато матеріалів навколо закладів протягом дня, існує велика потреба в роботах у сфері охорони здоров’я для виконання завдань доставки та транспортування. Роботи, які виконують такі завдання, підвищують ефективність персоналу лікарні, економлять гроші та дозволяють медсестрам і лікарям зосередитися на догляді за пацієнтами.

Одним із матеріалів, які роботи можуть доставити безпечно та швидко, є ліки. Коли фармацевти вводять рецепти у свої комп’ютери, роботи-доставники збирають правильний тип і дозування, скануючи правильні штрих-коди. Потім робот збирає та позначає ліки, відстежуючи, щоб правильні ліки дісталися пацієнту, який цього потребує. Ці роботи-доставники можуть доставити мічені ліки до медсестринських пунктів або навіть до окремих кімнат пацієнтів. Це більш ефективний метод, який може пришвидшити доставку важливих ліків пацієнтам, допомогти заповнити прогалину через нестачу персоналу та зберігати рецепти в надійному місці під час транспортування.

Деякі роботи-доставники медичних послуг проїжджають понад 400 миль за тиждень, пересуваючись коридорами, їздячи на ліфтах і зупиняючись на різних станціях. Крім доставки медичних товарів, деякі роботи навіть відвідують пацієнтів, щоб перевірити стан пацієнтів і визначити їх життєві показники для лікарів. Оскільки робототехніка продовжує розвиватися, пацієнти продовжуватимуть отримувати користь від роботів у лікарняному середовищі.

Розширення вашого навчання значок Розширте своє навчання

Щоб розширити цю діяльність, поясніть студентам, що медична допомога — не єдиний спосіб, за допомогою якого роботи покращують лікарні. Попросіть студентів об’єднатися в групи по двоє та записати свої ідеї щодо інших роботів, які могли б допомогти в лікарні. Нехай вони напишуть описи та намалюють малюнки, щоб пояснити, що робитиме робот. Коли це буде зроблено, знову зберіть клас і нехай кожна команда представить свої ідеї.

Мотивувати значок обговорення Мотивація обговорення - Компроміси та етика використання роботів у сфері медицини

Q: Кожна нова технологія має свої витрати та переваги. Яка вартість використання роботів у сфері медицини?
A: Вартість придбання та обслуговування робота (стосується всіх технологій), ризик порушення кібербезпеки та витоку даних про здоров’я (стосується кожного комп’ютера в медичній мережі, а засоби безпеки розробляються спеціально для фізичних роботів), потенційно можна згадати втрату робочих місць, які могли б дістатися людям, і менш харизматичну динаміку між пацієнтами та роботом.

З: Які переваги можуть мати медичні роботи, окрім переваг і функцій, зазначених вище?
A: Вони не вразливі до переконань, залежності чи виснаження. Вони можуть з легкістю відслідковувати набагато більше пацієнтів і не забувати про те, щоб зареєструватися та негайно надати ліки кожному. Вони можуть як адмініструвати, так і відстежувати поставки ліків. Вони можуть збирати дані та відстежувати моделі догляду за пацієнтами, які люди можуть не помітити. Звичайно, є багато інших, не перерахованих тут, і інші, які потенційно знаходяться в розробці.

Q: Етика – це точки зору на те, що є морально правильним чи неправильним, справедливим чи несправедливим, яке використовує STEM та інші галузі, щоб керувати нашою поведінкою, які нові технології ми розробляємо та як ми їх розвиваємо. Усі вони намагаються дотримуватися етичних практик – добрих практик. Як ви думаєте, чи було б етично навчати медичних роботів, щоб вони лікували реальних пацієнтів?
A: Неетично ризикувати здоров’ям пацієнтів, щоб навчити медичного робота вдосконалювати свої алгоритми, але це можливо. Машинне навчання — це термін, коли робот навчається новим моделям або навичкам самостійно, не потребуючи програмування. Але це був би непотрібний ризик – неетичний ризик – якого медичні працівники не дозволили б. Так, медичний робот може мати потенціал для навчання самостійно, але він уже буде запрограмований з необхідними алгоритмами для захисту здоров’я та безпеки всіх пацієнтів. Загалом ми повинні вірити, що існують засоби захисту від ризиків під час взаємодії з роботами.