Skip to main content

Robotai, gerinantys ligoninių efektyvumą

Technologijų naudojimas įvairiais būdais veikia žmones, įskaitant jų saugumą ir patogumą. Medicinos sritis labiau priklauso nuo robotų, kurie atlieka įprastas kasdienes užduotis ligoninėse. Kadangi ligoninės dažniausiai per dieną perneša daug medžiagų po patalpas, sveikatos priežiūros srityje labai reikia robotų, kurie atliktų pristatymo ir transportavimo užduotis. Robotai atlieka tokias užduotis, todėl ligoninės personalas tampa efektyvesnis, sutaupoma pinigų, o slaugytojai ir gydytojai gali sutelkti dėmesį į pacientų priežiūrą.

Viena iš medžiagų, kurią robotai gali saugiai ir greitai pristatyti, yra vaistai. Vaistininkams įvedus receptus į savo kompiuterius, pristatymo robotai, nuskaitydami tinkamus brūkšninius kodus, surenka reikiamą tipą ir dozę. Tada robotas surenka ir pažymi vaistus, sekdamas, kad reikiami vaistai pasiektų pacientą, kuriam jų reikia. Šie pristatymo robotai gali nuvežti paženklintus vaistus į slaugos punktus ar net atskirų pacientų kambarius. Tai efektyvesnis metodas, galintis paspartinti svarbiausių vaistų pristatymą pacientams, padėti užpildyti darbuotojų trūkumo spragą ir saugoti receptus saugioje vietoje gabenimo metu.

Kai kurie medicininio pristatymo robotai per savaitę nuvažiuos daugiau nei 400 mylių, važiuodami koridoriais, važiuodami liftais ir sustodami įvairiose stotyse. Kai kurie robotai ne tik tiekia medicinos reikmenis, bet ir atvyksta tikrinti pacientų ir nuskaityti jų gyvybinius požymius gydytojams. Robotikai ir toliau tobulėjant, pacientai ir toliau gaus naudos iš robotų buvimo ligoninės aplinkoje.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi

Norėdami išplėsti šią veiklą, paaiškinkite studentams, kad medicininis pristatymas nėra vienintelis būdas, kuriuo robotai tobulina ligonines. Paprašykite mokinių suskirstyti į grupes po du ir užsirašyti savo idėjas apie kitus robotus, kurie galėtų padėti ligoninėje. Paprašykite jų parašyti aprašymus ir nupiešti paveikslėlius, kurie padėtų paaiškinti, ką robotas darytų. Kai tai padarysite, vėl suburkite klasę ir paprašykite kiekvienos komandos pristatyti savo idėjas.

Motyvuoti diskusiją piktograma Motyvuokite diskusiją - Robotų naudojimo medicinos srityje kompromisai ir etika

K: Kiekviena nauja technologija turi sąnaudų ir naudos. Kokios yra robotų naudojimo medicinos srityje išlaidos?
A: Roboto pirkimo ir priežiūros išlaidos (taikoma visoms technologijoms), kibernetinio saugumo pažeidimų ir sveikatos duomenų nutekėjimo rizika (taikoma kiekvienam medicinos tinkle esančiam kompiuteriui, o sauga kuriama specialiai fiziniams robotams), Galima būtų paminėti netekusią darbo vietų, kurios galėjo atitekti žmonėms, ir mažiau charizmatišką dinamiką tarp pacientų ir roboto.

K: Be pirmiau išvardytų privalumų ir vaidmenų, kokių privalumų galėtų turėti medicininiai robotai?
A: Jie nėra pažeidžiami įtikinėjimo, priklausomybės ar išsekimo. Jie gali lengvai sekti daug daugiau pacientų ir nepamiršti kiekvienam nedelsiant užsiregistruoti ir skirti vaistų. Jie gali administruoti ir sekti vaistų atsargas. Jie gali rinkti duomenis ir stebėti pacientų priežiūros modelius, kurių žmonės gali nepastebėti. Žinoma, yra daugybė kitų čia neišvardytų ir potencialiai kuriamų.

Klausimas: Etika – tai požiūris į tai, kas yra moraliai teisinga ar neteisinga, teisinga ar neteisinga, kurią STEM ir kitos sritys naudoja siekdamos vadovautis, kaip elgiamės, kokias naujas technologijas kuriame ir kaip jas vystome. Visi jie stengiasi išlaikyti etinę praktiką – gerąją praktiką. Ar manote, kad būtų etiška mokyti medicinos robotus, verčiant juos gydyti tikrus pacientus?
A: Neetiška rizikuoti pacientų sveikata, norint išmokyti medicinos robotą tobulinti savo algoritmus, bet tai įmanoma. Mašinų mokymasis yra terminas, kai robotas mokosi pagal savo naujus modelius ar įgūdžius, nereikalaujant jo programuoti. Tačiau tai būtų nereikalinga rizika – neetiška rizika – kurios medicinos paslaugų teikėjai neleistų. Taip, medicinos robotas gali turėti galimybę mokytis pats, tačiau jis jau būtų užprogramuotas pagal būtinus algoritmus, kad apsaugotų visų pacientų sveikatą ir saugą. Apskritai turėtume pasitikėti, kad yra apsaugos priemonių, kurios apsaugotų nuo rizikos sąveikaujant su robotais.