Skip to main content

Mācību secība

STEM laboratorijas seko mācību pieredzes secībai. Izglītojamajam tiek lūgts veikt šādas darbības:

  • Izveidojiet būvējumu vai artefaktu.
  • Izpētiet būvējumu vai artefaktu un domājiet par tā iespējamo pielietojumu reālajā pasaulē.
  • Mācieties darot.
  • Veiciet izmaiņas dizainā vai būvniecībā, lai to uzlabotu un uzlabotu.
  • Novērtē zināšanas.
Meklēšanas ikona
 1. Meklēt
Katra uz inženierzinātnēm vērsta STEM laboratorija sākas ar instrukcijām , lai izveidotu funkcionālu būvējumu vai vadlīnijas oriģinālam dizainam. Ja veido no doto instrukciju kopas, audzēkņiem jādod pietiekami daudz laika, lai izpildītu soli pa solim sniegtos norādījumus, lai izveidotu būvējumu individuāli vai mazās grupās. Pēc dizaina vai konstrukcijas izveides apmācāmajiem tiek lūgts pārbaudīt, kā tas darbojas. Izglītojamajiem tiek likts eksperimentēt ar konstrukciju un atbildēt uz dažādiem jautājumiem, piemēram , kā tas darbojas, kā to varētu izmantot, ko tas sniedz, ja tas sniedz kādas mehāniskas priekšrocības, un kā izskaidrot būvniecību, izmantojot inženiertehniskos terminus. Studenti tiek aicināti atbildēt uz šiem jautājumiem savos  inženieru piezīmju grāmatiņās, jo viņu atbildes ir pieejamas pārskatīšanai un atsauksmēm. Laiks, kas atvēlēts šai STEM laboratorijas daļai, var atšķirties atkarībā no tā, vai laiks pieļauj un vai visas izglītojamo grupas mācās ar tādu pašu ātrumu.
Atskaņošanas ikona
 2. Play
Spēles sadaļa STEM laboratorijā sākas ar īsu lasījumu, kas sniedz kontekstu aktivitātes koncepcijām vai prasmēm. Var īsa procedūra, lai izpētītu ieviesto jauno prasmi vai koncepciju. Visbiežāk audzēkņi atgriežas pie savu būvējumu testēšanas, lai atpazītu kādu tā dizaina iezīmi, taču ir daudz dažādu darbību veidu, viņi var veikt. Dažas STEM laboratorijas koncentrēsies uz vienu darbību, veicot tikai vienu lasīšanu un vienu  procedūras darbību, bet lielākajā daļā ir vairāk nekā darbība, lai varētu ieviest vairākus jēdzienus vai prasmes un izpētīt sarežģītākus jēdzienus.
Lietot ikonu
 3. Pielietot
Šajā sadaļā audzēkņiem ir sniegti piemēri par to, kā jēdzieni, ar kuriem viņi tiek iepazīstināti, attiecas uz viņu ikdienas dzīvi. Viņiem tiek piedāvāts arī ieskats šo prasmju pielietošanā robotikas un inženierijas konkurences aspektā.
Pārdomāt ikona
 4. Pārdomāt
Pēc tam, kad ir uzzinājuši par jēdzieniem būvējumā, audzēkņiem tiek dota iespēja tālāk izpētīt savu uzbūvi, izmantojot izaicinājumu. Pēc , kad ir izveidota būvējuma vide, studentiem, iespējams, būs jāpārveido savs būvējums, lai gūtu panākumus. Lielākā daļa no izaicinājumiem ir konkurētspējīgi un veicina praktisku mācīšanos. Izglītojamajiem ir jāreģistrē un jāpamato veiktās izmaiņas savos inženierzinātņu piezīmju grāmatiņās. Tiek uzdoti jautājumi gan par projektēšanas, gan testēšanas fāzi. Šai STEM laboratorijas daļai atvēlētais laiks var atšķirties no izaicinājuma apjoma.
Zināšanas ikona
 5. Zināt
STEM laboratorijas beigās studentiem tiek uzdoti jautājumi par jēdzieniem, kas tiek mācīti visā laboratorijā. Jautājumus var izdrukāt, ja tie jāaizpilda ar roku un jāiesniedz atzīmei. Lielākā daļa jautājumu ir ar atbilžu variantiem vai patiesi-nepatiesi. Neatkarīgi no tā, vai strādājat komandās, grupās vai klasē, atbildes uz jautājumiem var apspriest, lai pārliecinātos, ka visi skolēni atpazīst pareizās atbildes un kāpēc tās ir pareizas. Atbildes ir sniegtas STEM Lab priekšskatījuma lapā.

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

  • Ja STEM laboratorija tiek izmantota klasē vai vidē ar daudziem audzēkņiem, var organizēt nelielas grupas vai komandas, lai vienkāršotu organizāciju un veicinātu funkcionālu sadarbību.

  • Ja visi izglītojamie nenotiek vienā tempā, koordinators var pagarināt pieteikšanās un pārdomāšanas sadaļas uz ilgāku laiku, lai ļautu pārējiem panākt.

  • Ja audzēkņiem ir grūtības pabeigt būvējumu vai darbību, pielikuma sadaļā pieejamos atsauces materiālus var izmantot kā papildinājumus, lai vadītu viņu centienus.