Skip to main content

Iekrāvējs
A šķērveida pacēlājs

Kustības konvertēšana ar saitēm

Savienojumi ir būtiska mašīnu konstrukcijas sastāvdaļa, jo tās spēj radīt tik plašu izvades kustību dažādību. Savienojumi var arī mainīt spēka virzienu. Augšējā attēlā redzams šķērveida pacēlājs, kurā tiek izmantoti vairāki šķērveida savienojumi. Cilvēku pacelšanai vai nolaišanai bieži izmanto šķērveida pacēlāju. Lai šķērveida pacēlājs paceltos, ārējām sijām lifta apakšā tiek pielikts spēks. Spēkam uz sijām apakšā spiežot tās tuvāk centram, pacēlājs paceļas. Šis ir lielisks piemērs tam, kā savienojums var mainīt spēka virzienu. Šajā gadījumā savienojums atkal bija šķērveida savienojums, piemēram, Grabber, taču spēku radīja motors, nevis lietotājs, saspiežot apakšējās sijas.

  • Celtniecības eksperts: paskaidrojiet, kā Grabber augšpusē var pievienot platformu, lai izveidotu kaut ko līdzīgu šķērveida pacēlājam.

  • Ierakstītājs: uzskicējiet un paskaidrojiet dizainu, par kuru izlemjat savā inženierijas piezīmju grāmatiņā.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Atbildes

Atbildes var atšķirties, tomēr skolēniem jāņem vērā, ka Grabber augšpusē var piestiprināt lielāku plāksni. 4x12 plate no VEX IQ Super Kit varētu darboties kā stabila platforma.

Studentiem arī jāņem vērā, ka platformu nevar uzstādīt tieši pie Grabber galiem. Ja tā būtu, Grabber vairs nevarētu kustēties. Grabber izstiepjoties, Grabber uzgaļi virzās tuvāk un tuvāk viens otram. Tādējādi būtu optimāli, ja Grabber uzgaļi atrodas kaut kādā trasē, kur tie var turpināt brīvi pārvietoties, neapdraudot platformu.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu apmācību Savienojumi ir sviras

Lai paplašinātu šo darbību, izveidojiet savienojumu starp saitēm un svirām, kas parādītas iepriekšējā lapā. Pēc tam aiciniet studentus izpētīt dažus pārsteidzošus vienkāršu sviru lietojumus, piemēram, dažu iespaidīgāko senos laikos cilvēku celto konstrukciju uzbūvi: Ēģiptes piramīdas. Studenti var izpētīt Khufu piramīdu, ko sauc arī par Lielo Gīzas piramīdu. Tā bija augstākā mākslīgā celtne (vairāk nekā 480 pēdu augsta) vairāk nekā 3800 gadus un viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Ēģiptieši izmantoja vairākas vienkāršas mašīnas, tostarp sviras, lai pārvietotu 2,3 ​​miljonus akmeņu bloku, kas sver 5,9 miljonus tonnu, lai izveidotu šo ievērojamo struktūru. Lūdziet studentus izpētīt, kā ēģiptieši smago materiālu pārvietošanai izmantoja vienkāršas mašīnas, piemēram, sviras. Uzdodiet studentiem pierakstīt savus novērojumus savā inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā.

Motivēt diskusijas ikona Motivēt diskusiju - Secinājums

Noslēdziet šo stundu, iesaistot skolēnus visas klases diskusijā. Lūdziet studentus dalīties savās domās par saitēm un šķērveida pacēlājiem, lai apkopotu to, ko viņi ir iemācījušies no šīs aktivitātes. Mudiniet studentus dalīties savos komentāros no savām inženierzinātņu piezīmju grāmatiņām.