Skip to main content

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Šīs sadaļas mērķis

Šī sadaļa Pieteikties palīdzēs studentiem saprast, kā kustības pārveidošana ar saitēm tiek izmantota reālajā pasaulē, analizējot šķērveida pacēlumus. Šajā lapā uzdotos jautājumus var izpētīt grupā, veicinot klases diskusiju vai individuāli liekot studentiem rakstīt savas idejas savās inženiertehniskajās piezīmju grāmatiņās. To var izmantot kā summējošu vērtējumu, piemēram, mājasdarbu vai veidojošo vērtējumu klasē. Noklikšķiniet uz šīs saites (Google / .docx / .pdf), lai skatītu inženierijas piezīmju grāmatiņas rubriku, un šīs saites (Google / .docx / .pdf), lai iegūtu sadarbības rubriku. Sadaļā Motivēt diskusijas ir sniegti jautājumi, lai liktu skolēniem aizdomāties par to, kādās situācijās šķērveida pacēlāji vai savienojumi vispār var būt noderīgi.

Iekrāvējs - 2
Celtniecībā tiek izmantots šķērveida pacēlājs

Sasniedziet debesis!

Grabber un šķērveida pacēlājs ir ļoti līdzīgas ierīces. Šķērveida pacēlāji tiek izmantoti daudzās dažādās profesijās. Tie ļauj darbiniekiem sasniegt dažādus augstumus, pabeidzot darbu. Turklāt šķērveida pacēlāji piedāvā mobilu un stabilu platformu, no kuras var pabeigt darbu. Tos bieži izmanto kāpņu vai sastatņu vietā. Viņu mobilitāte, kā arī stabilitāte un drošība rada drošāku un efektīvāku darba vidi.

Dažas no tālāk minētajām profesijām bieži izmanto šķērveida pacēlājus:

  • Būvstrādnieki

  • Elektriķi

  • Galdnieki

  • Noliktavas strādnieki

  • Mehānika

Motivēt diskusijas ikona Motivēt diskusiju

Šķērveida pacēlāji ir redzami lielākajā daļā lielāko pilsētu, kā arī būvlaukumos, un tie palīdz padarīt darba vidi stabilāku, drošāku un drošāku. Mudiniet savus studentus apspriest, kā šķērveida pacēlāji var būt noderīgi.

J: Kāds ir šķērveida pacēlāja izmantošanas ieguvums salīdzinājumā ar kāpnēm?
A: Šķērveida pacēlājs parasti var izstiepties tālāk un palikt stabilāks pat tad, ja ir ārēji faktori, piemēram, vējš vai neliela kratīšana. Kāpnēm ir nepieciešama arī konstrukcija, lai tās varētu balstīties, savukārt šķērveida pacēlājs var pacelties vertikāli gaisā, neatkarīgi no citas tuvumā esošās konstrukcijas. Tas var būt noderīgi, labojot elektropārvades līnijas vai citās situācijās, kad interesējošā zona var būt izolēta. Arī kāpnes parasti var vienlaikus atbalstīt tikai vienu cilvēku, savukārt šķērveida pacēlājam parasti ir platforma augšpusē, kas var vienlaikus atbalstīt vairākus cilvēkus.

J: Savienojumus var izmantot, lai izveidotu tādus mehānismus kā Grabber vai šķērveida pacēlāji, kas var izstiepties vertikāli (taisni uz augšu) vai horizontāli (uz āru). Vai ir citi saišu veidi, kas varētu ļaut mehānismiem vai robotiem pārvietoties?
A: Jā. Iespējamā atbilde var būt četru stieņu savienojums, kas ļautu robotam pacelt un nolaist roku vai citu ierīci lifta augšup un lejup.

J: Kas varētu notikt ar Grabber, ja tiktu pievienots vairāk saišu, lai tas varētu darboties ilgāk?
A: Grabber varētu pagarināties ilgāk, taču, pievienojot papildu sekcijas, tā pagarināšanai ir nepieciešams lielāks spēks. Tas arī varētu kļūt arvien mazāk stabils, jo vairāk saišu (siju) tiek pievienotas, nepastiprinot pārējo dizainu. Ja tiek pievienots vairāk siju, iespējams, būs jāpievieno arī vairāk 1x1 savienotāju tapu, lai palīdzētu nostiprināt konstrukciju. Vēl viena iespēja ir izmantot stiprāku materiālu, piemēram, tēraudu.

J: Šķērveida savienojumi tiek izmantoti ne tikai celšanai. Tos parasti izmanto arī, lai paplašinātu telpu vai ievilktu kompaktās formas telpas malā. Kur jūs varētu būt redzējuši šķērveida savienojumu, kas tiek izmantots, lai izstieptu vietu?
A: Labākais piemērs ir šķērveida vārti, kas tiek izmantoti, lai saglabātu kompaktumu, vienlaikus spējot izstiepties pa telpu. Dažas no visbiežāk sastopamajām vietām, kur var redzēt šķērveida vārtus, ir kāpņu augšdaļās mājās, kurās ir dzīvnieki vai mazi bērni, veikalu skatlogos kā papildu drošība, lidostās vai vecos liftos.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu mācīšanos

Lai paplašinātu šo darbību, izmēģiniet tālāk norādītās darbības.

  • Aiciniet studentus strādāt grupās, lai tiešsaistē atrastu izmantoto šķērveida pacēlāju attēlus un pēc tam izveidotu šo vienkāršo iekārtu kolāžu. Studenti var marķēt katru piemēru ar profesiju, kurā tas tiek izmantots.

  • Vēl viena šīs aktivitātes iespēja būtu veidot šķērveida pacēlāju no cita materiāla, piemēram, kartona. Izgrieziet taisnstūrveida plāna kartona gabalus un savienojiet tos tādā pašā dizainā kā Grabber, izmantojot spiedtapas vai īkšķus kā savienojuma detaļas, piemēram, 1x1 savienotāja tapas. Eksperimentējiet ar dažāda izmēra taisnstūrveida kartona gabaliem. Uzdodiet studentiem pārdomāt dažādus dizainus, salīdzinot un kontrastējot materiālus savā inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā.