Skip to main content

STEM laboratorijas
Grabber

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīklodziņš

  1. Studenti var izskaidrot, kā Grabber var satvert, pacelt, pārvietot un atbrīvot priekšmetu.

  2. Iespējamās atbildes ietver Grabber izmantošanu kā daļu no jaunas spēles vai palīdzību invalīdiem sasniegt priekšmetus, kas viņiem varētu būt nepieciešami.

  3. Jā, Grabber satur vairākas sviras, kas lietotājam sniedz mehāniskas priekšrocības, ko sauc par attāluma priekšrocībām. "Priekšrocība" rodas, kad sviras palielina spēku, kas tiek pielietots, un palielina attālumu, ko Grabber var pārvietot.

  4. Iespējamais atbildes piemērs varētu būt "Grabber sastāv no vairākām svirām; vienkāršas mašīnas veids. Lai izveidotu tā struktūru, ir nepieciešami sijas un savienotāji. Sijas, kas veido sviras, ir savienotas pagrieziena punktā jeb atbalsta punktā ar savienotāju. Sijas un savienotāji darbojas kopā, lai radītu attāluma priekšrocības."

Tagad, kad būvniecība ir pabeigta, izpētiet un uzziniet, ko tā var darīt. Pēc tam savā inženierijas piezīmju grāmatiņā atbildiet uz šādiem jautājumiem:

  1. Ko dara Grabber? Paskaidrojiet ar detaļām.

  2. Kā varētu izmantot Grabber? Paskaidrojiet ar detaļām un skicēm.

  3. Mehāniskā priekšrocība ir priekšrocība, ko iegūst, izmantojot mehānismu spēka pārvadīšanai. Vai Grabber ir mehāniskas priekšrocības? Ja jā, kāda ir mehāniskā priekšrocība? Paskaidrojiet ar detaļām.

  4. Izskaidrojiet šo būvējumu, izmantojot vispārpieņemtu inženiertehnisko terminoloģiju, kādam, kas to nav redzējis. Aprakstā izmantojiet vismaz 3 no šiem terminiem: sijas, savienotāji, sviras, pagrieziena punkti, atbalsta punkts un vienkāršas mašīnas. Piemēram, es varētu teikt, ka sija ir inženiertehnisks termins, kas apraksta šo būvi, jo konstrukcijai ir vajadzīgas sijas, lai izveidotu tās "struktūru". Ja nepieciešams precizējums, iespējams, jums būs jāmeklē šie termini.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīklodziņš

Iesakiet studentiem kritiski padomāt par jautājumiem, iesaistoties domāšanas pārī, daloties pārī. Lai to izdarītu, lieciet skolēniem pašiem atbildēt uz jautājumiem savā inženierzinātņu piezīmju grāmatiņā. Inženiertehnisko piezīmju grāmatiņu var izmantot kā novērtējumu. Noklikšķiniet uz šīs saites (Google / .docx / .pdf), lai skatītu inženierzinātņu piezīmju grāmatiņas rubriku. Pēc tam pēc dažām minūtēm aiciniet studentus vērsties pie partnera vai trīs studentu grupas, lai pārrunātu katra studenta rakstīto. Mudiniet viņus pārdomāt dažādas atbildes, ko sniedz viņu vienaudži. Sadarbība var būt arī viens no vērtēšanas veidiem. Noklikšķiniet uz šīs saites (Google / .docx / .pdf), lai skatītu sadarbības rubriku. Visbeidzot, pēc dažām minūtēm atveriet nodarbību diskusijām, lai iegūtu kritiskāku jautājumu analīzi.