Skip to main content

Laboratoria STEM
Jest remis! Nauczyciel

Portalu Nauczycieli

VEX Robotics oferuje dokumentację wsparcia głównie w formie artykułów „Jak to zrobić”, aby pomóc nowym użytkownikom szybko rozpocząć pracę, a bardziej doświadczonym użytkownikom znaleźć terminowe i odpowiedzi na swoje pytania. Artykuły są szczególnie pomocne podczas prowadzenia laboratoriów STEM. Jeśli nie masz pewności, jak coś zrobić, w Bibliotece VEX prawdopodobnie znajdziesz artykuł, który Ci w tym pomoże.

Link do sekcji V5 Biblioteki VEX to help.vex.com.

Na stronie docelowej kliknij duży przycisk VEX V5, aby wyświetlić tylko tę część biblioteki VEX.

Pasek wyszukiwania umożliwia odnalezienie konkretnych artykułów z całej bazy danych.

Na przykład Ty lub uczeń możecie mieć pytania dotyczące ładowania, instalowania lub innych informacji związanych z bateriami. Aby wyszukać wszystkie artykuły związane z akumulatorami VEX V5, użyj hasła „Bateria V5”.

Artykuły są na bieżąco dodawane do bazy. Tematyka sięga od instalacji sprzętu po instalację oprogramowania do programowania, od nawigacji po mózgu robota VEX V5 po odczytanie kontrolek . Istnieją również artykuły dotyczące rozwiązywania problemów, od naprawiania wyświetlanych komunikatów o błędach po rozwiązywanie problemów z VEX Smart Motors.

Linki do artykułów Biblioteki VEX znajdują się również w tekście tego laboratorium STEM. Na przykład, jeśli czytelnik zostanie poproszony o „Pobranie i uruchomienie projektu” w VEXcode V5, za pierwszym razem, gdy słowo „Pobierz” zostanie zapisane jako , prawdopodobnie jest to powiązane z artykułem Biblioteki VEX „Jak pobrać i uruchomić projekt w Kod VEX V5.”

Najlepszy czas na korzystanie z Biblioteki VEX to , gdy:

  • Planujesz laboratorium STEM lub przygotowujesz środowisko do nauki.
  • Studenci samodzielnie badają i rozwiązują własne problemy związane ze sprzętem, oprogramowaniem lub programowaniem.
  • Ty i Twoi uczniowie wspólnie rozwiązujecie problemy.