Skip to main content

STEM Laboratuvarları
Beraberlik! Öğretmen

Öğretmen Portalı

VEX Robotics, yeni kullanıcıların hızlı bir şekilde çalışmaya başlamasına ve daha deneyimli kullanıcıların sorularına zamanında ve yanıtlar bulmasına yardımcı olmak için çoğunlukla "Nasıl Yapılır" makaleleri biçiminde destek belgeleri sunar. Makaleler özellikle STEM Laboratuvarlarını çalıştırırken faydalıdır. Bir şeyi nasıl yapacağınızdan emin değilseniz VEX Kütüphanesinde muhtemelen size bu konuda yardımcı olacak bir makale vardır.

VEX Kütüphanesinin V5 bölümünün bağlantısı help.vex.com.

VEX Kitaplığının yalnızca ilgili bölümünü görmek için açılış sayfasında büyük VEX V5 düğmesine tıklayın.

Arama çubuğu, veritabanının tamamından belirli makaleleri bulmak için kullanılabilir.

Örneğin, sizin veya bir öğrencinin pillerin şarj edilmesi, takılması veya pillerle ilgili diğer bilgilerle ilgili soruları olabilir. VEX V5 pillerle ilgili tüm makaleleri aramak için “V5 Pil” arama terimlerini kullanın.

Veritabanına sürekli olarak makaleler eklenmektedir. Konular, donanım kurulumundan programlama yazılımı kurulumuna ve VEX V5 Robot Beyninde gezinmeden gösterge ışıklarının okunmasına kadar uzanır. Görüntülenen hata mesajlarının düzeltilmesinden VEX Akıllı Motorlarda sorun gidermeye kadar çeşitli sorun giderme makaleleri de bulunmaktadır.

VEX Kütüphanesi makaleleri bağlantılar da bu STEM Laboratuvarı metni içinde verilmektedir. Örneğin, VEXcode V5'te okuyucudan "Projeyi İndirin ve Çalıştırın" istenirse, "İndir" kelimesi ilk kez yazıldığında, muhtemelen VEX Kütüphanesi'ndeki "Proje Nasıl İndirilir ve Çalıştırılır" başlıklı makaleyle bağlantılıdır. VEXcode V5."

VEX Kütüphanesini kullanmak için en iyi zamanlar şu durumlarda :

  • Bir STEM Laboratuvarı planlıyorsunuz veya bir öğrenme ortamı hazırlıyorsunuz.
  • Öğrenciler donanım, yazılım veya programlama ile ilgili kendi problemlerini bağımsız olarak araştırıyor ve çözüyorlar.
  • Siz ve öğrencileriniz sorunları birlikte çözüyorsunuz.