Gyári robotok
A gyárak először az 1960-as évek elején kezdték el használni a modern ipari robotokat. Ezek a robotok el tudták végezni azokat a piszkos, unalmas és veszélyes munkákat, amelyeket korábban emberek végeztek. Azóta a gyárak világszerte több millió dollárt fektettek be olyan robotok fejlesztésébe és megépítésébe, amelyek gyorsan és hatékonyan tudják gyártani termékeiket.
A gyári robotokat az új technológia bővítésével folyamatosan fejlesztik. Az új fémek és anyagok lehetővé teszik a robotok használatát nagy nyomású vagy magas hőmérsékletű környezetben. A gyári robotokat általában azért választják le, hogy baleset esetén biztonságban tudják tartani az emberi dolgozókat, és új, „puhább” anyagokból készülnek. Ezek az anyagok, mint például a gumi és a műanyag, segíthetnek csökkenteni a sérüléseket a robot/ember ütközésekor. A mesterséges intelligencia és a szenzorok bevezetésével a gyári robotok új módszereket „taníthatnak meg” e termékek egyik napról a másikra szállítására, és valós időben hozzáigazíthatják mozgásukat. Ez nagyobb termelékenységet és pontosságot tesz lehetővé.
A gyári robotokat számos termék előállításához használják, de a gyártásban a három legfontosabb robotmunka a következő:
- Fúrás
- Hegesztés
- Festés és tömítés
Bővítse tanulását
Ahhoz, hogy ezt a tevékenységet a robotikával és a foglalkoztatással összefüggésbe lehessen hozni, kérje meg a tanulókat, hogy kutassák fel a tíz legvalószínűbb, hogy a jövőben robotokkal helyettesített állást, a legkevésbé valószínű, hogy lecserélik a tíz munkahelyet, valamint az ezen előrejelzések mögött meghúzódó indokokat.