Mokytojo įrankių rinkinys - Šio puslapio tikslas
Šis puslapis leis mokiniams pagalvoti, kaip jie galėtų patobulinti pastatymą. Mokiniams turėtų būti suteikta laiko savarankiškai atsakyti į šiuos klausimus savo inžinerijos sąsiuvinyje arba aptarti, kaip į juos atsakyti su savo grupėmis, o įrašymo programa turi pateikti grupės atsakymus.
Kitas variantas būtų panaudoti šiuos klausimus kaip apibendrinamą vertinimą, pvz., namų darbų užduotį arba formuojamąjį vertinimą, palengvinant diskusiją klasėje ir leidžiant mokiniams apmąstyti klausimus savo inžinerijos sąsiuvinyje.
Yra pasirenkamos rubrikos individualių (Google Doc/.docx/.pdf) arba komandinių (Google Doc/.docx/.pdf) inžinerinių sąsiuvinių ir pasirenkama rubrika čia (Google Doc/.docx/.pdf) bendradarbiavimui įvertinti.
Dabar, kai baigėte bokšto stiprumo iššūkį, atsakykite į šiuos klausimus savo inžinerijos bloknote. Jei dirbate grupėse, paprašykite, kad įrašymo įrenginys dokumentuotų jūsų grupės atsakymus.
-
Kuri bokšto dalis iššūkio metu atrodė stipriausia? Kuri dalis nepavyko arba atrodė silpna? Kodėl manote, kad tos dalys buvo stiprios/silpnos?
-
Dabar, kai įvertinote bokšto stipriąsias ir silpnąsias puses, atstatykite ir patobulinkite bokštą, kad jis veiktų geriau, jei kartotumėte bokšto stiprumo iššūkį. Kokius veiksmus atliksite norėdami pakeisti konstrukciją? Paaiškinkite su detalėmis ir (arba) eskizais.
-
Vykdykite Tower Challenge dar kartą naudodami naują pastatymą. Ar dėl jūsų pakeitimų pastatas tapo struktūriškai patikimesnis? Paaiškinkite rezultatus.
Mokytojo įrankių rinkinys - atsakymai
-
Mokiniai turėtų sugebėti nustatyti, kurios jų bokšto konstrukcijos dalys buvo stiprios, o kurios sugedo arba buvo silpnos atliekant iššūkį. Jie taip pat turėtų sugebėti pranešti, kodėl kiekviena iš tų dalių buvo stipri arba silpna, naudodami tekstą arba brėžinius savo inžinerijos bloknote (Google Doc)
-
Mokinių pokyčiai gali būti kiek tinkami kūrybingi. Studentams gali būti leista dirbti savo grupėse, kad jie kartotų savo bokšto projektą, jei leis laikas. Šios veiklos dalies vaidmenys gali būti tokie patys kaip ir skiltyje „Play“: dizaineris, įrašytojas, kūrėjas A ir kūrėjas B. Konstrukcijos pakeitimus galima atlikti naudojant dalis, įtrauktas į „VEX Super Kit“, pvz., skirtingų dydžių sijas arba jungtys. Įrašytojas turėtų dokumentuoti teksto ar brėžinių pakeitimus, o visi komandos nariai turėtų galėti paaiškinti, kaip ir kodėl jie nusprendė atlikti tuos pakeitimus.
-
Jei laikas leis, grupėms galėtų būti suteikta laiko vėl vykdyti bokšto stiprumo iššūkį su patobulintomis versijomis ir grupės vaidmenimis iš šio Permąstymo skyriaus: statytojas, bandytojas ir įrašytojas. Siekdami pabrėžti kartotinį projektavimo procesą, studentai gali apmąstyti, kokį poveikį šie pakeitimai turėjo bokšto stabilumui. Mokiniai turėtų sugebėti paaiškinti, kodėl dėl jų pakeitimų bokštas tapo geresnis ar blogesnis.