Skip to main content
Tanári portál

Tanári eszköztár ikonra Tanári eszköztár - Az oldal célja

Ez az oldal lehetővé teszi a tanulóknak, hogy átgondolják, hogyan javítanák az építést. A tanulóknak időt kell hagyni arra, hogy önállóan megválaszolják ezeket a kérdéseket mérnöki jegyzetfüzetükben, vagy megbeszéljék, hogyan válaszoljanak rájuk csoportjaikkal, és a Recorder dokumentálja a válaszokat a csoport számára.
Egy másik lehetőség az lenne, ha ezeket a kérdéseket összegző értékelésként, például házi feladatként vagy formatív értékelésként használnák fel az osztályon belüli beszélgetés elősegítésével, és a tanulókkal a mérnöki jegyzetfüzetükben való reflektálásra.

Vannak opcionális rubrikák egyéni (Google Doc/.docx/.pdf) vagy csapat (Google Doc/.docx/.pdf) mérnöki jegyzetfüzethez , valamint egy opcionális rubrika itt (Google Doc/.docx/.pdf) az együttműködés mérésére.

Most, hogy befejezte a Tower Strength Challenge-t, válaszoljon a következő kérdésekre a mérnöki jegyzetfüzetében. Ha csoportokban dolgozik, kérje meg a felvevőt, hogy dokumentálja a csoport válaszait.

  1. A torony melyik része tűnt a legerősebbnek a kihívás során? Melyik rész nem sikerült vagy tűnt gyengének? Szerinted miért voltak erősek/gyengék ezek a részek?

  2. Most, hogy mérlegelte a torony erősségeit és gyengeségeit, építse újjá és javítsa a tornyot, hogy jobban teljesítsen, ha megismételné a Tower Strength Challenge-t. Milyen lépéseket fog követni a build megváltoztatásához? Magyarázza el részletekkel és/vagy vázlatokkal.

  3. Futtassa újra a Tower Challenge-t az új építménnyel. A változtatások szerkezetileg szilárdabbá tették a felépítést? Magyarázza meg az eredményeket.

Tanári eszköztár ikonra Tanári Eszköztár - Válaszok

  1. A tanulóknak képesnek kell lenniük azonosítani, hogy a toronyépítményük mely részei voltak erősek, és mely részek hibásodtak meg vagy gyengék a kihívás során. Szöveg vagy rajzok segítségével mérnöki jegyzetfüzetükben (Google Doc) képesnek kell lenniük arra is , hogy közöljék , hogy az egyes részek miért voltak erősek vagy gyengék .

  2. A tanulók változtatásai olyan kreatívak lehetnek, amennyire szükséges. A tanulók csoportjaikban dolgozhatnak, hogy megismételjék a torony tervét, ha az idő engedi. A tevékenység ezen részének szerepei ugyanazok lehetnek, mint a Lejátszás szakaszban: Tervező, Rögzítő, Builder A és Builder B. Az összeállítás megváltoztatható a VEX Super Kitben található részekkel, például különböző méretű gerendákkal vagy csatlakozók. A rögzítőnek dokumentálnia kell a szövegben vagy rajzokban bekövetkezett változásokat, és minden csapattagnak képesnek kell lennie arra, hogy elmagyarázza, hogyan és miért választotta ezeket a változtatásokat.

  3. Ha az idő engedi, a csoportok kaphatnak időt a Tower Strength Challenge újrafuttatására továbbfejlesztett építményeikkel és a csoportszerepekkel az Újragondolás szekcióból: Építő, Tesztelő és Rögzítő. Az iteratív tervezési folyamat kiemelése érdekében a tanulók átgondolhatják, hogy ezek a változtatások milyen hatással voltak a torony stabilitására. A tanulóknak meg kell tudniuk magyarázni, hogy változtatásaik miért tették jobbá vagy rosszabbá a tornyot.