Skip to main content

Karjeros ryšiai

Toliau nurodytose karjeros srityse naudojami įgūdžiai ir sąvokos, kurias praktikavote šiame skyriuje. Pasirinkite vieną iš šių profesijų ir užbaikite pasirinkimo tarybos veiklą.

Nuotoliniu būdu valdomos transporto priemonės (ROV) pilotas

ROV yra povandeninis laivas, naudojamas įvairiose pramonės šakose, pradedant paieška ir gelbėjimu, baigiant nafta ir dujomis ir baigiant moksliniais tyrimais. ROV pilotai nuotoliniu būdu naršo laivą ir dirba su komandomis, kad nustatytų taikinių vietą ir pasiektų misijos tikslus. ROV pilotai gali dirbti civilinės inžinerijos srityse, gynybos pramonėje, aplinkos moksluose, jūrų archeologijoje, naftos ir dujų pramonėje, akademinėse mokslinėse pastangose ​​ir kt. Kaip ROV pilotas, galite atlikti tokius veiksmus, kaip rinkti duomenis, kad stebėtumėte invazines rūšis moksliniams tikslams.

ROV pilotai turi būti universalūs, nes kiekvienos misijos tikslai ir aplinkos sąlygos yra skirtingi. ROV pilotai turi prisitaikyti prie tokių dalykų kaip vandens temperatūra, tankis ir druskingumas, todėl jiems reikia nuolat peržiūrėti ir tobulinti nuotolinio vairavimo strategiją, apimančią ir autonominį, ir vairuotojo valdomą elgesį. Kaip ROV pilotas, šiame skyriuje dirbote su komanda kurdami strategijas ir įgyvendindami iššūkio tikslus. Kurdami skirtingas vairuotojo valdymo ir savarankiško vairavimo strategijas, kurios apėmė valdiklio naudojimo tinkinimą, kad būtumėte efektyvesnis vairuotojas Cube Collector varžybose ir veikloje, turėjote būti universalus.

ROV vaizdas po vandeniu

Inžinierius bandytojas – autonominės transporto priemonės

Savarankiškų transporto priemonių bandymų inžinierius kuria ir įgyvendina bandymo procedūras bei atlieka savarankiškų transporto priemonių bandymo veiklą laboratorijoje ir kelių transporto priemonių aplinkoje. Testavimo inžinieriai dirba su inžinierių, technikų ir klientų komandomis, kad išbandytų ir stebėtų labai automatizuotų transporto priemonių, įskaitant savarankiškai važiuojančius automobilius, povandeninius paieškos ir gelbėjimo robotus bei autonominius žemės ūkio robotus, atliekančius lauko darbus, operacijas. Testavimo inžinieriai kuria testavimo įrankius ir procesus ir dokumentuoja kiekvieną savo proceso etapą, kad jų komanda galėtų priimti pagrįstus sprendimus, kai tobulina autonominių transporto priemonių galimybes.

Kaip bandymų inžinierius, dirbote su komanda, kad kartotumėte ir patobulintumėte savo žaidimo strategiją, apimančią savarankišką judėjimą. Išbandėte ir pakartojote savo kodą, kad pagerintumėte savo roboto gebėjimą įveikti iššūkius  Cube Collector. Įrašę savo stebėjimus ir bandymų rezultatus į savo inžinerijos bloknotą, galėjote analizuoti duomenis ir priimti pagrįstus sprendimus, nes pagerinote savo roboto veikimą. Kaip ir bandymų inžinieriai, jūs rinkote ir analizavote duomenis, kad pagerintumėte savo roboto našumą, kad jis galėtų vairuoti savarankiškai.

inžinieriaus bandytojo, dirbančio kompiuteriu, vaizdas

Ar galite rasti kitą karjerą, kurioje būtų naudojami šio skyriaus įgūdžiai ir didelės idėjos?

Pasikalbėkite su savo mokytoju, kad sužinotumėte, ar galite atlikti pasirinkimo tarybos veiklą pagal pasirinktą karjerą.

Pasirinkite veiklą

Pasirinkę jus labiausiai dominančią profesiją, pasirinkite vieną iš veiklų iš žemiau, kad pagilintumėte savo supratimą.

Socialinės žiniasklaidos istorija

Sukurkite socialinių tinklų istoriją apie pasirinktą profesiją. Galite nupiešti arba naudoti internetinį šabloną. Įtraukite 5 vaizdus ir antraštes, kuriuos tą karjerą dirbantis asmuo pasidalintų per įprastą darbo dieną.

3-2-1 Santrauka

Perskaitykite straipsnį apie pasirinktą profesiją ir parašykite 3-2-1 santrauką, įrašydami tris dalykus, kuriuos sužinojote skaitydami, du dalykus, kurie jums pasirodė įdomūs ir apie kuriuos norėtumėte sužinoti daugiau, ir vieną klausimą, kurį vis dar turite.

Išpakuokite savo karjerą!

Apsimeskite, kad esate pasirinktos karjeros ekspertas ir gavote dėžutę su 3 svarbiais savo darbui įrankiais. Sukurkite išpakavimo vaizdo įrašą apie dėžėje esančius įrankius, paaiškindami kiekvieno jų reikšmę ir kodėl tai reikalinga jūsų karjerai. Būkite kūrybingi tvarkydami dėžutės išorę ir kurdami įrankius. Įsivaizduokite, kad jūsų auditorija nieko nežino apie jūsų karjerą ir būtinai aiškiai tai paaiškinkite vaizdo įrašo pradžioje! 

 

Podcast'o atspindys

Raskite ir klausykite podcast'o, susijusio su jūsų pasirinkta sritimi. Parašykite podcast'o apmąstymus, įskaitant tai, ką sužinojote apie karjerą, idėjas, kurias ji jums suteikė, klausimus, kuriuos ji jums sukėlė, ar kitas susijusias mintis. Pasidalinkite ja su draugu.

Profesionalus profilis

Įsivaizduokite, kad esate pasirinktos karjeros profesionalas ir tyrinėkite, kad sužinotumėte daugiau apie tai karjerai reikalingą išsilavinimą ir kvalifikacijas.  Sukurkite įsivaizduojamą internetinį profesionalų socialinės žiniasklaidos profilį, pvz., naudojamą tinklų kūrimui ir darbo paieškai. Įtraukite savo pareigų pavadinimą, įmonę, kurioje dirbate, savo ilgametę patirtį, laipsnį (-us) ir bent 4 įgūdžius ar stipriąsias puses, kurias įnešate į darbą.

 

Aukščiausi apdovanojimai

Kokia didžiausia garbė kažkam suteikta jūsų pasirinktoje karjeroje? Tyrinėkite, kad sužinotumėte, koks (-i) apdovanojimas (-ai), tada skaitykite apie ką nors, kas gavo šį apdovanojimą. Išsiaiškinkite 5 dalis informacijos apie tą asmenį, pavyzdžiui, kokie yra svarbiausi jo pasiekimai, kas jiems vadovavo, kokius iššūkius jam teko įveikti, koks yra jo išsilavinimas ir kokių kitų tikslų jis turi. Parašykite biografinę pastraipą su šia informacija. 

Kai baigsite pasirinkimo lentos veiklą, susisiekite su savo mokytoju.


Pasirinkite Kitas > , kad pasiruoštumėte apžvalgai apie šį įrenginį.