Skip to main content

Połączenia kariery

Poniższe kariery wykorzystują umiejętności i koncepcje, które ćwiczyłeś w tej Jednostce. Wybierz jedną z tych karier i wykonaj działanie z Tabeli Wyborów.

Pilot zdalnie sterowanego pojazdu (ROV).

ROV to jednostka podwodna wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu, od poszukiwań i ratownictwa, przez ropę i gaz, po badania naukowe. Piloci ROV zdalnie nawigują statkiem i współpracują z zespołami, aby określić lokalizację celów i osiągnąć cele misji. Piloci pojazdów ROV mogą pracować w inżynierii lądowej, przemyśle obronnym, naukach o środowisku, archeologii morskiej, przemyśle naftowym i gazowym, akademickich przedsięwzięciach naukowych i nie tylko. Jako pilot pojazdu ROV możesz na przykład zbierać dane w celu monitorowania gatunków inwazyjnych do celów naukowych.

Piloci pojazdów ROV muszą być wszechstronni, ponieważ cele i warunki środowiskowe każdej misji są inne. Piloci pojazdów ROV muszą dostosowywać się do takich czynników, jak temperatura, gęstość i zasolenie wody, co wymaga od nich ciągłego sprawdzania i udoskonalania strategii jazdy zdalnej, która obejmuje zarówno zachowania autonomiczne, jak i kontrolowane przez kierowcę. Podobnie jak pilot ROV, w tej jednostce pracowałeś z zespołem nad opracowaniem strategii i osiągnięciem celów. Trzeba było wykazać się wszechstronnością, opracowując różne strategie kontroli kierowcy i jazdy autonomicznej, które obejmowały dostosowywanie sposobu korzystania z kontrolera, aby być bardziej efektywnym kierowcą w zawodach i zajęciach Cube Collector.

Obraz podwodnego pojazdu ROV

Inżynier Testowy - Pojazdy Autonomiczne

Inżynier ds. testów pojazdów autonomicznych projektuje i wdraża procedury testowe oraz wykonuje czynności testowe pojazdów autonomicznych w warunkach laboratoryjnych oraz w środowiskach pojazdów drogowych. Inżynierowie testowi współpracują z zespołami inżynierów, techników i klientów, aby testować i monitorować działanie wysoce zautomatyzowanych pojazdów, w tym samochodów autonomicznych, podwodnych robotów poszukiwawczo-ratowniczych oraz autonomicznych robotów rolniczych wykonujących prace w terenie. Inżynierowie ds. testowania opracowują narzędzia i procesy do testowania oraz dokumentują każdą fazę procesu, aby ich zespół mógł podejmować świadome decyzje podczas opracowywania możliwości pojazdów autonomicznych.

Podobnie jak inżynier testowy pracowałeś z zespołem nad iteracją i udoskonalaniem strategii gry obejmującej autonomiczny ruch. Przetestowałeś i wykonałeś iteracje swojego kodu, aby poprawić zdolność swojego robota do wykonywania wyzwań w  Cube Collector. Dokumentując swoje obserwacje i wyniki testów w notatniku inżynierskim, można było analizować dane i podejmować świadome decyzje w miarę poprawy wydajności robota. Podobnie jak inżynierowie testowi zbierałeś i analizowałeś dane, aby poprawić wydajność swojego robota w zakresie autonomicznej jazdy.

obraz inżyniera testowego pracującego przy komputerze

Czy możesz znaleźć inną karierę, która wykorzystuje umiejętności i wielkie pomysły z tej Jednostki?

Porozmawiaj ze swoim nauczycielem, aby sprawdzić, czy możesz wykonać zadanie w ramach Tabeli Wyborów dotyczące wybranej kariery.

Wybierz aktywność

Po wybraniu kariery, która najbardziej Cię interesuje, wybierz jedno z działań od poniżej, aby pogłębić swoje zrozumienie.

Historia mediów społecznościowych

Utwórz historię w mediach społecznościowych na temat wybranej kariery. Możesz go narysować lub skorzystać z szablonu online. Dołącz 5 zdjęć i podpisów, które osoba zajmująca się tą karierą udostępniłaby w trakcie typowego dnia pracy.

3-2-1 Podsumowanie

Przeczytaj artykuł na temat wybranej kariery i napisz jego podsumowanie 3-2-1, zapisując trzy rzeczy, których nauczyłeś się podczas czytania, dwie rzeczy, które uważasz za interesujące i o których chciałbyś dowiedzieć się więcej, oraz jedno pytanie, które nadal masz.

Rozpakuj swoją karierę!

Udawaj, że jesteś ekspertem w wybranej przez siebie karierze, a otrzymasz pudełko z 3 ważnymi narzędziami do swojej pracy. Nakręć film o rozpakowywaniu narzędzi znajdujących się w pudełku, wyjaśniając znaczenie każdego z nich i dlaczego jest ono niezbędne w Twojej karierze. Wykaż się kreatywnością, korzystając z zewnętrznej części pudełka i tworząc narzędzia. Wyobraź sobie, że Twoi odbiorcy nie wiedzą nic o Twojej karierze i pamiętaj, aby wyjaśnić to jasno na początku swojego filmu! 

 

Refleksja podcastu

Znajdź i posłuchaj podcastu związanego z wybraną dziedziną. Napisz refleksję na temat podcastu, w tym, czego dowiedziałeś się o karierze, pomysłach, które ci dała, pytaniach, które dla ciebie wygenerował, lub innych powiązanych przemyśleniach. Podziel się tym z przyjacielem.

Profil zawodowy

Wyobraź sobie, że jesteś profesjonalistą w wybranej przez siebie karierze i przeprowadź badania, aby dowiedzieć się więcej na temat rodzajów wykształcenia i kwalifikacji niezbędnych w tej karierze.  Utwórz wyimaginowany profesjonalny profil w mediach społecznościowych, na przykład ten używany do nawiązywania kontaktów i poszukiwania pracy. Podaj swoje stanowisko, firmę, dla której pracujesz, lata doświadczenia, stopnie naukowe i co najmniej 4 umiejętności lub mocne strony, które wnosisz do pracy.

 

Najwyższe wyróżnienia

Jaki jest najwyższy zaszczyt przyznany komuś w wybranej przez ciebie karierze? Dowiedz się, jakie są nagrody, a następnie przeczytaj o kimś, kto zdobył tę nagrodę. Znajdź 5 informacji o tej osobie, np. jakie są jej najważniejsze osiągnięcia, kto był jej mentorem, jakiego rodzaju wyzwania musiała pokonać, jakie jest jej wykształcenie i jakie inne cele ma. Napisz akapit biograficzny zawierający te informacje. 

Po zakończeniu czynności związanych z tablicą wyboru skontaktuj się ze swoim nauczycielem.


Wybierz Dalej > , aby przygotować się do podsumowania tej jednostki.