Skip to main content
Mokytojų portalas

Mokymosi seka

STEM laboratorijos seka mokymosi patirties seką. Mokinio prašoma atlikti šiuos veiksmus:

  • Sukurkite konstrukciją arba artefaktą.
  • Ištirkite konstrukciją arba artefaktą ir spėliokite, kaip jį pritaikyti realiame pasaulyje.
  • Mokykitės darydami.
  • Pakeiskite dizainą arba konstrukciją, kad ją patobulintumėte ir patobulintumėte.
  • Įvertinkite žinias.
Paieškos piktograma
1. Siekti
Kiekviena į inžineriją orientuota STEM laboratorija prasideda instrukcijomis , kaip sukurti veikiančią konstrukciją arba originalaus dizaino gaires. Jei kuriate pagal pateiktų instrukcijų rinkinį, besimokantiesiems turėtų būti suteikta pakankamai laiko, kad jie galėtų laikytis nuoseklių instrukcijų, kaip sukurti pastatymą individualiai ar mažose grupėse. Sukūrę dizainą arba pastatymą, besimokantieji prašomi išbandyti, ką jis daro. Besimokantiesiems liepiama eksperimentuoti su konstrukcija ir atsakyti į įvairius klausimus, pvz , ką jis veikia, kaip jis gali būti naudojamas, ką jis suteikia mechaniniam pranašumui ir kaip paaiškinti konstrukciją naudojant inžinerinius terminus. Besimokantieji turi atsakyti į šiuos klausimus savo inžinerinių sąsiuvinių, nes siekiama, kad jų atsakymus būtų galima peržiūrėti ir pateikti atsiliepimų. Laikas, skirtas šiai STEM laboratorijos daliai, gali skirtis priklausomai nuo to, ar laikas leidžia ir ar visos besimokančiųjų grupės dirba tokiu pat greičiu.
Paleisti piktogramą
2. Žaisti
Žaidimų skyrius STEM laboratorijoje prasideda trumpu skaitymu, kuriame pateikiamas veiklos sąvokų ar įgūdžių kontekstas. Gali atlikta trumpa procedūra, siekiant ištirti naują įvestą įgūdį ar koncepciją. Dažniausiai besimokantieji sugrįš prie savo versijų testavimo, kad atpažintų kai kurias jo dizaino ypatybes, tačiau yra daug skirtingų veiklos rūšių kurias jie gali atlikti. Kai kurios STEM laboratorijos sutelks dėmesį į vieną veiklą, atlikdamos tik vieną skaitymo ir procedūrinę veiklą, tačiau dauguma jų turi daugiau nei vieną veiklą, kad būtų galima pristatyti sąvokas ar įgūdžius ir ištirti sudėtingesnes sąvokas.
Taikyti piktogramą
3. Taikyti
Šiame skyriuje besimokantiesiems pateikiami pavyzdžiai , kaip sąvokos, su kuriomis jie supažindinami, pritaikomos jų kasdieniame gyvenime. Jiems taip pat siūloma pažvelgti į šių įgūdžių pritaikymą konkurencinėje robotikos ir inžinerijos srityje.
Permąstymo piktograma
4. Permąstyti
Sužinoję apie konstrukcijos koncepcijas, besimokantiesiems suteikiama galimybė toliau tyrinėti savo konstrukciją per iššūkį. Sukūrus aplinką kūrimui , studentams gali tekti pakeisti savo pastatymą, kad jie būtų sėkmingi. Dauguma iššūkių yra konkurencingi ir skatina praktinį mokymąsi. Besimokantiesiems nurodoma įrašyti ir pagrįsti atliktus pakeitimus savo inžinerijos sąsiuviniuose. Pateikiami klausimai apie projektavimo ir testavimo etapą. Laikas, skirtas šiai STEM laboratorijos daliai, gali skirtis nuo iššūkio apimties.
Žinokite piktogramą
5. Žinokite
STEM laboratorijos pabaigoje besimokantiesiems užduodami klausimai apie laboratorijoje mokomas sąvokas. Klausimus galima atspausdinti, jei jie turi būti užpildyti ranka ir pateikti pažymiui. Dauguma klausimų yra su keliais atsakymų variantais arba teisingi ir klaidingi. Nesvarbu, ar dirbate komandoje, grupėje ar klasėje, atsakymus į klausimus galima aptarti, kad įsitikintumėte, jog visi mokiniai atpažįsta teisingus atsakymus ir kodėl jie yra teisingi. Atsakymai pateikiami STEM Lab peržiūros puslapyje.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

  • Organizuokite mažas grupes ar komandas, kad skatintumėte funkcinį bendradarbiavimą, kai STEM laboratorija naudojama klasėje ar bet kurioje aplinkoje, kurioje yra daug besimokančiųjų.

  • Išplėskite skyrelius Taikyti ir permąstyti ilgesniam laikui, kad besimokantys asmenys, kurie nevyksta tokiu pat tempu, galėtų pasivyti.

  • Naudokite priedo skilties puslapius kaip priedus, kad padėtų besimokančiųjų pastangoms, jei jiems kyla sunkumų užbaigiant statybą ar veiklą.