Skip to main content

STEM Laboratuvarları
KIZGIN. Kutu

Öğretmen Portalı

Öğretmen Notları Nedir?

Her STEM Laboratuvarı yalnızca öğretmenlerin kullanımına açık kaynaklara sahiptir. Bu kaynakların amacı, öğrencileri Laboratuvarın her bölümüne hazırlamanıza ve yönlendirmenize yardımcı olmaktır. Her Laboratuvarda iki tür öğretmen kaynağı vardır: Laboratuvarın öğretmen bölümü ve sayfalardaki öğretmen notları.

Öğretmen Bölümü

Öğretmen bölümü Laboratuvara genel bir bakış ve Laboratuvara hazırlanmak için gereken kaynakları sağlayacaktır. Bu bölüm Laboratuvarın büyük resmine genel bir bakış elde etmek ve ders süresini planlamak için çok faydalı olacaktır.

  • STEM Laboratuvar Kılavuzu, STEM Laboratuvarının her bölümünün ne işe yaradığına dair genel bir bakış sunar.
  • Önizleme sayfası ihtiyaç duyulan materyaller, öğrenme hedefleri ve standartlar gibi temel bilgileri ana hatlarıyla belirtir. Ayrıca Lab'deki her sayfanın bir açıklaması vardır.
  • İlerleme Hızı kılavuzu süreyi, kavramları, teslimatı, ihtiyaç duyulan malzemeleri ve kaynakları kapsayan bir grafik sağlar.
  • Cevap Anahtarı Bil bölümündeki soruların cevaplarını sağlar. Cevapların aynı sayfadaki öğretmen notunda da verileceğini unutmayın.
  • Yardım Bulma bölümü, STEM Laboratuvarları sırasında hem öğretmenlere hem de öğrencilere yardımcı olmak için kullanılabilecek bir destek makaleleri kütüphanesi olan VEX Kütüphanesinin nasıl kullanılacağına dair kısa bir genel bakış sunar.

Öğretmen Notları

Öğretmen notları, STEM Laboratuvarı sayfalarında bulunabilen, yalnızca öğretmenlere özel içeriğin bölümleridir. Bu öğretmen notlarının amacı, Laboratuvarın her aşaması için zamanında ipuçları ve rehberlik sağlayarak her sayfayı öğretmenizi kolaylaştırmaktır. İçeriğe, öğrenci başarılarına, tartışma sorularına, ek etkinliklere ve cevap anahtarlarına genel bakış sağlayacak çeşitli öğretmen notları vardır.

STEM Laboratuvarı sayfalarında birkaç ana öğretmen notu türü vardır:

Öğretmen Araç Kutusu: bu tür öğretmen notu birçok amaca hizmet edecektir. Öğretmen Araç Kutularında soruların yanıtları veya araştırma sonuçlarının açıklamaları bulunacaktır. Sayfadaki içeriğin öğretim yaklaşımları veya özetleri için ek seçenekler sağlayabilirler. Bu Öğretmen Araç Kutusu aşağıdakileri kullanan bir etkinlik içindir:

Öğretmen Araç Kutusu

Öğretmen İpucu: Bu öğretmen notu, STEM Laboratuvarının öğrenciler için mümkün olduğunca sorunsuz çalışmasını sağlamak için genellikle tam zamanında yardım sağlayan kısa, doğrudan ipuçları sağlayacaktır.

Öğretmen İpuçları

Tartışmayı Motive Edin: bu tür not, öğrencilere sorabileceğiniz, tartışmayı alevlendirecek ve öğrencilerin Laboratuvardaki konular hakkında düşünmelerini sağlayacak sorular sağlar. Cevaplar veya olası cevaplar da rehberlik amacıyla sağlanmıştır.

Tartışmayı Motive Edin

Öğreniminizi Genişletin: bu not, ek süre olduğunda öğrencilere atanabilecek ek faaliyetler sağlayacaktır. Öğrenmenizi Genişletin etkinlikleri, çalışmalarını diğer öğrencilerden daha hızlı tamamlayan öğrencilere de atanabilir.

Öğreniminizi Genişletin