Skip to main content
Mokytojų portalas

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Šio skyriaus tikslas

Skilties „Play“ tikslas – leisti mokiniams išbandyti konstrukciją ir padėti jiems ištirti judesių konvertavimą naudojant ryšius. Leiskite mokiniams išbandyti, kaip juda Grabber. Skyriuje „Motyvuoti diskusija“ pateikiami klausimai, kad mokiniai susimąstytų apie tai, kaip žirkliniai ryšiai keičia jėgos kryptį ir kaip būtų galima patobulinti „Grabber“ konstrukciją. Antrajame skilties „Play“ puslapyje bus pristatytos žirklinės jungtys, naudojamos profesionaliuose žirkliniuose keltuvuose, kad būtų pateiktas kitas pažįstamas analizės kontekstas.
Dirbant grupėse, galima priskirti šiuos mokinio vaidmenis:

  • Konstravimo ekspertas: Atsakingas už Grabber struktūros supratimą ir pastato veikimo demonstravimą įvairiuose veiklos taškuose.

  • Įrašytojas: Atsakingas už visos komandos atsiliepimų dokumentavimą inžinerijos bloknote.

Jei grupės didesnės nei dvi, daugiau nei vienas mokinys gali dalytis to paties vaidmens pareigomis.

Komandinės inžinerijos bloknoto rubriką rasite spustelėję čia (Google / .docx / .pdf), o bendradarbiavimo rubriką rasite spustelėję čia (Google / .docx / .pdf). Norėdami gauti atskirų inžinerinių sąsiuvinių įvertinimo rubriką, spustelėkite čia (Google / .docx / .pdf).

1 veiksmas:  Ištirkite griebtuvą

Atlikdami 2 „Grabber“ kūrimo veiksmą, sukūrėte jungtį, smeigtuku sujungdami du sijas. Taip buvo sukurta žirklinė jungtis. Tai turėtų būti lengva prisiminti, kai galvojate apie tai, kaip žirklių šonai juda aplink centrinį tašką.

  • Konstravimo ekspertas: laikykite apatinių dviejų sijų galus kiekvienoje rankoje. Uždarykite ir atidarykite Grabber, išskirdami rankas ir vėl sujungdami, panašiai kaip naudojant vieną žirklę, bet dviem rankomis.

  • Diktofonas: nubraižykite eskizą ir savo inžinerijos bloknote paaiškinkite, kaip Build Expert judesiai lyginami su Grabber judesiais. Palyginkite kiekvieno pluošto judėjimo kryptį ir nustatykite modelį.
    patarimas: pažiūrėkite, kaip kaiščiai veikia sijų judėjimą.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - atsakymai

Reikia pastebėti, kad kūrimo ekspertui priartinus ir toliau nutolus griebtuvo galus, kaiščiai veikia kaip sukimosi taškai, o sijos atitinkamai juda į vidų ir išorę.

2 veiksmas:  Apsvarstykite galimybę išplėsti griebtuvą

Grabber turi tris žirklines jungtis. Pridėjus daugiau žirklinių jungčių, griebtuvas galėtų pakelti arba ištiesti toliau.

  • Konstravimo ekspertas: padėkite griebtuvą žemyn, kad jis būtų atidarytas iki pusės. Apsvarstykite, kiek ilgiau truktų Grabber, jei prie konstrukcijos būtų pridėtos dar dvi žirklinės jungtys. Norėdami įvertinti, galite naudoti dviejų apatinių sijų ilgį.

  • Diktofonas: nubraižykite, kaip atrodytų išplėstinė Grabber versija. Paaiškinkite, kodėl dar dviejų žirklinių jungčių pridėjimas gali būti netinkamas planas. Kas gali pasikeisti „Grabber“ veikime, jei prie kūrimo bus pridėtos dar dvi jungtys?

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - atsakymai

Pridėjus dar dvi žirklines jungtis, pasikeistų jėgos, reikalingos Grabber valdymui, kiekis ir sumažėtų konstrukcijos stabilumas. Ilgesniam „Grabber“ išstumti ar įtraukti reikės daugiau jėgos. Dėl papildomo svorio sijos ir ypač kaiščiai būtų labiau apkrauti, todėl sumažėtų jų stabilumas.

Motyvuoti diskusiją piktograma Motyvuoti diskusiją

Kl.: Kai vartotojas suspaudžia griebtuvo rankenų galus, ar griebimo galas pasislenka arčiau vienas kito (suspaudžia) ar pasislenka toliau (atsidaro)?
A: Suėmimo galas pasislenka arčiau vienas kito (suspaudžia arba sugriebia), kai vartotojas suartina rankenas.

Kl.: Ar jėga, atsirandanti stumiant ar traukiant grabberio rankenas, visada juda ta pačia kryptimi, ar keičia kryptis? Jei ji keičia kryptis, kur jėga keičia kryptis?
A: Jėga, sukuriama stumiant arba traukiant Grabber rankenas, posūkio taške arba smeigtinėje jungtyje kiekvieną kartą keičia kryptis.

Kl.: Pridedant daugiau jungčių, kaip galite patobulinti konstrukciją, kad ji taptų standesnė ir stabilesnė?
A: Vienas iš galimų sprendimų yra naudoti storesnes sijas, kad būtų užtikrintas didesnis stabilumas (pavyzdys būtų 2x4 sija, o ne 1x4 sija). Kitas galimas sprendimas – naudoti ilgesnius kaiščius (1x2 arba 2x2 vietoj 1x1 jungties kaiščio).

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi

Norėdami išplėsti šią veiklą, paaiškinkite mokiniams, kad paprasta svirtis yra dviejų strypų jungties, pavyzdžiui, žirklinės jungties, pavyzdys. Įžeminimas laikomas viena grandimi, sujungta jungtimi arba atramos tašku su svirtimi. Žirklinėje jungtyje yra ne atramos taško sukurta jungtis, o kaiščio sukurtas sukimosi taškas.
Leiskite studentams ištirti sudėtingesnius ryšius ir įrašyti savo dizainą / detales į savo inžinerijos sąsiuvinius.

Keletas sudėtingesnių jungčių pavyzdžių:

  • Dvejetainė nuoroda

  • Trinarė nuoroda

  • Kvartero saitas

  • Pentanario jungtis