Skolotāju rīkkopa - Šīs sadaļas mērķis
Sadaļas Play mērķis ir ļaut studentiem pārbaudīt būvējumu un palīdzēt viņiem izpētīt kustību pārveidošanu ar saitēm. Ļaujiet skolēniem pārbaudīt, kā Grabber pārvietojas. Sadaļā Motivēt diskusijas ir sniegti jautājumi, lai liktu skolēniem domāt par to, kā šķērveida saites maina spēka virzienu un kā varētu uzlabot Grabber uzbūvi. Sadaļas Spēlēt otrajā lapā tiks iepazīstinātas ar šķērveida savienojumiem, ko izmanto profesionālajos šķērveida pacēlumos, lai sniegtu citu pazīstamu analīzes kontekstu.
Strādājot grupās, var piešķirt šādas studentu lomas:
-
Būvēšanas eksperts: Atbildīgs par Grabber struktūras izpratni un būves darbības demonstrēšanu dažādos aktivitātes punktos.
-
Ierakstītājs: Atbildīgs par visas komandas atsauksmju dokumentēšanu inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā.
Ja grupas ir lielākas par divām, vairāk nekā viens skolēns var dalīt vienas un tās pašas lomas pienākumus.
Komandu inženierzinātņu piezīmju grāmatiņas rubrika ir pieejama, noklikšķinot šeit (Google / .docx / .pdf), un sadarbības rubrika ir pieejama, noklikšķinot šeit (Google / .docx / .pdf). Lai iegūtu rubriku atsevišķu inženiertehnisko piezīmju grāmatiņu vērtēšanai, noklikšķiniet šeit (Google ).
1. darbība: Pārbaudiet Grabber
Grabber versijas 2. darbībā jūs izveidojāt savienojumu, centrā ar tapu savienojot kopā divus sijas. Tādējādi tika izveidota šķērveida saite. To vajadzētu viegli atcerēties, domājot par to, kā šķēru malas pārvietojas ap centra punktu.
-
Celtniecības eksperts: turiet apakšējo divu siju galus katrā no rokām. Aizveriet un atveriet Grabber, pārvietojot rokas atsevišķi un atkal kopā, līdzīgi kā izmantojot vienu šķēru pāri, bet ar divām rokām.
-
Ierakstītājs: uzskicējiet un savā inženierijas piezīmju grāmatiņā paskaidrojiet, kā Build Expert kustības tiek salīdzinātas ar Grabber kustībām. Salīdziniet katra stara kustības virzienu un identificējiet modeli.
padoms: Apskatiet, kā tapas ietekmē staru kustības.
Skolotāju rīkkopa - Atbildes
Ievērojams modelis ir tāds, ka, būvēšanas ekspertam pārvietojot Grabber galus tuvāk un tālāk viens no otra, tapas darbojas kā pagrieziena punkti, un sijas attiecīgi virzās uz iekšu un uz āru.
2. darbība: Apsveriet grabber paplašināšanu
Grabber ir trīs šķērveida savienojumi. Vairāku šķērveida savienojumu pievienošana ļautu satvērējam pacelties vai izstiepties tālāk.
-
Celtniecības eksperts: novietojiet satvērēju uz leju, lai tas būtu līdz pusei atvērts. Apsveriet, cik ilgi Grabber būtu ilgāks, ja konstrukcijai tiktu pievienotas vēl divas šķērveida saites. Lai novērtētu, varat izmantot divu apakšējo siju garumu.
-
Ierakstītājs: ieskicēt, kā izskatītos paplašinātais Grabber būvējums. Paskaidrojiet, kāpēc vēl divu šķērveida savienojumu pievienošana varētu nebūt labs dizaina plāns. Kas varētu mainīties Grabber darbībā, ja būvei tiks pievienotas vēl divas saites?
Skolotāju rīkkopa - Atbildes
Vēl divu šķērveida savienojumu pievienošana mainītu to, cik daudz spēka ir nepieciešams, lai kontrolētu Grabber, un samazināsies konstrukcijas stabilitāte. Jo ilgāk Grabber būs nepieciešams lielāks spēks, lai izstumtu vai ievilktu. Papildu svars arī radītu lielāku slodzi sijām un jo īpaši tapām un tādējādi samazinātu tā stabilitāti.
Motivēt diskusiju
J: Kad lietotājs saspiež Grabber rokturu galus, vai satveršanas gals pārvietojas tuvāk viens otram (saspiež) vai attālinās viens no otra (atvērts)?
A: Satveršanas gals pārvietojas tuvāk (saspiež vai satver), kad lietotājs pārvieto rokturus tuvāk viens otram.
J: Vai spēks, kas rodas, spiežot vai velkot Grabber rokturus, vienmēr kustas vienā virzienā vai arī tas maina virzienus? Ja tas maina virzienus, kur spēks maina virzienus?
A: Spēks, kas rodas, spiežot vai velkot Grabber rokturus, vairākas reizes maina virzienu katrā pagrieziena punktā vai piespraustā savienojumā.
J: Kad tiek pievienotas papildu saites, kā jūs varat uzlabot uzbūvi, lai padarītu to stingrāku un stabilāku?
A: Viens no iespējamiem risinājumiem ir izmantot biezākas sijas, lai nodrošinātu lielāku stabilitāti (piemērs varētu būt 2x4 sijas 1x4 sijas vietā). Vēl viens iespējamais risinājums ir izmantot garākas tapas (1x2 vai 2x2, nevis 1x1 savienotāja tapas).
Paplašiniet savu mācīšanos
Lai paplašinātu šo aktivitāti, paskaidrojiet skolēniem, ka vienkārša svira ir divu stieņu savienojuma, piemēram, šķērveida savienojuma, piemērs. Zeme tiek uzskatīta par vienu saiti, kas savienota savienojumā vai atbalsta punktā ar sviru. Šķērveida savienojumā nav savienojuma, ko rada atbalsta punkts, bet gan pagrieziena punkts, ko rada tapa.
Ļaujiet studentiem izpētīt sarežģītākas saiknes un ierakstīt savus projektus/detaļas savās inženiertehniskajās piezīmju grāmatiņās.
Daži sarežģītāku saišu piemēri ir:
-
Binārā saite
-
Trīskāršā saite
-
Kvartāra saite
-
Pentanāra saite