Skip to main content

Konkurować

Nadszedł czas, aby wziąć udział w zawodach Robot Soccer! W tej rywalizacji dwóch na dwóch kierowców Twój robot będzie grał w drużynie z drugim robotem. Wspólnie spróbujecie zdobyć jak najwięcej bramek, przesuwając kostkę do bramki drużyny przeciwnej. Każdy mecz trwa 60 sekund, a po zdobyciu gola licznik czasu zatrzymuje się, aby zresetować roboty i kostkę na boisku. Zespół, który na koniec meczu zdobędzie najwięcej bramek, wygrywa! Obejrzyj poniższy film, aby poznać proces, dzięki któremu możesz zastosować wszystko, czego nauczyłeś się wcześniej, w zawodach Robot Soccer.

Zrozumienie zasad

Akcja Robot Soccer to mecz dwóch robotów kontra dwa roboty, którego celem jest zdobywanie bramek poprzez przesuwanie kostki do bramki drużyny przeciwnej. Za każdym razem, gdy zdobyta zostanie bramka, zegar zatrzymuje się, a Pole zostaje zresetowane. Zespół, który zdobędzie najwięcej bramek po 60 sekundach czasu gry, wygrywa!

Ty i Twój zespół możecie zastosować proces projektowania inżynieryjnego do swoich robotów i strategii jazdy, aby zmaksymalizować swój wynik. 

Istnieje wiele strategii, dzięki którym możesz skutecznie rywalizować w zawodach Robot Soccer. Obejrzyj tę animację, aby zobaczyć przykład gry Robot Soccer w akcji! 

Plik wideo

Przeczytaj ten dokument, aby przeanalizować i zinterpretować zasady konkursu.Dokument Google / .docx / .pdf

Czytając zasady, zastanów się, jak możesz je wykorzystać do opracowania strategii gry.

Obraz prostego Clawbota strzelającego gola w Robot Soccer

Sprawdź, czy rozumiesz 

Zanim przejdziesz do następnego filmu, upewnij się, że rozumiesz zasady konkursu, odpowiadając na pytania zawarte w poniższym dokumencie w swoim notatniku inżynierskim. 

Sprawdź, czy rozumiesz pytaniaDokument Google / .docx / .pdf

Stosowanie procesu projektowania inżynieryjnego

Obejrzyj ten film o procesie projektowania inżynieryjnego, aby zobaczyć, jak przejść przez kolejne etapy, aby kontynuować rozwój i wprowadzać kolejne zmiany w strategii gry, strategii kierowcy lub projekcie robota na potrzeby zawodów Robot Soccer. 

Plakat dotyczący procesu projektowania otwartej inżynierii

Wspólne podejmowanie decyzji

Podczas pracy nad procesem projektowania inżynierskiego będziesz musiał komunikować się z członkami swojego zespołu. Obejrzyj ten film, aby zobaczyć przykłady dobrej komunikacji, które możesz wykorzystać podczas podejmowania decyzji ze swoim zespołem.


Wybierz < Powrót do lekcji , aby wrócić do przeglądu lekcji. 

Wybierz Następny > , aby zastanowić się nad tym, czego się nauczyłeś i zrobiłeś podczas tej lekcji.