Skip to main content

Öğretmen Araç Kutusu simgesi Öğretmen Araç Kutusu - Bu Bölümün Amacı

Bu STEM Laboratuvar Arama bölümünün amacı, öğrencilere Otopilot robotu oluşturma deneyimi kazandırmaktır. Öğrenciler robotu inşa etmek için adım adım talimatları kullanacak ve Akıllı Sensörleri yapılandırarak bitirecekler. Bu bölümün sonunda öğrencilere yapı ve onu nasıl kullanabilecekleri hakkında düşünmelerini sağlayacak Keşif soruları sorulacaktır.

Bu STEM Laboratuvarına başlamadan önce pillerin şarj edilmiş ve hazırolduğundan emin olun.

Öğretmen İpuçları simgesi Öğretmen İpuçları

  • Öğrencilerin Autopilot'un yapımını doğru şekilde tamamlayıp tamamlamadıklarını doğrulamak ve öğrencilere yapmak üzere oldukları şeyin önizlemesini sağlamak için bu görseli bir referans noktası olarak kullanın. Yapının tamamlanması yaklaşık 60 dakika sürer.

  • Öğrencilere ders süresinin sonunda mühendislik defterlerinde kaldıkları yeri not etmeleri ve alanlarını temizlemeleri için yeterli zaman tanıyın.

Otomatik Pilot Oluşturma
Tamamlanmış Autopilot robot yapısı.

Bu robot, hızlı bir şekilde oluşturulabilecek ve otonom olarak veya Kontrolör ile kısa sürede dolaşabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Öğretmen Araç Kutusu simgesi Öğretmen Araç Kutusu

STEM Laboratuvarının Arama bölümü, öğrencilere laboratuvarın geri kalanı için ihtiyaç duyulan robotu oluşturma konusunda rehberlik eder. Siz veya öğrencileriniz bu robotu zaten yaptıysanız ve Keşif sayfasındaki soruları okuduysanız, bu STEM Laboratuvarının Oynat bölümüne atlayabilir ve oradan devam edebilirsiniz.