Skip to main content

Ikona Zestawu narzędzi nauczyciela Zestaw narzędzi dla nauczyciela - Cel tej sekcji

Celem tej sekcji STEM Lab Seek jest umożliwienie uczniom zdobycia doświadczenia w budowaniu robota Autopilot. Uczestnicy kursu skorzystają z instrukcji krok po kroku, aby zbudować robota, a na koniec skonfigurują inteligentne czujniki. Na końcu tej sekcji uczniowie zostaną poproszeni o pytania eksploracyjne, aby przemyśleć konstrukcję i sposoby jej wykorzystania.

Przed rozpoczęciem tego laboratorium STEM upewnij się, że baterie są naładowane i gotowe.

Ikona porad dla nauczycieli Wskazówki dla nauczycieli

  • Użyj tego obrazu jako punktu odniesienia, aby sprawdzić, czy uczniowie poprawnie ukończyli budowę Autopilota i zapewnić uczniom podgląd tego, co mają zamiar zbudować. Ukończenie kompilacji zajmuje około 60 minut.

  • Daj uczniom wystarczająco dużo czasu pod koniec zajęć, aby zapisali w swoich notatnikach inżynierskich miejsce, w którym skończyli, i posprzątali swój teren.

Budowa autopilota
Ukończona konstrukcja robota Autopilot.

Robot ten został zaprojektowany tak, aby można go było szybko zbudować i poruszać się samodzielnie lub z kontrolerem w krótkim czasie.

Ikona Zestawu narzędzi nauczyciela Zestaw narzędzi nauczyciela

Sekcja Seek w laboratorium STEM prowadzi uczniów przez proces budowania robota potrzebnego w pozostałej części laboratorium. Jeśli Ty lub Twoi uczniowie zbudowaliście już tego robota i zapoznaliście się z pytaniami na stronie Eksploracja, możecie przejść do sekcji Graj w tym laboratorium STEM i kontynuować od tego miejsca.