- éves korig
- 45-145 perc
- Kezdő
Leírás
A diákokat arra kérik, hogy kövessenek egy mérnöki tervezési folyamatot, hogy megépítsék a lehető legmagasabb tornyot, amely ellenáll a szimulált földrengésnek.
Kulcsfogalmak
Mérnöki tervezési folyamat, mérnöki jegyzetfüzet, iteratív tervezés, hagyományos kontra szeizmikus szigetelő szerkezetek
Célok
-
Hozzon létre egy magas tornyot, hogy ellenálljon a szimulált földrengésnek, iteratív módon.
-
Hozzon létre egy mérnöki jegyzetfüzetet, amelyben rendszerezheti munkájukat.
-
Értékelje terveiket, hogy javítsa és javítsa őket.
-
Elemezze, hogyan és miért tervezték a felhőkarcolókat.
-
Elemezze, hogy egy épület kialakítása hogyan bírja a földrengéseket.
-
Építési technikák és készségek alkalmazása a szerkezet megerősítésére.
-
Ismerje meg azokat a tervezési jellemzőket, amelyeket figyelembe kell venni a torony tervezésekor.
Szükséges anyagok
-
VEX IQ Super Kit
-
Anyagok mérnöki jegyzetfüzetekhez (előkészített vagy vonalas vagy milliméterpapírral és mappákkal készített)
Facilitációs megjegyzések
-
Bár a Robot Brain benne van az Earthquake Platform felépítésében, nincs szükség programozásra. A Smart Motor vezérlése közvetlenül az Eszközmenüből történik.
-
Minden csapatnak nem kell saját földrengés-platformot felépítenie. Az idő kedvéért készíthet egyet, amelyet minden csapat használhat a kihíváshoz.
-
Ha minden csapat egy Földrengés-platformot épít, tesztelheti a platformokat a Build and Explore után, hogy megbizonyosodjon arról, hogy működnek-e, mielőtt a Kihíváshoz érne. Lásd a A Földrengés Platform beállítása útmutatásait.
-
A Earthquake Platform néha zajosnak tűnik, de ez normális. Nem valószínű, hogy az alkatrészek eltörnek.
-
A tevékenység bevezetésekor egy torony helyőrző sziluettje jelenik meg a Földrengés Platform képén. Ez a sziluett nem a javasolt forma a torony tervezéséhez.
-
Egy mérnöki jegyzetfüzet lehet olyan egyszerű, mint egy vonalas papír egy mappában vagy iratgyűjtőben. A bemutatott notebook egy kifinomultabb példa, amely a VEX-en keresztül érhető el.
-
A torony tervezésének, építésének és tesztelésének iteratív folyamata több kört és/vagy több tervezési időt foglalhat magában, mint amennyi a tevékenységben felvázolódik.
-
A kihívás előtti iteratív tervezési folyamat során a csapatoknak tesztelniük kell tornyaik szilárdságát és stabilitását. Az idő kedvéért azonban a kihívás előtt elkezdhetik tesztelni tornyaikat a Földrengés Platformmal.
-
A Földrengés Platform felépítése körülbelül 30 percet vesz igénybe. A tornyok iteratív tervezése, leolvasása és írása körülbelül 90 percet vesz igénybe, ezt követi 30 perc az alkalmazási leolvasások befejezésére. A kihívás körülbelül 60-90 percet vesz igénybe, attól függően, hogy a tornyokat egyidejűleg tesztelik-e. Végül az értékelés akár 30 percet is igénybe vehet.
Oktatási szabványok
A technológiai műveltség szabványai ((STL))
- 1: F, G
-
2: Q, R
-
7: C
-
8: E, F, G
-
9: H
-
11: K, L
-
12: H
-
20: F, G
Következő generációs tudományos szabványok ((NGSS))
-
MS-ETS1-2
-
MS-ETS1-4
Common Core State Standards ((CCSS))
-
RI.6-8.10
-
SL.6-8.1
-
WHST.6-8.2
-
WHST.6-8.10
-
RST.6-8.1
-
RST.6-8.3
-
RST.6-8.4
-
RST.6-8.10