Tanári tippek
A kihíváshoz a Play szakasz végén tervezett és megépített tornyok használhatók. Vagy tájékozódhatnak a tanulók tapasztalataiból a Play szekcióban, de új tornyokat terveztek és építettek erre a kihívásra. Ez a döntés attól függ, hogy a csoportok felépítik-e még a tornyokat, és/vagy az időkorlátok lehetővé teszik-e az új terveket.
Teszteld az erődet!
A Tower Strength Challenge segítségével tesztelheti a torony stabilitását, hogy megtudja, kibírja-e a rázkódást, miközben a Földrengés Platform tetején van elhelyezve.
Minden csoporttagnak ellenőriznie kell, hogy a torony megfelel-e az alábbi szabványoknak:
-
Ki kell bírnia egy szimulált földrengést, amely 30 másodpercig tart.
-
Csak a készlet részeit használja (ragasztó, papír stb. nélkül).
-
Egyedül kell állnia (kezek nélkül!).
-
Lehetőleg olyan magasnak kell lennie!
A Tower Strength Challenge:
-
Az Építőnek ellenőriznie kell, hogy a Földrengés Platform készen áll-e.
-
A tesztelőnek a tornyot az emelvényre kell helyeznie, és meg kell ráznia az emelvényt.
-
A rögzítőnek be kell mérnie, mennyi ideig marad a torony sértetlen állapotban, és rögzítenie kell az időt és az egyéb megfigyeléseket a mérnöki jegyzetfüzetbe.
További kihívás: Hozz létre egy tornyot, amely négy kereket tud tartani gumikkal a tetején, miközben 30 másodpercig ellenáll egy szimulált földrengésnek.
Tanári tippek
Értesítse a tanulókat, hogy ha a tornyukat a Földrengés-platform közepére helyezik, az nagyobb egyensúlyt tesz lehetővé.
Kövesse nyomon a tanulók fejlődését az osztályteremben sétálva, miközben a tanulók teljesítik a kihívást.
Tanári eszköztár - Egy kieső verseny
Ha az idő engedi, szervezzen kieső versenyt, ahol a tanulók vagy csoportok versenyeznek, hogy eldöntsék, kinek a struktúrája bírja a legtovább. Ügyeljen az időre, és nevezze a versenyt döntetlennek, ha mindkét szerkezet egy perc után is áll. Ez a verseny használható az együttműködés formatív vagy összegző értékelésére. Az opcionális együttműködési rubrika itt található (Google Doc/.docx/.pdf).