Skip to main content

STEM laboratorijos
Momentumo alėja Studentas

„VEX V5 Speedbot“ sukurtas tam, kad jums būtų patogu dirbti su sistema kuo greičiau. Dabar, kai kūrimas baigtas, ištirkite ir pažiūrėkite, ką jis gali padaryti. Tada atsakykite į šiuos klausimus savo inžinerijos bloknote.

  1. Kaip šis robotas gali būti naudingesnis kai kuriais scenarijais, palyginti su didesniu ir sudėtingesniu pastatymu?

  2. Jei šis robotas turėtų užduotį stumti kamuolį į priekį, labai panašų į krepšinio ar boulingo kamuolį, kokios roboto konstrukcijos ypatybės būtų svarbios? Į kokias kamuolio savybes reikėtų atsižvelgti?

  3. Jei jums pavesta sukurti naują šios versijos versiją, ką pridėtumėte arba pašalintumėte iš jos, kad pagerintumėte jos gebėjimą stumti objektus? Paaiškinkite su detalėmis ir eskizais.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys

  1. Atsakymai gali skirtis, bet gali apimti tokius atvejus, kaip mažo dydžio pranašumas. Jis turi galimybę keliauti po objektais, kurių negali turėti didesnė konstrukcija. „Speedbot“ taip pat gali būti greitesnis, palyginti su didesniu ir sunkesniu korpusu.

  2. Galimi atsakymai: stabilumas, pusiausvyra, galia arba greitis. Reikėtų atsižvelgti į kamuoliuko charakteristikas, tokias kaip jo dydis ir svoris.

  3. Atsakymai gali skirtis, bet gali apimti dalių nuėmimą siekiant greičio arba dalių pridėjimą, kad būtų galima geriau valdyti stumdomus objektus – panašiai kaip buldozeris. Jei mokiniams sunku, kitas būdas užduoti šį klausimą yra: „Kokias dalis būtų galima pridėti prie roboto arba nuimti nuo jo?