Skip to main content

STEM laboratorijas
Momentum aleja Students

VEX V5 Speedbot ir paredzēts, lai jūs pēc iespējas ātrāk atvieglotu darbu ar sistēmu. Tagad, kad būvniecība ir pabeigta, izpētiet un uzziniet, ko tā var darīt. Pēc tam atbildiet uz šiem jautājumiem savā inženierzinātņu piezīmju grāmatiņā.

  1. Kā šī robota konstrukcija dažos scenārijos var būt izdevīgāka salīdzinājumā ar lielāku un sarežģītāku būvniecību?

  2. Ja šim robotam būtu uzdevums stumt bumbu uz priekšu, kas ir ļoti līdzīga basketbola vai boulinga bumbai, kādas robota uzbūves īpašības būtu svarīgas? Kādas bumbas īpašības būtu jāņem vērā?

  3. Ja jums tiktu uzdots izstrādāt jaunu šī būvējuma versiju, ko jūs pievienotu vai noņemtu no būvējuma, lai uzlabotu tā spēju virzīt objektus? Paskaidrojiet ar detaļām un skicēm.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīklodziņš

  1. Atbildes var atšķirties, taču var ietvert tādus gadījumus kā mazā izmēra priekšrocības. Tam ir iespēja pārvietoties zem objektiem, ko lielāka konstrukcija nevar. Speedbot var būt arī ātrāks salīdzinājumā ar lielāku un smagāku uzbūvi.

  2. Iespējamās atbildes ir stabilitāte, līdzsvars, jauda vai ātrums. Būtu jāņem vērā tādas bumbas īpašības kā izmērs un svars.

  3. Atbildes var atšķirties, taču tās var ietvert detaļu noņemšanu ātruma nodrošināšanai vai detaļu pievienošanu, lai varētu vairāk kontrolēt stumjošus objektus — līdzīgi kā buldozeram. Ja studentiem ir grūtības, vēl viens veids, kā uzdot šo jautājumu, ir: "Kādas detaļas var pievienot robotam vai noņemt no tā?"