Skip to main content

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Šio skyriaus tikslas

 • Skyriaus Play tikslas yra, kad mokiniai išmoktų užprogramuoti VEX IQ Clawbot judėti naudojant valdiklį. Jei mokiniai nori dalyvauti konkursuose, svarbu išmokti naudotis valdikliu. Valdikliai taip pat yra įdomus būdas mokiniams išmokti svarbių programavimo sąvokų, tokių kaip kilpos ir įvykiai. Norėdami pradėti Play skyrių, mokiniai supažindinami su programavimu su kilpomis. Tada mokiniai atliks tyrinėjimą, kuriame išmoks prijungti valdiklį ir užprogramuoti „Clawbot“, kad jis reaguotų į valdiklį, naudodami [Forever] bloką. Naudokite Motyvuoti diskusiją klausimus, kad kartu su mokiniais apžvelgtumėte, kas yra kilpos ir kaip jos naudojamos pakartotiniam Clawbot elgesiui.

 • „Kilpos“ suteikia „Clawbot“ galimybę pakartoti elgesį. Bet koks blokas ar blokai, esantys kilpos viduje, kartosis pagal ciklo taisykles. Pavyzdžiui, bet koks elgesys [Forever] ciklo viduje kartojamas visą projekto laiką.

žaisti

 • Nors [Amžinai] kilpa pakartoja viduje vykstančius veiksmus per visą projekto laiką, kiti ciklo blokai, pvz., [Pakartoti] blokas, gali būti nustatyti kitiems parametrams. Spustelėkite čia ( Google Doc / .docx / .pdf), kad sužinotumėte daugiau apie šiuos skirtingus kilpų tipus.

 • Kai mokiniai pradeda atnaujinti projektą, kad „Clawbot“ atliktų kilpas, jie taip pat turėtų pradėti galvoti apie „Clawbot“ veiksmus kartojimo prasme. Pirmiausia studentai turėtų nuspręsti:

  • Kuris elgesys turėtų būti kartojamas?

  • Kiek kartų ar kiek laiko elgesys turėtų būti kartojamas?

  Planas bus tiesiog veiksmų seka, kurią „Clawbot“ turi pakartoti, o projektas bus tik tas elgesys, paverstas VEXcode IQ blokais.

 • Norėdami sutaupyti laiko, prieš pamoką galite susieti valdiklį su roboto smegenimis. Arba galite paprašyti mokinių tai padaryti pamokos metu, atlikdami šiame puslapyje veiksmus. Šį straipsnį galite atspausdinti, kad galėtų naudotis mokiniai.

Vaizdas, kaip supaprastinti pasikartojantį ingredientą (1 c cukraus 4 kartus) į vieną instrukciją (4 c cukraus)

Supaprastinkite projektus naudodami kilpas

Mes, kaip žmonės, kasdieniame gyvenime kartojame daugybę elgesio būdų. Nuo valgymo ir miego iki dantų valymo ir šunų vedžiojimo – daugelis to, ką darome kiekvieną dieną, kartojasi. Matematikos klasėje žinome, kad padauginus skaičių iš nulio, jis visada bus lygus nuliui arba kad skaičių padauginus iš vieneto, jis visada bus lygus sau, nesvarbu, kiek kartų tai darysime. Nors esame linkę kartoti savo elgesį, mūsų nurodymai kartais gali būti supaprastinti. Pavyzdžiui, jei naudojate receptą pyragui iškepti, jame nenurodyta: „įdėkite 1 puodelį cukraus, įdėkite 1 puodelį cukraus, įdėkite 1 puodelį cukraus, įdėkite 1 puodelį cukraus“. Vietoj to, jis tiesiog lieptų įpilti keturis puodelius cukraus.

Naudojant robotus, Loops padeda mums supaprastinti mūsų projektus. Pavyzdžiui, užuot pridėję tą patį bloką keturis kartus, galime naudoti kilpą, kad nurodytume robotui keturis kartus atlikti tą patį elgesį, sutaupydami laiko ir vietos kurdami savo projektus. Įsivaizduokite užduotį, kurią gali atlikti robotas, kuriai norint atlikti užduotį reikės kartoti. Tos elgsenos kartu su ciklo bloku iš valdymo blokų kategorijos yra tai, ką jums reikės projektuoti, kad pasiektumėte užduotį.

Motyvuoti diskusiją piktograma Motyvuoti diskusiją - Pasikartojantis elgesys

K: Kaip naudojant Loops galima sutaupyti laiko ir vietos kuriant projektą?
A: Tarkime, kad norite, kad robotas kartotų tą patį elgesį 10 kartų. Be kilpų tą patį bloką prie projekto turėtumėte pridėti 10 kartų. Kadangi galite naudoti kilpą, sutaupote laiko pridėdami blokų prie projekto, o tą patį tikslą galite pasiekti pridėdami vieną ciklo bloką, todėl savo projekte taip pat galite apsaugoti nuo nereikalingų papildomų blokų.

Kl.: Kokie yra robotų pranašumai kartodami elgesį, palyginti su žmonėmis?
A: Žmonės daugumą veiksmų gali atlikti tik tam tikrą laiką, o robotai gali veikti tiek, kiek reikia. Robotai gali nuosekliai atlikti darbus ilgą laiką; jiems nereikia pertraukų kaip žmonėms.

K: Kur kasdieniame gyvenime naudojamos kilpos?
A: Pavyzdžiai skirsis; tačiau visi turėtų aiškiai parodyti pasikartojančią funkciją. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti mokyklos tvarkaraštis. Kiekvieną dieną mokiniai kartoja elgesį, eidami iš vienos klasės į kitą, kai suskamba skambutis, priklausomai nuo tos dienos tvarkaraščio.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi gyvenimo

Mes dažnai naudojame Loops to nesuvokdami, kai duodame nurodymus. Spustelėkite čia (Google / .docx / .pdf), jei norite atlikti pamoką, kuri parodys, kaip kilpos gali supaprastinti instrukcijų rinkinį.