Skip to main content

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Šio skyriaus tikslas

Skyriaus „Rethink“ tikslas yra, kad mokiniai naudotų valdiklio mygtukus naudodami įvykiais pagrįstą programavimą.

Kai valdiklis paspaudė skrybėlių bloką

Šiame skyriuje yra:

 • Įvykiais pagrįsto programavimo apžvalga

 • Projekto atsisiuntimo instrukcijų pavyzdys & Apžvalga

 • Remix veikla:

  • A veikla: Paimkite objektus ir grąžinkite juos į vietą!

  • B veikla: sudėkite objektus!

  • C veikla: Estafetės

 • Remikso klausimai

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

 • Valdiklį galima susieti su roboto smegenimis prieš pamoką, kad sutaupytumėte laiko. Nuspręskite, ar norite užbaigti šį veiksmą, ar norėtumėte, kad tai atliktų mokiniai. Atlikite veiksmus čia. Šį straipsnį galite atspausdinti, kad galėtų naudotis mokiniai, jei norite, kad jie susietų valdiklį su smegenimis.

 • Įvykiais pagrįstas programavimas suteikia „Clawbot“ galimybę suaktyvinti įvykius arba reaguoti į paleidiklius. Šis programavimo tipas leidžia vienam blokui susisiekti su kitais blokais.

Kitaip tariant, „Clawbot“ reaguoja į valdiklio vairasvirčių judesius. Vairasvirtės judesys yra paleidiklis, o „Clawbot“ atitinkamai reaguoja.

skrybėlių blokas

Aukščiau pateiktame pavyzdyje mygtuko L paspaudimas yra paleidiklis, pasukantis ArmMotor aukštyn. {When Controller button} blokas perduoda tą pranešimą [Spin] blokui. Spustelėkite čia (Google / .docx / .pdf), kad sužinotumėte daugiau apie šiuos blokus ir kaip jie naudojami projekte „Clawbot Control“.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Mokinių permąstykite vaidmenis

Skyriaus „Permąstyk“ pradžioje suskirstykite mokinius į savo grupes ir paprašykite mokinių pasirinkti savo vaidmenis. Norėdami sužinoti daugiau apie vaidmenis ir patarimus, kaip palengvinti grupes, spustelėkite toliau.

Google Doc / .docx / .pdf

šuo

Įvykių programavimas

Jei jūsų šuo atneša jums pavadėlį arba sėdi prie durų, jis jums praneš, kad jam reikia išeiti į lauką. Kai mokykloje jūsų mokytoja užduoda klausimą ir mato, kad pakeliate ranką, ji žino, kad tikite, kad žinote atsakymą ir norėtumėte atsakyti į klausimą. Šis elgesys taip pat žinomas kaip „trigeriai“.

Jūsų šuo žino, kad pavadėlio atnešimas ar sėdėjimas prie durų yra veiksnys, leidžiantis suprasti, kad jis turi išeiti į lauką. Taigi, kai matote jį sėdintį prie durų su pavadėliu, į gaiduką reaguojate išvesdami jį į lauką. Rankos pakėlimas – tai gaidukas, leidžiantis mokytojui suprasti, kad norite atsakyti į jos klausimą. Tada mokytojas reaguoja į gaiduką, paskambindamas jums.

Įvykiais pagrįstas programavimas robotikoje yra tada, kai tam tikras roboto elgesys priverčia robotą atlikti tam tikrus veiksmus arba reaguoti į tam tikrus paleidiklius.

Norėdami sužinoti daugiau apie įvykiais pagrįstą programavimą, žiūrėkite mūsų mokymo programą apie įvykius, įrankių juostoje spustelėję Mokymo priemonės ir pasirinkę renginių mokymo programą.

mokomieji vaizdo įrašai

 

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Blokų peržiūra

 • Vykdydami visos klasės veiklą kartu su mokiniais peržiūrėkite programavimo blokus. Pasakykite mokiniams, kad vienu metu gali būti suaktyvinti keli „Clawbot Control“ projekto įvykiai, leidžiantys jiems valdyti „Clawbot“ vairavimo judesius, taip pat „Clawbot's Arm and Claw“ judėjimą.

 • Jei studentams reikia greitai peržiūrėti VEXcode IQ, jie bet kuriuo šio tyrimo metu gali peržiūrėti vadovėlius. Mokymai yra įrankių juostoje. Mokiniai gali peržiūrėti projekto išsaugojimą, atsisiuntimą ir vykdymą kartu su kitais elementais naudodami mokymo programas.

mokomieji vaizdo įrašai

 

Valdiklis: „Clawbot Control“.

Dabar esate pasiruošę atsisiųsti pavyzdinį projektą ir naudoti valdiklį, kad valdytumėte „Clawbot“, jo ranką ir leteną, tuo pačiu metu!

Kiekvienos grupės statybininkas turėtų gauti reikiamą techninę įrangą. Įrašytojas turėtų gauti grupės inžinerinį sąsiuvinį. Programuotojas turėtų atidaryti VEXcode IQ.

Reikalingos medžiagos:
Kiekis Reikalingos medžiagos
1

Clawbot

1

Įkrauta roboto baterija

1

VEX IQ radijas

1

Valdiklis

1

Pririšimo kabelis

1

VEXcode IQ

1

USB kabelis (jei naudojate kompiuterį)

1

Inžinerijos sąsiuvinis

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

 • Įsitikinkite, kad kiekviena mokinių grupė turi visą reikalingą medžiagą.

 • Sumodeliuokite kiekvieną trikčių šalinimo žingsnį mokiniams. Priminkite mokiniams, kad kiekvienoje grupėje kažkas atlieka statybininko vaidmenį. Tas asmuo turėtų tikrinti šiuos elementus per visą tyrinėjimą.

Prieš pradėdami veiklą...

Ar turite paruošę kiekvieną iš šių daiktų? Statytojas turėtų patikrinti kiekvieną iš šių dalykų: