Skip to main content

Лабораторії STEM
Clawbot з контролером

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя - Мета цього розділу

 • Мета розділу Play полягає в тому, щоб студенти навчилися програмувати VEX IQ Clawbot для пересування за допомогою контролера. Навчитися користуватися контролером важливо, якщо студенти хочуть продовжувати брати участь у змаганнях. Контролери також є цікавим способом для студентів вивчити важливі концепції програмування, такі як цикли та події. На початку розділу Play студенти знайомляться з програмуванням за допомогою циклів. Далі учні проведуть дослідження, де вони дізнаються, як підключити контролер і запрограмувати Clawbot реагувати на контролер, використовуючи блок [назавжди]. Використовуйте запитання Мотивуйте обговорення , щоб переглянути зі студентами, що таке цикли та як вони використовуються для повторюваної поведінки Clawbot.

 • «Петлі» дають Clawbot можливість повторювати поведінку. Будь-який блок або блоки, розміщені всередині циклу, повторюватимуться відповідно до правил циклу. Наприклад, будь-яка поведінка всередині циклу [Forever] повторюється протягом усього проекту.

грати

 • У той час як цикл [Назавжди] повторює поведінку всередині протягом усього проекту, для інших блоків циклу, таких як блок [Повторити], можна встановити інші параметри. Натисніть тут ( Google Doc / .docx / .pdf), щоб дізнатися більше про ці різні типи циклів.

 • Коли студенти починають виконувати завдання з оновлення проекту для роботи Clawbot для виконання циклів, вони також повинні почати думати про дії Clawbot з точки зору повторення. Спочатку учні повинні вирішити:

  • Яку поведінку слід повторити?

  • Скільки разів або як довго потрібно повторювати поведінку?

  План буде просто послідовністю поведінки, яку Clawbot повинен повторити, а проект буде просто тією поведінкою, переведеною в блоки VEXcode IQ.

 • Ви можете підключити контролер до мозку робота перед уроком, щоб заощадити час. Або ви можете попросити студентів зробити це під час уроку, виконавши кроки на цій сторінці. Ви можете роздрукувати цю статтю для студентів.

Зображення спрощення повторюваного інгредієнта (1 ц цукру 4 рази) в одну інструкцію (4 ц цукру)

Спростіть проекти за допомогою циклів

Ми, як люди, повторюємо багато поведінки в нашому повсякденному житті. Від їжі та сну до чищення зубів і вигулу собак багато з того, що ми робимо щодня, повторюється. На уроці математики ми знаємо, що множення числа на нуль завжди дорівнюватиме нулю або що множення числа на одиницю завжди дорівнюватиме самому собі, незалежно від того, скільки разів ми це робимо. Хоча ми маємо тенденцію повторювати свою поведінку, іноді наші інструкції можна спростити. Наприклад, якщо ви використовуєте рецепт для випікання торта, він не скаже вам: «додайте 1 склянку цукру, додайте 1 склянку цукру, додайте 1 склянку цукру, додайте 1 склянку цукру». Замість цього він просто скаже вам додати чотири склянки цукру.

Завдяки роботам Loops допомагає нам спростити наші проекти. Замість того, щоб додавати той самий блок чотири рази, наприклад, ми можемо використовувати цикл, щоб наказати роботу виконати ту саму поведінку чотири рази, заощаджуючи час і простір під час створення наших проектів. Уявіть собі завдання, яке міг би виконати робот і потребувало б повторення для виконання завдання. Ця поведінка, разом із блоком циклу з категорії блоку керування, є тим, що вам потрібно спроектувати, щоб виконати завдання.

Мотивувати значок обговорення Мотивація обговорення - Повторювані дії

Q: Як використання Loops може заощадити ваш час і простір під час створення вашого проекту?
A: Припустімо, ви хочете, щоб робот повторив ту саму поведінку 10 разів. Без Loops вам доведеться додавати один і той самий блок до вашого проекту 10 окремих разів. Оскільки ви можете використовувати Loop, ви економите час, додаючи блоки до свого проекту, і оскільки ви можете досягти тієї ж мети, додавши один блок Loop, ви також можете зберегти свій проект без непотрібних додаткових блоків.

З: Які переваги роботи мають у повторенні поведінки порівняно з людьми?
A: Люди можуть виконувати більшість дій лише протягом певного проміжку часу, тоді як роботи можуть виконувати поведінку стільки, скільки це потрібно. Роботи можуть робити щось послідовно протягом тривалого часу; їм не потрібні перерви, як людям.

Q: Де використовуються цикли в нашому повсякденному житті?
A: Приклади будуть різними; однак усі мають чітко демонструвати повторювану функцію. Одним із прикладів може бути шкільний розклад. Кожного дня учні повторюють поведінку переходу від одного класу до іншого, коли дзвонить дзвоник, залежно від розкладу дня.

Розширення вашого навчання значок Розширте своє навчання у житті

Ми часто використовуємо цикли, не усвідомлюючи цього, коли даємо інструкції. Натисніть тут (Google / .docx / .pdf), щоб отримати вправу в класі, яка продемонструє, як цикли можуть спростити набір інструкцій.