Skip to main content

Öğretmen Kaynakları

VEX IQ (2. nesil) STEM Laboratuvarları ve bu derslerin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin. Bu STEM Laboratuvarı Ünitesini sınıfınızda nasıl hazırlayacağınız ve yöneteceğiniz hakkında özel bilgi için aşağıda bağlantısı verilen Kolaylaştırma Kılavuzuna bakın. Bu videonun ve bağlantının altında, öğrencilerinizle Castle Crasher Unit'i uygularken sizi destekleyecek ek kaynaklar bulunmaktadır.

Castle Crasher'ı Kolaylaştırmak Google .docx .pdf

< Eve Dönüş

Başlarken

Sınıfınızda bu STEM Laboratuvarı Ünitesini kullanmaya nasıl başlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin.

Videoyu izledikten sonra öğrenci öz değerlendirme ve öğrenme hedeflerini birlikte oluşturma hakkındaki bu makaleleri öğrencilerinizle sohbet başlatmak için kullanabilirsiniz.

Neden Öğrenci Öz Değerlendirmesi?

 Öğrenme Hedeflerinin Birlikte Oluşturulması

VEX IQ'yu Kullanmaya Başlayın

İlk Robotunuzu Oluşturmak

Bir IQ (2. nesil) BaseBot oluşturmak için bu videoyu izleyin. Bu, ilk robotunuzu oluştururken size yapım talimatlarının ötesinde yararlı ipuçları ve bilgiler sağlayacaktır.

İnşaat sırasında ek yardıma ihtiyaç duymaları durumunda bunu öğrencilerinizle de paylaşabilirsiniz.

BaseBot Oluşturma Talimatları

VEXcode IQ Python ile öğretim

Bu STEM Laboratuvarı Ünitesini sınıfınızda Python ile öğretmenizi destekleyecek kaynaklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin.

Videoyu izledikten sonra, bu Üniteyi öğrencilerinizle uygularken ek kolaylaştırma desteği için Python kaynaklarına bakın.

Bu Ünite için VEXcode IQ Python Kaynakları Google .docx .pdf

Sahte Kod Kullanma

Öğrencilerinizle birlikte kodlarına ilişkin kavramsal bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla sözde kod kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin.

Öğrencilerinizle sözde kod kullanma adımları hakkında daha fazla bilgi için aşağıda bağlantısı verilen makaleye bakın.

Öğrencilerinizle Sahte Kod Kullanmak

Planlama ve Uygulama

Castle Crasher Biriminin Kolaylaştırılması

Bu Ünitedeki Derslerin her birini yönetirken destek bulmak için Kolaylaştırma Kılavuzunu inceleyin. Üniteyi öğrencilerinizle tamamlarken referans olarak, Ünite genelindeki Anladığınızı Kontrol Edin Sorularının cevap anahtarı da verilmektedir.

Bu Üniteyi Kolaylaştırmak Google .docx .pdf

Anladığınız Soruları Kontrol Edin Cevap Anahtarı Google .docx .pdf

VEX IQ Skor Tablosu

VEX IQ Liderlik Tablosu, STEM Laboratuvarı Ünitesi yarışmalarındaki ve yarışmalarındaki öğrenci performansını görüntülemek ve belgelemek için kullanılabilecek, öğrencilerin birbirleriyle ve rekabetle etkileşimde kalmasını sağlayan eğlenceli ve etkileşimli bir araçtır. 

Skor Tablosuna ErişimSkor Tablosunun Kullanımı

İlerleme Hızı Kılavuzu

Öğretmenler ve okullar, hedeflerine uygun bir öğretim planı isterler. Okul takvimine, sınıf programına, öğrenci öğrenme ihtiyaçlarına dayalı olarak ve VEX IQ'yu VIQC Virtual Skills ile birleştirmeye dayalı olarak tempolu eğitim önerilerimize göz atın.

Kümülatif İlerleme Hızı Kılavuzu

Google Dokümanı .xlsx .pdf

İhtiyac duyulan malzemeler

Bu IQ STEM Laboratuvarı Ünitesini okulunuza veya sınıfınıza uygulamak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren bir liste.

Ana Malzeme Listesi

Google Dokümanı .xlsx .pdf

Standartlara Uyum

VEX IQ STEM Laboratuvar Birimleri, Bilgisayar Bilimleri Öğretmenleri Birliği (CSTA), Uluslararası Eğitim Teknolojileri Topluluğu (ISTE) ve Ortak Temel Matematik standartlarıyla uyumludur. Birimlerde bu standartlara nerede ve nasıl ulaşıldığını görmek için aşağıdaki sayfaları inceleyin.

Standartları Görüntüle

Değerlendirme tablosu

Aşağıda, Ünitenin sonunda özetleyici değerlendirme için öğrenciler ve öğretmenlerle kullanılan bilgilendirme konuşması değerlendirme tablosunun yanı sıra öğrencilerinizle etkili bilgilendirme konuşmalarını kolaylaştırmaya yönelik bir makale bulunmaktadır.

Bilgilendirme Konuşması Değerlendirme Tablosu

Google Dokümanı .docx .pdf Etkili Bilgilendirme Konuşmaları

Mektup Ana Sayfası

Letter Home, öğrencilerin sınıfta Castle Crasher Unit aracılığıyla neler yaptığını ve öğrendiklerini ve bu öğrenmeye evde nasıl devam edebileceklerini bildirmek için sınıf velilerinizle paylaşılabilir. Bu Letter Home aynı zamanda sınıf topluluğunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kişiselleştirilebilir.

Castle Crasher'ın Mektubu

Google Dokümanı .docx .pdf

Kolaylaştırma Desteği

Bu Bilgi Bankası makaleleriyle, VEX IQ STEM Laboratuvar Birimleri aracılığıyla öğrencilerle üretken ve anlamlı sohbetler oluşturma, işbirliği yapma, kodlama ve dayanıklılık oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öğrencilerle Mühendislik Konuşmalarını KolaylaştırmaÖğrencilerle Kodlama Konuşmalarını Kolaylaştırma Öğrenci İşbirliği için Eşli Programlamayı Kullanma Etkili Geri Bildirimle Dayanıklılık Oluşturma

iq kontrolü

Kaynakları Özelleştirme

Kolaylaştırma Kılavuzu, Anlayışınızı Kontrol Edin soruları ve Letter Home, düzenlenebilir Google Dokümanları ve E-Tabloları olarak mevcuttur; böylece bunları ihtiyaçlarınıza en iyi uyacak şekilde kopyalayabilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Bu makaleler, bu belgelerin bir kopyasını kişisel Google Drive'ınızda nasıl oluşturacağınız veya bunları Microsoft Word ile düzenlemek üzere nasıl indireceğiniz konusunda size yol gösterecektir.

Google Drive Microsoft Word