Skip to main content

STEM laboratorijos
Judėjimo iššūkis

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys skyriaus tikslas

Šis taikymo skyrius padės mokiniams suprasti, kaip robotai naudojami realiame pasaulyje. Pradėkite skyrių paprašydami mokinių nustatyti kai kuriuos šiuolaikinius robotų naudojimo būdus ir naudą. Studentai galėjo susidaryti klaidingą nuomonę apie tai, kaip robotai naudojami visuomenėje. Išvardykite mokinių atsakymus klasėje, kad po skaitymo būtų galima juos remtis. Skyriuje Taikyti taip pat aptariama, kaip įkurti VEX Robotics varžybų komandą ir įvairius vaidmenis, kuriuos studentai gali atlikti varžybų komandoje.

Šiuos Taikyti puslapius galima dirbti kaip klasėje.

  • Kartu perskaitykite puslapį „Taikyti“ „Italy's Trash Robot“.

  • Palengvinkite klasės diskusiją šia tema.

  • Kartu skaitykite puslapį „Konkurencija su tikslu!

  • Palengvinkite klasės diskusiją šia tema.

Jei turite laiko pamokoms arba namų darbams, skyreliuose „Išplėskite mokymąsi“ rasite kitų parinkčių, kad mokiniai susimąstytų apie tai, kaip robotika naudojama visą gyvenimą.

Italijos šiukšlių robotas

Šiandieniniai robotai gali atlikti užduotis, kurių abu žmonės nenori daryti. Italijos atveju dėl šiukšlių surinkimo miestuose susikaupė šiukšlių krūvos ir galiausiai tapo ne tokia švari vieta gyventi. Šiukšlių robotas veikia atvykęs į namus, paprašydamas asmens kodo, pagal kurį būtų galima identifikuoti vartotoją, ir tada paklausti, ar šiukšlės yra ekologiškos, perdirbamos ar atliekos. Šio roboto naudojimas padeda efektyviai išvalyti šiukšles, bet taip pat seka, kiek šiukšlių surenkama per Italijos miestus. Šiukšlių robotas nuneša šiukšles savo pilve į sąvartyną, kur joks žmogus nenorėtų keliauti. Naudojant tokias technologijas kaip šiukšlių robotas, žmonės gali naudoti robotus, kad atliktų užduotis, kurių žmonės nenori ir negali atlikti taip efektyviai.

XXI amžiuje inžinieriai ir toliau kuria robotus, kad atliktų užduotis, kurios daugeliu atžvilgių naudingos žmonėms. Dėl šios pažangos robotai tapo plačiai naudojami mūsų bendruomenėse.

Yra daug privalumų naudojant robotus:

  • Jie gali pakelti didelius krovinius nesužeisdami.

  • Jie yra tikslesni savo judesiuose.

  • Jie gali pagaminti daugiau produktų per trumpesnį laiką.

  • Jie gali dirbti pastoviu greičiu be pertraukų.

  • Jie gali atlikti žmonėms pavojingas užduotis.

  • Jie gali dirbti pavojingomis sąlygomis, pvz., prastu apšvietimu, nuodingomis cheminėmis medžiagomis ar ankštose erdvėse.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi

Dėl technologijų pažangos robotai tampa vis labiau prieinami. Vis daugiau pramonės šakų naudoja robotus, kad būtų efektyvesni, taupesni ir saugesni. Kad mokiniai susimąstytų apie juos supančio pasaulio robotus, paprašykite jų ištirti, kaip robotika naudojama vienos rūšies pramonėje (pavyzdžiai: bankininkystė, karinė, gamyba, laivyba ar medicina, bet jais neapsiribojant). Mokiniai turėtų būti pasirengę pasidalinti savo atradimais su klase.