Skip to main content

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys

  • Veiklos metmenys
    Šis tyrinėjimas leis mokiniams pritaikyti pagrindinius išmoktus programavimo būdus, kad sukurtų sudėtingą važiavimo tam tikru keliu elgesį. Spustelėkite vieną iš toliau pateiktų nuorodų , kad pamatytumėte šios veiklos planą (Google Doc/.docx/.pdf).

  • Mokinių tyrinėjimo vaidmenys
    Prieš pradėdami tyrinėjimą, suskirstykite mokinius į grupes. Dalyvaujant žvalgyboje, studentai gali būti suskirstyti į grupes po 2–4 studentus. Kiekvienas mokinys turi atlikti 1 (ar daugiau) vaidmenų. Patirties vaidmenys yra šie: statybininkas, programuotojas, vairuotojas ir įrašytojas. Norėdami gauti daugiau informacijos apie vaidmenis ir bendradarbiavimo patarimus bei rubrikas, spustelėkite vieną iš šių nuorodų (Google Doc/.docx/.pdf).

Kiekvienos grupės statybininkas turėtų gauti reikiamą techninę įrangą. Įrašytojas turėtų gauti grupės inžinerinį sąsiuvinį. Programuotojas turėtų atidaryti VEXcode IQ.

Reikalingos medžiagos:
Kiekis Reikalingos medžiagos
1

Robotas autopilotas

1

Įkrauta roboto baterija

1

VEXcode IQ

1

USB kabelis (jei naudojate kompiuterį)

1

Inžinerijos sąsiuvinis

1

Didelis popierius žemėlapiams sudaryti

1

Žymekliai

1 vienai grupei

Blokuoti naudoti kaip kliūtį (neprivaloma)

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Dizainas

Šios STEM laboratorijos tikslas yra pritaikyti pavarą ir apsisukimus blokams, kad būtų išspręsta realaus pasaulio problema. Norėdami pasiekti šį tikslą, mokiniai turi sukurti roboto judėjimo kelią.

  • Suskirstykite klasę į grupes – kiekvienas grupės narys turėtų pasirinkti bent 1 vaidmenį, kurį atliks už patirtį.

  • Kaip klasė, greitai peržiūrėkite problemą ir kartu apibrėžtus reikalavimus, gaires ir vienetus.

  • Duokite mokiniams 5–10 minučių, kad jie savo inžinerinių sąsiuvinių sąsiuviniuose nubraižytų robotui skirtą kelią.

  • Kiekvienai grupei užbaigus dizainą, turėtumėte jį patikrinti, kad įsitikintumėte, jog jis atitinka būtinus reikalavimus ir yra paruoštas perkelti į didelį popierių.

  • Perkelkite žemėlapį į didelį popierių, kad robotas galėtų keliauti. (Naudokite liniuotes ir būtinai žemėlapyje atlikite matavimus, kurie atitinka sutartus vienetus / parametrus.)

  • Kai kiekviena grupė užpildo didelio masto žemėlapį, turėtumėte jį patikrinti, kad įsitikintumėte, jog jis atitinka reikalavimus ir yra paruoštas kodavimui.

Prieš pradėdami programuoti, mokiniai turės nuspręsti ir nubraižyti dizainą, atitinkantį aukščiau išvardintus reikalavimus (ir visus papildomus mokytojo reikalavimus). Projektavimo etape pasivaikščiokite, kad įsitikintumėte, jog kiekvienas grupės narys įsitrauktų į šį procesą ir atliktų vaidmenis grupėje. Atkreipkite dėmesį į visas projektavimo proceso metu kylančias trikčių šalinimo problemas, kurias galima išspręsti anksti, kad studentai galėtų parašyti sėkmingą programą.

Pavyzdžiui:

Kas bus jūsų projekte?

Sukursite savo „Recycle Robot“ planą arba projektą, tada sukursite projektą, kad jį atliktumėte. Nors jūsų robotas tikrai nevaikščios aplink jūsų mokyklą, mažesnio masto plano kūrimas vis tiek reikalauja tikslumo. Norint tai padaryti, kiekvienas planas ir projektas turėtų apimti:

  • Jūsų klasė yra „namų bazė“, iš kurios ji išvyks ir grįš

  • Robotas turi įeiti ir išeiti iš 3 klasių

  • Projekte turi būti keturios komandos: važiuoti pirmyn, važiuoti atgal, sukti į kairę ir į dešinę. (Sėkmingas projektas apims keletą iš šių komandų.)

  • Rodiklis, kad perdirbimas buvo pradėtas (ty Lietimo šviesos diodas įsijungia; palaukite 3 sekundes; ir tt)

Kai jūsų grupė kartu rengia jūsų projektavimo planą, kūrėjas ir registratorius turėtų įsitikinti, kad jūsų sukurtas kelias atitinka visus šiuos reikalavimus.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

  • Kiek tai toli? – Atstumų nustatymas kartu
    Jei ieškote būdo, kaip supaprastinti projektavimo procesą, kai kurių parametrų apibrėžimas kartu su mokiniais gali padėti.

    Pavyzdžiui:

    • Įėjimas / išėjimas iš klasės = 8 coliai / 203 mm

    • Trumpas prieškambaris = 12 colių / 305 mm

    • Ilgas prieškambaris = 24 coliai / 610 mm

    Tai ne tik parodys reikalingo specifiškumo pavyzdį, bet ir padės lengviau perkelti projektavimo etapą ir išvengti studentų painiavos dėl matavimų. Galite sugalvoti tai iš anksto arba kartu su klase, jei laikas leidžia. (Spustelėkite vieną iš toliau pateiktų nuorodų, norėdami pamatyti „siūlomų parametrų vienetų“ diagramą (Google Doc/.docx/.pdf). Laikykite juos matomus, kad juos dirbantys studentai galėtų lengviau sužinoti.

  • Paryškinkite vaidmenis veikloje
    Nors kiekvienas grupės mokinys turėtų dalyvauti planavime, registratorius turėtų turėti galutinį grupės projekto projektą. Mokiniams dirbant, galbūt norėsite atkreipti dėmesį į stipriąsias įrašymo įrenginio puses, kuriant tikslius planus, ir paklausti kitų komandos narių, kaip jie galėtų padėti, atlikdami savo pareigas. Pavyzdžiui, statybininkas ir programuotojas gali norėti pažymėti ir sekti įrašymo įrenginio nubrėžtus matavimus ir žingsnius, o vairuotojas pagalvos apie kryptį ir posūkio kampus.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai Užduokite ir pateikite atsiliepimų

Kai mokiniai susisiekia su jumis dėl savo žemėlapių, pabandykite pateikti savo atsiliepimą klausimo forma, o ne pateikti sprendimą. Klausimas tokių dalykų kaip: "Turite tik dvi stoteles, kur galite pridėti trečią?" arba "Kaip jūsų robotas apeina kliūtį?" arba "Kokia kryptimi čia keliauja robotas?" leisti studentams praktikuoti kritinio mąstymo įgūdžius ir išlaikyti iniciatyvą sprendžiant problemas. 

1 veiksmas:  Suplanuokite sprendimą – veikiant erdviniam mąstymui

Dabar, kai žinote reikalavimus ir parametrus, savo inžinerijos sąsiuvinyje nubraižykite žemėlapį, kuriame parodysite tris sustojimus, kuriuos jūsų robotas atliks, kad paimtų antrinį perdirbimą mokykloje.

  • Būtinai pažymėkite pradžios ir pabaigos taškus bei pažymėkite svarbias klases ar vietas.

  • Naudokite rodykles, kad parodytumėte kryptį ir tvarką, kuria robotas važiuos.

  • Naudokite eskizo pavyzdį kaip vadovą. Atminkite, kad tai yra planas, todėl jis nebūtinai turi būti tikslus, bet galbūt norėsite pridėti pastabų ar priminimų, kurie padės pradėti kodavimą.

  • Pasitarkite su mokytoju, kai užrašų knygelėje turėsite užpildytą žemėlapį. Diktofonas turėtų turėti galutinę versiją, kuria būtų galima dalytis su mokytoju, ir pagal kurią būtų pagrįstas didelis žemėlapis.

  • Kai mokytojas patvirtins jūsų eskizuotą žemėlapį, naudokite didelį popierių, žymeklius ir liniuotes, kad perkeltumėte žemėlapį į didesnį mastelį, kuriuo robotas galėtų važiuoti. Nepamirškite išmatuoti nubrėžtų atstumų, kad atitiktų aptartus parametrus ir vienetus. Tokiu būdu jūsų kodas atitiks jūsų žemėlapį, kad jūsų robotas sėkmingai vairuotų.

Motyvuoti diskusiją piktograma Motyvuokite diskusiją - Išreikškite savo mąstymą

Kl.: Pagalvokite apie savo sudarytą planą, kodėl pasirinkote persikelti į vietas tokia tvarka? Į kokius veiksnius atsižvelgėte rinkdamiesi, kur eiti? (Studentai gali atsakyti į tai raštu savo inžinerijos sąsiuvinyje arba tiesiog žodinėje diskusijoje, jei leidžia laikas.)

A: Atsakymai skirsis, bet gali apimti tokius dalykus, kaip, kas turėtų daugiausiai arba mažiausiai, kaip visiškai išvengti kliūties, koks būtų trumpiausias kodas ir kt.

Kl.: Kodėl, jūsų manymu, svarbu turėti nuoseklų mastelį, norint perkelti planą iš nešiojamojo kompiuterio į didesnį popierių?

A: Mastelis svarbus norint paimti nedidelį planą ir perkelti jį į didesnę erdvę. Nuosekli skalė išlaikys visas erdves vienodai išdėstytas viena kitos atžvilgiu.