Dabar, kai kūrimas baigtas, ištirkite ir pažiūrėkite, ką jis gali padaryti. Tada atsakykite į šiuos klausimus savo inžinerijos bloknote.
-
Kaip naudotumėte Autopilotą savo kasdieniame gyvenime? Kokias užduotis galėtų atlikti robotas?
-
Pagalvokite apie skirtingus Autopiloto jutiklius ir paaiškinkite, kaip šie jutikliai galėtų padėti išspręsti jūsų kasdienio gyvenimo problemą. (Pavyzdys: atstumo jutiklis gali padėti rasti sienas mano bute, kai jis siurbiamas).
-
Pagalvokite apie Autopiloto kūrimą, ką patartumėte žmogui, kuris pradeda kurti?
-
Pagalvokite apie vietą, kurią kasdien lankote mūsų mokykloje. Užsirašykite 3–5 žingsnius, kad patektumėte į tą vietą, tarsi paaiškintumėte tai draugui.
Mokytojo įrankių rinkinys
-
atsakymai
-
Aptariant, kaip robotai galėtų būti naudojami kasdieniame gyvenime, atsakymai gali skirtis. Nepamirškite naudoti modeliavimo pavyzdžių, tokių kaip Uber Self-driving car arba Roomba, kuri siurbia kilimus.
-
Atsakymai į žemėlapių sudarymo užduotį skirsis, tačiau daugiausia dėmesio bus skiriama mokiniams, galintiems erdvėje suprasti, kaip duoti nuorodas ir naršyti virtualioje užduotyje. Jei mokiniams sunku, paprašykite jų nupiešti žemėlapį, pažymėdami posūkius rodyklėmis pirmyn, atgal, kairėn ir dešinėn.
-
Skirtumas nuo robotų ir žmonių yra tas, kad robotai vykdys komandą nepakenkdami misijai. Turėdami šias žinias, galite pasakyti mokiniams, kad jei jų skaičiavimai bus neteisingi, robotas gali įvažiuoti į sieną.
Išplėskite savo mokymąsi
Erdvinis žemėlapių sudarymas yra svarbus mokinių įgūdis. Kaip klasė, atlikite toliau nurodytą veiklą naudodami ketvirtąjį tyrinėjimo klausimą.
-
Paprašykite mokinių pasidalinti savo nuorodomis (3–5 žingsniai) į pažįstamą vietą mokykloje.
-
Paprašykite mokinių dabar grįžti atgal ir naudoti krypties žodžius, pvz., pirmyn, atgal, kairėn ir dešinėn.
-
Nurodykite mokinius erdvėje galvoti apie savo žemėlapių sudarymo įgūdžius matavimo požiūriu. Paklauskite mokinių: „Ar naudojote matavimo vienetus? Jei taip, kodėl?"
-
Duokite mokiniams laiko peržiūrėti savo nurodymus naudodami matavimo žodžius, pvz., colius ir pėdas.
-
Nurodykite mokinius pagalvoti, kuo šios kryptys skirsis su robotu.
-
Paklauskite mokinių: „Kaip pakeistumėte savo nurodymus, jei duotumėte juos robotui? Ką reikėtų suskaidyti kitaip? Perrašykite 2 veiksmus, kad parodytumėte šį pakeitimą.
-
Duokite mokiniams laiko perrašyti. Vaikščiokite aplinkui ir palengvinkite trikčių šalinimą, jei mokiniams vis tiek reikia pagalbos.
-
Šį kartą leiskite mokiniams pasidalyti baigtais žingsniais naudodami robotą, kad nueitų į pažįstamą mokyklos vietą.
-
Pasidalinkite su mokiniais, kaip erdvinis samprotavimas susijęs su skaičiavimo mąstymu, kaip rašyba – su skaitymu. Kai mąstome vaizdais, koduoti lengviau. Taip yra todėl, kad kodavimo idėja tampa reali ir praktiška. Galime kalbėti apie robotus, naudojančius kodą ekrane, ir panašiai galime galvoti apie tą patį kodą erdvėje, pavyzdžiui, klasėje.
skaičiavimo mąstymo (mąstymas kodu) ir erdvinio samprotavimo (kodo matymo) ryšys turi teigiamos įtakos asmens gebėjimui apčiuopiamai suprasti kodavimą. Galiausiai mokome studentus atrasti sprendimus skaičiavimo būdu, kurie yra labai svarbūs sprendžiant sudėtingas šiandieniniame pasaulyje randamas problemas. Mąstymas apie šias problemas konkrečiai erdviniu samprotavimu yra idealus rezultatas.
-
Duokite mokiniams laiko išklausyti kitų nurodymus į pažįstamas mokyklos vietas.
-
Jei lieka laiko, pasirinkite vieno mokinio nurodymus ir paprašykite klasės atlikti nurodymus taip, lyg klasė būtų robotai.