Skip to main content

STEM laboratorijas
Kustību izaicinājums

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Šīs sadaļas mērķis

Šī sadaļa Pieteikties palīdzēs skolēniem saprast, kā roboti tiek izmantoti reālajā pasaulē. Sāciet sadaļu, aicinot studentus noteikt dažus mūsdienu robotu lietojumus un priekšrocības. Iespējams, ka skolēni ir radījuši nepareizus priekšstatus par robotu izmantošanu sabiedrībā. Klasē uzskaitiet skolēnu atbildes, lai pēc lasīšanas uz tām varētu atsaukties. Sadaļā Pieteikties arī tiek apspriests, kā izveidot VEX Robotics sacensību komandu un dažādas studentu lomas sacensību komandā.

Šīs lietotnes lapas var apstrādāt kā klasi.

  • Kopā izlasiet lapu Pieteikšanās “Itālijas miskastes robots”.

  • Veiciniet klases diskusiju par tēmu.

  • Kopā lasiet lapu “Konkurss ar mērķi!”

  • Veiciniet klases diskusiju par tēmu.

Ja jums ir pieejams laiks stundās vai mājasdarbam, sadaļās Paplašināt mācības ir pieejamas citas iespējas, lai liktu skolēniem domāt par to, kā robotika tiek izmantota viņu dzīves laikā.

Itālijas miskastes robots

Mūsdienu robotiem ir iespēja veikt uzdevumus, kurus cilvēki nevēlas darīt. Itālijas gadījumā atkritumu savākšanas politika izraisīja pilsētas ar atkritumu kaudzēm un galu galā mazāk tīru apgabalu, kur dzīvot. Atkritumu robots darbojas, ierodoties mājās, pieprasot personas kodu, kas identificē gan lietotāju, gan pēc tam jautā, vai atkritumi ir organiski, pārstrādājami vai atkritumi. Šī robota izmantošana palīdz padarīt atkritumu savākšanu efektīvu, bet arī izseko, cik daudz atkritumu tiek savākts Itālijas pilsētās. Atkritumu robots savā vēderā aiznes atkritumus uz izgāztuvi, kur neviens cilvēks nevēlētos doties. Izmantojot tādas tehnoloģijas kā Trash Robot, cilvēki var izmantot robotus, lai izpildītu uzdevumus, kurus cilvēki nevēlas darīt un nevar paveikt tik efektīvi.

21. gadsimtā inženieri turpina izstrādāt robotus, lai izpildītu uzdevumus, kas daudzējādā ziņā sniedz labumu cilvēkiem. Šie sasniegumi ir ļāvuši robotiem plaši izmantot mūsu kopienās.

Robotu izmantošanai ir daudz priekšrocību:

  • Tie spēj pacelt smagas kravas bez savainojumiem.

  • Viņi ir precīzāki savās kustībās.

  • Viņi var saražot vairāk produktu īsākā laikā.

  • Viņi var strādāt nemainīgā ātrumā bez pārtraukumiem.

  • Viņi var veikt uzdevumus, kas ir bīstami cilvēkiem.

  • Tie var darboties bīstamos apstākļos, piemēram, sliktā apgaismojumā, toksiskās ķīmiskās vielas vai šaurās vietās.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu mācīšanos

Pateicoties pieejamajiem tehnoloģiju sasniegumiem, roboti kļūst arvien pieejamāki. Arvien vairāk nozaru robotus izmanto, lai tie būtu efektīvāki, taupīgāki un drošāki. Lai studenti aizdomātos par robotiem apkārtējā pasaulē, palūdziet viņiem izpētīt, kā robotiku izmanto viena veida nozarē (piemēri ietver, bet ne tikai: banku, militāro, ražošanas, kuģniecības vai medicīnas nozares). Studentiem jābūt gataviem dalīties savos atklājumos ar klasi.