Skolotāja rīkkopa
Šajā izmeklēšanas daļā skolēni izveidos projektu, lai veiktu pārstrādes uzdevumu. Studentiem būs nepieciešams:
-
Izveidojiet projekta failu
-
Izklāstiet darbības, izmantojot komentāru blokus
-
Tulkojiet komentāru blokus VEXcode IQ
-
Sagatavojiet un palaidiet projektu
1. darbība: sagatavošanās kodēšanai
Atcerieties, ka vienmēr varat skatīt pamācības, lai iegūtu papildinformāciju par blokiem, secībām un problēmu novēršanu. Izmantojiet sadaļu Palīdzība , ja vēlaties uzzināt, ko dara konkrēts bloks vai kā to izmantot.
Konkrētības bloku izmantošana
Lai pārvietotu noteiktu attālumu, izmantojiet bloku [drive for] un mainiet virzienu un nobraukto attālumu, pielāgojot parametrus blokā.
Lai pagrieztu pa labi vai pa kreisi ar jebkuru grādu, izmantojiet bloku [turn for]. Atkal varat pielāgot parametrus atbilstoši savām dizaina vajadzībām.
Atvērt jaunu projektu
Programmētājam jāsāk jauns projekts ar Autopilota (piedziņas) veidni, nosauciet to un saglabājiet to. Tā kā mēs veidosim ceļu pārstrādes robotam, pārdēvējiet savu projektu par “Recycle Run”.
Atgādinājumus par darba sākšanu skatiet apmācībās vai skatiet programmu piemērus.
Skolotāju padomi
-
Tam vajadzētu būt tam pašam procesam, kas tika veikts iepriekšējās piedziņas un pagriešanas laboratorijās. Palūdziet studentam, kurš nav programmētājs, atgādināt klasei dažas no šīm darbībām, lai pārliecinātos, ka visi ir iesaistīti un seko procesam (pat ja viņi fiziski nespiež pogas).
-
Atgādiniet studentiem par sadaļu Palīdzība un to, ka tā vienmēr ir pieejama viņu procesa laikā, ja viņiem ir nepieciešams papildu atbalsts. Pirms skolotāja atbalsta lūgšanas skolēni ir jāmudina paši novērst problēmas.
-
Ja šī ir pirmā reize, kad students izmanto VEXcode IQ, viņš jebkurā laikā šīs izmeklēšanas laikā var atsaukties uz apmācībām. Pamācības atrodas rīkjoslā.
2. darbība: izveidojiet darbību sarakstu, izmantojot komentāru blokus
Kas ir komentāri?
Projektiem parasti tiek pievienoti komentāri, lai izskaidrotu, ko programmētājs vēlējās darīt projekta daļās. Tāpēc tie ir noderīgi, sadarbojoties un novēršot problēmas.
Šajā gadījumā mēs tos izmantosim, lai palīdzētu mums izveidot vispārīgu sarakstu ar darbībām, kas robotam jāveic, lai izpildītu savu uzdevumu.
Kas ir pirmā lieta, ko robots gatavojas darīt?
Projektā izmantojiet [komentāru] blokus, lai izveidotu pamata secību savā grupā. Ierakstītājam vai programmētājam ir jāuzskaita pirmie 10 VEXcode IQ soļi ar komentāru bloku katram solim. Skatiet piemēru šeit.
Tekstam blokā nav jābūt tik specifiskam kā pašiem blokiem, jo tas ir tikai ceļvedis, kas jāievēro, kad sākat veidot faktisko kodēšanas secību.
Skolotāja rīkkopa - Piezīmes
To var izdarīt arī, izmantojot piezīmi par projektu. Izmantojot piezīmi, jūs vienkārši ierakstiet darbības, kas ir līdzīgas tam, kā tos uzskaitītu uz papīra. Šajā gadījumā piezīmes un komentārus var izmantot kā sinonīmus. Mēs izvēlamies izmantot komentāru blokus divu iemeslu dēļ: lai iegūtu papildu pieredzi VEXcode IQ bloku metodes būtībā, un tāpēc, ka jūs varat pievienot katru komentāra soli faktiskajai koda bloku secībai, kad strādājat.
Noklikšķiniet uz saitēm uz VEX Robotics zināšanu bāzi, lai iegūtu vairāk informācijas par komentāriem un piezīmēm.
3. darbība: izveidojiet kodēšanas secību
Tagad ir pienācis laiks pārvērst šīs darbības bloku secībā.
-
Jūsu robotam jāsāk ceļš ar skatu uz priekšu, tāpēc velciet un nometiet [drive for] bloku un iestatiet parametrus, lai tie atbilstu jūsu ceļa pirmajam solim.
-
Meklējiet nākamo soli un nometiet bloka pagriezienu un iestatiet parametrus, lai tie atbilstu nākamajam jūsu ceļa solim.
Ieejot telpā, pievienojiet indikatora bloku (piemēram, [iestatīt Touch LED krāsu] vai [atskaņot skaņu]). Tā kā Autopilots faktiski nevar savākt lietas, indikators norāda, ka robots paņem pārstrādi pirms došanās tālāk. -
Turpiniet vilkt un nomest blokus un iestatīt parametrus, līdz esat pabeidzis savu Recycle Robot ceļu.
Skolotāja rīklodziņš
-
Pārbaudiet Pa ceļam
Kamēr jūsu skolēni strādā un eksperimentē, staigājiet apkārt, lai uzraudzītu progresu. Atgādiniet un mudiniet studentus pārbaudīt savu darbu, kad viņi dodas, lai pārliecinātos, ka ceļā ir iekļauti VISI nepieciešamie soļi un kontrolpunkti. Koda testēšana mazākās sadaļās var palīdzēt novērst neapmierinātību procesa beigās un samazināt problēmu novēršanu līdz minimumam. -
Komandas darbs virza procesu
Lai gan kodēšana bieži ir individuāls uzņēmums, šajā pieredzē katrs komandas loceklis var tikt iesaistīts kodēšanas procesā. Varat norādīt komandas darba stratēģijas, lai palīdzētu katrai komandai sadarboties. Lai iegūtu neobligātu sadarbības rubriku, noklikšķiniet uz vienas no šīm saitēm (Google Doc/.docx/.pdf)Piemēram: “Zvanu un kodu” procedūras ļauj iesaistīt vairāk cilvēku. Reģistrators uzskaita norādes, būvētājs pievieno attālumus, vadītājs programmētājam izsauc bloka instrukcijas, un programmētājs to iekodē projektā.
Skolotāju padomi
Lai pārskatītu, Autopilota motoru un sensoru konfigurācija ir šāda:
-
1. pieslēgvieta: kreisais motors
-
2. ports: attāluma sensors
-
3. pieslēgvieta: krāsu sensors
-
4. ports: žiroskopa sensors
-
5. ports: pieskāriena gaismas diode
-
6. ports: labais motors
-
8. ports: bufera slēdzis
-
9. ports: bufera slēdzis
4. darbība: sagatavošanās projekta īstenošanai
Vai pirms projekta īstenošanas katrs no šiem priekšmetiem ir gatavs? Būvniekam ir jāpārbauda katrs no šiem aspektiem:
-
Vai visi motori un sensori ir pievienoti pareizajam portam?
-
Vai viedie kabeļi ir pilnībā ievietoti visos motoros un sensoros?
-
Vai Brain ir ieslēgts?
-
Vai akumulators ir uzlādēts?
Lai apskatītu projekta lejupielādi un palaišanu, skatiet apmācības.
5. darbība: pārbaudiet Palaidiet projektu
Tagad ir pienācis laiks pārbaudīt savu projektu! Pārliecinieties, vai jūsu Autopilota robotam ir pietiekami daudz vietas, lai varētu palaist visu programmu, nekrītot vai nesaskaroties ar citu robotu vai komandu.
-
Operatoram tagad vajadzētu palaist projekta pirmo daļu ar robotu Autopilot, pārliecinoties, ka projekts ir iezīmēts, un pēc tam nospiežot pogu Pārbaudīt.
-
Kā pagāja jūsu testa brauciens? Vai jūsu robots brauca pa ceļu, kuru jūs domājāt? Izpildiet problēmu novēršanas diagrammu un turpiniet izveidot un pārbaudīt koda sadaļas, līdz esat pabeidzis ceļu.
Skolotāju padomi
-
Atvienot USB
Ja skolēni izmanto datoru, atgādiniet viņiem pirms projekta palaišanas atvienot USB kabeli no Robot Brain. -
Izveidojiet katrai komandai noteiktu vietu
Iespējams, vēlēsities katrai komandai iedot lielu papīra lapu, ko tā var izklāt uz grīdas vai galda virsmas, uz kuras vadīt savu Autopilota projektu. Tas palīdzēs nodrošināt, ka katrai komandai ir pietiekami daudz vietas, lai pabeigtu skrējienu, nekrītot vai neiekļūstot citas komandas darbvietā. -
Novērtējums
Šī kustības izaicinājuma atklātais raksturs nozīmē, ka problēmu var atrisināt vairākas konstrukcijas un kodu secības. Tātad, kā jūs varat novērtēt dažādus veiksmīgus risinājumus? No datorzinātņu viedokļa efektivitāte ir galvenā. Vēlamais risinājums būtu kodu secība, kurā tiek izmantots vismazākais bloku skaits.