Tagad, kad būvniecība ir pabeigta, izpētiet un uzziniet, ko tā var darīt. Pēc tam atbildiet uz šiem jautājumiem savā inženierzinātņu piezīmju grāmatiņā.
-
Kā jūs izmantotu Autopilotu savā ikdienas dzīvē? Kādus uzdevumus robots varētu veikt?
-
Padomājiet par dažādiem Autopilota sensoriem un paskaidrojiet, kā šie sensori varētu palīdzēt atrisināt problēmu jūsu ikdienas dzīvē. (Piemērs: attāluma sensors varētu palīdzēt atrast sienas manā dzīvoklī, kad tas sūc).
-
Padomājiet par Autopilota konstruēšanu, kādu padomu jūs sniegtu kādam, kurš sāk būvēt?
-
Padomājiet par vietu, kuru apmeklējat mūsu skolā katru dienu. Pierakstiet 3–5 soļus, lai jūs no šejienes nokļūtu šajā vietā, it kā jūs to izskaidrotu draugam.
Skolotāju rīkkopa
-
Atbildes
-
Apspriežot, kā robotus varētu izmantot ikdienas dzīvē, atbildes var atšķirties. Atcerieties izmantot modelēšanas piemērus, piemēram, Uber pašbraucošo automašīnu vai Roomba, kas sūc paklājus.
-
Atbildes uz kartēšanas uzdevumu būs atšķirīgas, taču tās ir vērstas uz to, lai studenti varētu telpiski saprast, kā dot norādes un pārvietoties virtuālajā uzdevumā. Ja skolēniem ir grūtības, lūdziet viņus uzzīmēt karti, atzīmējot pagriezienus ar bultiņām, piemēram, uz priekšu, atpakaļgaitā, pa kreisi un pa labi.
-
Atšķirība no robotiem un cilvēkiem ir tāda, ka roboti izpildīs komandu, neapdraudot misiju. Izmantojot šīs zināšanas, jūs varat pateikt skolēniem, ka, ja viņu aprēķini ir nepareizi, robots var iebraukt sienā.
Paplašiniet savu mācīšanos
Telpiskā kartēšana ir svarīga prasme studentiem praktizēt. Klasei veiciet tālāk norādīto darbību, izmantojot ceturto izpētes jautājumu.
-
Palūdziet studentiem dalīties savos norādījumos (3–5 soļi) uz kādu pazīstamu vietu skolā.
-
Lūdziet studentus tagad atgriezties un lietot virziena vārdus, piemēram, uz priekšu, atpakaļ, pa kreisi un pa labi.
-
Mudiniet studentus telpiski domāt par savām kartēšanas prasmēm mērīšanas ziņā. Pajautājiet studentiem: „Vai jūs izmantojāt mērvienības? Ja jā, tad kāpēc?”
-
Dodiet studentiem laiku pārskatīt savus norādījumus, izmantojot mērīšanas vārdus, piemēram, collas un pēdas.
-
Mudiniet studentus padomāt, kā šie virzieni atšķirtos ar robotu.
-
Pajautājiet studentiem: „Kā jūs mainītu savus norādījumus, ja dotu tos robotam? Kas jums būtu jāsadala savādāk? Pārrakstiet 2 darbības, lai parādītu šīs izmaiņas.
-
Dodiet studentiem laiku pārrakstīt. Ja skolēniem joprojām ir nepieciešama palīdzība, staigājiet apkārt, atvieglojot problēmu novēršanu.
-
Ļaujiet skolēniem šoreiz dalīties ar pabeigtajiem soļiem, izmantojot robotu, lai dotos uz pazīstamo vietu skolā.
-
Pastāstiet skolēniem par to, kā telpiskā domāšana ir saistīta ar skaitļošanas domāšanu, tāpat kā pareizrakstība ar lasīšanu. Kad mēs domājam attēlos, ir vieglāk kodēt. Tas ir tāpēc, ka kodēšanas ideja kļūst reāla un praktiska. Mēs varam runāt par robotiem, kas izmanto kodu ekrānā, un līdzīgi mēs varam domāt par to pašu kodu telpiski tādā apgabalā kā klasē.
Savienojums starp skaitļošanas domāšanu (domāšana kodā) un telpisko spriešanu (koda redzēšanu) pozitīvi ietekmē personas spēju saprast kodēšanu taustāmā veidā. Galu galā mēs mācām studentiem skaitļošanas ceļā atklāt risinājumus, kas ir būtiski mūsdienu pasaulē sastopamo sarežģīto problēmu risināšanai. Ideāls iznākums ir domāt par šīm problēmām īpaši ar telpisko spriešanu.
-
Dodiet skolēniem laiku uzklausīt citu norādes uz pazīstamām vietām visā skolā.
-
Ja atliek laiks, izvēlieties viena skolēna norādījumus un lieciet klasei izpildīt norādījumus tā, it kā klase būtu roboti.